Kategórie
Pankiri F-1314 chlebový nôž
Pankiri F-1314 chlebový nôž Pankiri F-1314 chlebový nôž Pankiri F-1314 chlebový nôž Pankiri F-1314 chlebový nôž Pankiri F-1314 chlebový nôž Pankiri F-1314 chlebový nôž Pankiri F-1314 chlebový nôž Pankiri F-1314 chlebový nôž Pankiri F-1314 chlebový nôž Pankiri F-1314 chlebový nôž Pankiri F-1314 chlebový nôž

Pankiri F-1314 chlebový nôž

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Živicová
Dĺžka čepele: 22cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Chlieb, pečivo, koláče
Hmotnosť: 160,00 g
Výrobca: Tojiro

22cm chlebový nôž s 3 vrstvovou ozubenou čepeľou a jadrom z VG-10.

Vyberte si variantu!
142,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Japonský výrobca Tojiro počas Covid-19 pandémie veru nezaháľal. Pravdupovediac silný domáci dopyt, ktorý spoľahlivo vysal drvivú väčšinu exportných kapacít, mu na to ani žiadnu šancu nedal. O to prekvapujúcejšie sú hneď dve novinky, ktoré sa práve dostávajú na európske pulty. Poďme sa povenovať jednej z nich.

Oboro je výraz, popisujúci niečo zahmlené, neostré. Presne tak pôsobia obrazy namaľované tušom na papieri washi. Je to tradičný spôsob maľby štetcom. Papier washi je veľmi savý a preto monochromatické kontúry jednotlivých objektov pôsobia tajomne zastrene. Odkaz tejto techniky nachádzame na ladných rúčkach z trvácnej Micarty. Ich štíhly tvar a decentná čiernobiela kombinácia pôsobí nesmierne elegantne. Chyťte ich do ruky a rovnako elegantne vám v nej spočinú.

Rúčka fixovaná miniatúrnym mekugi kolíkom prechádza do oceľovej záštity. Z nej plynulo „vyrastá“ čepeľ. Tú

nemožno označiť inak ako etanolom v svojej triede. Typická japonská konštrukcia San Mai. Jadro z osvedčenej VG-10 s pre Tojiro typickou dekarbonizačnou prevenciou a po stranách antikorózna mäkšia oceľ . Výsledok? Pevná čepeľ s výbornou výdržou symetrického ostria a keď na to príde, je radosť ju opäť naostriť. Pridajte nadštandardnú odolnosť voči korózii a takmer nulovú starostlivosť. Jednoduché, praktické, fungujúce.

Napriek tomu, že skladba nožov je priam ideálna pre domáce využitie, jednotlivými kúskami určite nepohrdnú ani profesionáli. Stačí sa pozrieť na materiálovú kompozíciu a všetky pochybnosti idú stranou. Kolekcia je zostavená tak, aby ste na všetky najčastejšie úkony mali v ruke vždy ten správny nôž. Petty s 13,5cm čepeľou zaskočí i za šúpací nôž, Utility je nielen skvelý prípravár no jeho 16cm čepeľ bude jasnou voľbou tých, ktorým dlhá oceľ naháňa príliš veľa rešpektu. Nájdete tu samozrejme nôž Santoku, ktorý využijete najmä pri zelenine a chýbať nemôže hlavný nôž Gyuto so sympatickými 20 centimetrami. Konečne sa nezabudlo na niekedy zaznávaný no v skutočnosti prepotrebný chlebový nôž Pankiri s 22 cm ozubenou čepeľou.

Nože nielenže skvelo fungujú, ale i tak vyzerajú. Decentná potlač na čepeliach a vkusné balenie len podčiarkujú ich predurčenie stať sa hodnotným darčekom.

©2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Tojiro

Značku Tojiro sme pozorovali už niekoľko rokov. Našu pozornosť sme nesmerovali len na samotné kuchynské nože, ale i na históriu a zázemie firmy, šírku jej sortimentu a schopnosť opakovane dosahovať najvyššie kvalitatívne štandardy. Nakoniec po dlhšom vzájomnom spoznávaní sa, dostalo sa nám tej cti zastupovať značku Tojiro na Slovensku.

Je niekoľko oblastí v Japonsku preslávených koncentráciou výnimočných kováčov a brúsičov. Mestá ako Seki, Sakai, Takefu, Tsubame-Sanjo nie je potrebné predstavovať milovníkom ušľachtilých mečov a nožov. A práve v oblasti Tsubame-Sanjo v provincii Niigata sídli firma Tojiro.

Tojiro je známe predovšetkým dôsledným dodržiavaním osvedčených techník, ktoré sa odovzdávali z generácie na generáciu ešte z čias obdobia Eda. Povinnosťou každého zámožného feudála bolo stráviť určitý čas v hlavnom meste Edo. Bol to znak úcty k vládnucemu šogúnovi. Feudáli prinášali šogúnovi tie najkvalitnejšie produkty zo svojich oblastí. Preto každý z nich zamestnával na svojom panstve tých najlepších remeselníkov. Výnimkou samozrejme neboli ani kováči. Dnes predstavuje pre japonského výrobcu šogúna jeho zákazník. Tým je vysvetlená obrovská starostlivosť o kvalitu, ktorú venujú producenti svojím výrobkom.

Keďže samotné dodržiavanie tradícii v dnešnom konkurenčnom prostredí nestačí, Tojiro zavádza do svojej výroby nové pokrokové postupy a technológie. Stačí spomenúť DP metódu, pri ktorej dokáže výrobca zabrániť nežiaducej dekarbonizácii pri vyšších teplotách. Výsledkom sú veľmi tvrdé a odolné čepele kuchynských nožov rady DP. Možno smelo povedať, že Tojiro predstavuje číru symbiózu tradície a revolučných techník.

Nippon Knives vybral pre Vás to najzaujímavejšie z výrobného programu Tojiro a to nielen po kvalitatívnej ale aj cenovej stránky. Práve pomer ceny k úžitkovým vlastnostiam je veľmi silnou stránkou firmy Tojiro. Presvedčte sa sami a vstúpte do katalógu našich produktov.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk