Kategórie
Hattori Mighty Hunter HH-700
Hattori Mighty Hunter HH-700 Hattori Mighty Hunter HH-700 Hattori Mighty Hunter HH-700 Hattori Mighty Hunter HH-700 Hattori Mighty Hunter HH-700 Hattori Mighty Hunter HH-700 Hattori Mighty Hunter HH-700 Hattori Mighty Hunter HH-700 Hattori Mighty Hunter HH-700 Hattori Mighty Hunter HH-700

Hattori Mighty Hunter HH-700

Dostupnosť: Stav skladu: na dopyt
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 9.5cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Outdoor
Hmotnosť: 171,00 g

Ručne kovaný poľovnícky nôž od majstra Ichira Hattoriho. Antikorózna čepeľ s jadrom z AUS8, záštita zo zliatiny nikel-striebro, rúčka zo stabilizovaného mahagónu. Kožené puzdro je súčasťou balenia. Na tento tovar sa nevzťahuje systém zliav.

Vyberte si variantu!
290,00 €s DPH

Detail produktu

Ichiro Hattori je bezpochyby najväčšie meno v oblasti ručne kovaných outdoorových nožov s pevnou čepeľou. Nielenže pochádza z „nožiarskej“ rodiny, ale celý svoj život zasvätil tomuto odvetviu. Samozrejme v meste Seki. Už ako 18 ročný nastúpil do dielne svojho otca /Masahiro/. Tu získal potrebné zručnosti. Jeho talent a cit pre detail si však čoskoro vypýtal nový tvorivý priestor. Preto si v roku 1971 založil svoju vlastnú dielňu. Povesť jeho precíznej práce čoskoro prekročila hranice japonského súostrovia. Značky ako Kershaw, Beretta, Cold Steel, SOG, Browning, Boker, Fallkniven a ďalšie si u Ichira podávali kľučky. Ten sa stal výrobcom ich high-end modelov.

V roku 1993 začal Hattori vyrábať pod svojím menom i pre japonský trh. Jeho outdoorové nože sa vzhľadom na náročnosť ručnej práce okamžite stali nedostatkovým tovarom. Motto No Compromise je citeľné v každom kúsku jeho výtvoru. Prácu Ichira Hattoriho si všimli nielen zberatelia exkluzívnych nožov, ale i miestne japonské autority, ktoré mu udelili niekoľko ocenení: Contemporary Master Craftsman, Excellent Skilled Craftsman, Outstanding Knife Making Craftsman.

Z materiálov sa majster orientuje hlavne na antikorózne ocele AUS6 a AUS8, ktoré sú svojou pevnosťou a odolnosťou voči vlhkosti vhodné pre outdoorové nože. No rovnako rád siahne i po VG10, SPG2 alebo supertvrdej Cowry-X. Je autorom patentu niklo-oceľovej damascénskej skladby.

Ichiro Hattori prekročil osemdesiatku a je pochopiteľné, že previs dopytu nad ponukou sa bude neustále zväčšovať.

©2023 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk