Kategórie
Santoku SM-35017
Santoku SM-35017 Santoku SM-35017 Santoku SM-35017 Santoku SM-35017 Santoku SM-35017 Santoku SM-35017 Santoku SM-35017 Santoku SM-35017 Santoku SM-35017

Santoku SM-35017

Dostupnosť: Stav skladu: na dopyt
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 16.5cm
Typ čepele: Damascénska
Použitie: Mäso, ryby, zelenina
Hmotnosť: 140,00 g
Výrobca: Sumikama Cutlery /KASUMI/

Univerzálny nôž santoku. 33 vrstvová damascénska čepeľ s tepanou textúrou pre ľahšie oddeľovanie potravín. Možnosť dokúpenia tradičného dreveného puzdra saya HZ2-3003LB.

Vyberte si variantu!
110,00 €s DPH

Detail produktu

Je všeobecne známe, že frekvencia noviniek u japonských výrobcov nemá takú kadenciu ako u ich konkurentov. Je to dané ich základnou filozofiou: prečo meniť to, čo dobre funguje. Na strane druhej sú si vedomí rozmarnosti európskych a amerických spotrebiteľov, ktorí konzumne dychtia neustále po niečom novom. Preto my, ako autorizovaný importér a distribútor ikonickej značky KASUMI sme radi, že vám môžeme predstaviť jej najnovší prírastok.

KASUMI patrí medzi prvé japonské značky, ktoré predstavili na európskom kontinente kuchynské nože s damascénskymi čepeľami. Stali sa jej synonymom a niet sa čomu diviť, že ich výrobca Sumikama Cutlery z mesta Seki si zvolil práve tento názov. Jeho vrstvené čepele pripomínajú obrysy hôr pod hmlistou oblohou, čo Japonci vyjadrujú výrazom kasumi.

Rada nožov KASUMI DAMASCUS predstavuje už dlhé roky etalón v triede damascénskych čepelí. Vezmime si materiálovú skladbu, typ konštrukcie, remeselné vyhotovenie a finálne estetické stvárnenie a dostaneme nôž, ktorý je neuveriteľne robustný, pevný, s vynikajúcim rezným výkonom a v neposlednom rade i krásny. Existujú nože lacnejšie a samozrejme i podstatne drahšie, ale žiadne nie s takým priaznivým pomerom cena/výkon ako práve KASUMI DAMASCUS. To je dôvod ich populárnosti.

Novinka KASUMI KURO vychádza z dobre vybudovaných základov jej staršieho brata. Je tu však niekoľko rozdielov, z ktorých najpodstatnejší je konštrukčný typ noža. Pokiaľ KASUMI DAMASCUS majú konštrukciu full tang typickú skôr pre mimoázijské nože, KASUMI KURO sú pravé Wa Bocho, teda japonské nože s konštrukciou half tang a narážanou rúčkou. Práve toto vyhotovenie je v hľadáčiku tých, ktorí sa rozhodli pre typicky japonské nože. Okrem estetiky je výhodou tohto riešenia nižšia hmotnosť a jednoduchšia výroba, čo v preklade znamená priaznivejšia cena a kratšia dodacia lehota. Dosť podstatné parametre.

Čepeľ, tak ako sa od tohto výrobcu právom očakáva, je damascénska. Tvorí ju 32 vrstiev prekladanej tvrdej a mäkšej nehrdzavejúcej ocele a odolné jadro. To síce nie je z vyhlásenej VG-10, no stále z veľmi kvalitnej ocele AUS-8, ktorú výrobca Aichi Steel vytvrdil na slušných 58 HRC. Nôž si preto udrží svoju ostrosť dlhšie, ako by ste očakávali. Krásny damascénsky vzor je doplnený o tepanie vo vrchnej časti čepele. Nejde pritom len o estetické stvárnenie, ale i lepšie oddeľovanie potravín od čepele. Keď je reč o estetike treba dodať, že na ňu kladne vplýva typické červené logo značky ako i hrdé označenie miesta pôvodu Made in Seki.

Vyššia trieda nožov prichádza spravidla s osemhrannou rúčkou a to je i tento prípad. Je vyrobená zo stabilizovaného dreva pakkawood. Aby bola absorpcia vlhkosti čo najmenšia, výrobca na ňu aplikoval jemný epoxidový nástrek. Je decentne tmavý a s čiernym živicovým prstencom vytvára príjemný celok. Oddiaľ pochádza názov kuro – čierny. Praktickým detailom je uzatvorenie prstenca zo strany čepele, čo výrazne zjednoduší údržbu noža.

Pokiaľ hľadáte typicky japonský nôž od renomovaného výrobcu za prijateľnú cenu, s veľkou pravdepodobnosťou ste ho práve našli.

©2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Sumikama Cutlery /KASUMI/

Sumikama Cutlery výrobca prestížnej značky KASUMI sídli v meste Seki, ktoré je už od konca 12. storočia srdcom japonského kováčstva. O všestrannosti firmy hovorí jej rôznorodý výrobný program. Ten zahŕňa nože z vanádio-molybdénovej oceli, damascénske nože, nože z oceli VG-10, nože s titánovou vrstvou, keramické nože a stone barrier nože. Sumikama Cutlery je prvou firmou, ktorá začala vyvážať damascénske nože mimo Japonska.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk