Kategórie
Hattori Higo no Kami VG10
Hattori Higo no Kami VG10 Hattori Higo no Kami VG10 Hattori Higo no Kami VG10 Hattori Higo no Kami VG10 Hattori Higo no Kami VG10 Hattori Higo no Kami VG10 Hattori Higo no Kami VG10

Hattori Higo no Kami VG10

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Oceľová
Dĺžka čepele: 7, 5cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Outdoor
Hmotnosť: 54,00 g

Ikonický model japonskej „rybičky“. Dizajn tohto jednoduchého nožíka z cechu nožiarov z mesta Miki pochádza z roku 1896. Obľúbený nôž si našiel cestu do školských tašiek na strúhanie ceruziek i do vrecka dospelákov ako súčasť každodennej výbavy. Jeho nezameniteľný chikiri slúži na pohodlné otváranie čepele s výbrusom scandic. Ale pozor. Toto konkrétne Higo no Kami má s lacným nožom spoločný len dizajn. Ide o produkt z dielne majstra Ichira Hattoriho. Čepeľ je seriózny San Mai s jadrom z kobaltovej VG10. Typ a hrúbka materiálu, jeho spracovanie, to všetko zodpovedá prísnym kritériám značky Hattori. Celková dĺžka 170mm.

Vyberte si variantu!
111,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Ichiro Hattori je bezpochyby najväčšie meno v oblasti ručne kovaných outdoorových nožov s pevnou čepeľou. Nielenže pochádza z „nožiarskej“ rodiny, ale celý svoj život zasvätil tomuto odvetviu. Samozrejme v meste Seki. Už ako 18 ročný nastúpil do dielne svojho otca /Masahiro/. Tu získal potrebné zručnosti. Jeho talent a cit pre detail si však čoskoro vypýtal nový tvorivý priestor. Preto si v roku 1971 založil svoju vlastnú dielňu. Povesť jeho precíznej práce čoskoro prekročila hranice japonského súostrovia. Značky ako Kershaw, Beretta, Cold Steel, SOG, Browning, Boker, Fallkniven a ďalšie si u Ichira podávali kľučky. Ten sa stal výrobcom ich high-end modelov.

V roku 1993 začal Hattori vyrábať pod svojím menom i pre japonský trh. Jeho outdoorové nože sa vzhľadom na náročnosť ručnej práce okamžite stali nedostatkovým tovarom. Motto No Compromise je citeľné v každom kúsku jeho výtvoru. Prácu Ichira Hattoriho si všimli nielen zberatelia exkluzívnych nožov, ale i miestne japonské autority, ktoré mu udelili niekoľko ocenení: Contemporary Master Craftsman, Excellent Skilled Craftsman, Outstanding Knife Making Craftsman.

Z materiálov sa majster orientuje hlavne na antikorózne ocele AUS6 a AUS8, ktoré sú svojou pevnosťou a odolnosťou voči vlhkosti vhodné pre outdoorové nože. No rovnako rád siahne i po VG10, SPG2 alebo supertvrdej Cowry-X. Je autorom patentu niklo-oceľovej damascénskej skladby.

Ichiro Hattori prekročil osemdesiatku a je pochopiteľné, že previs dopytu nad ponukou sa bude neustále zväčšovať.

©2024 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk