Kategórie
Petty FD-1360 univerzálny nôž
Petty FD-1360 univerzálny nôž Petty FD-1360 univerzálny nôž Petty FD-1360 univerzálny nôž Petty FD-1360 univerzálny nôž Petty FD-1360 univerzálny nôž Petty FD-1360 univerzálny nôž

Petty FD-1360 univerzálny nôž

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 15cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Hmotnosť: 52,00 g
Výrobca: Tojiro

Ľahký univerzálny nôž Ken Petty. Trojvrstvová antikorózna čepeľ s jadrom z rýchloreznej nástrojovej ocele SG2. Osemhranná rúčka z teaku. NFC certifikát autenticity. K tomuto nožu si môžete dokúpiť tradičné drevené puzdro saya KN-9352.

Vyberte si variantu!
231,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Dostupnosť japonských nožov sa neustále zhoršuje. Hovoríme samozrejme o originálnych japonských nožoch, nie o zúfalých replikách hojne ponúkaných online na Slovensku a v okolitých krajinách. Dôvodom je zvýšený dopyt na domácom trhu pri naplnení existujúcich výrobných kapacít. Preto každá novinka, ktorá pristane v tejto situácii na našom stole, vyvolá u nás úprimnú vlnu nadšenia.

Séria Tojiro Shippu Black Edition bola doposiaľ vlajkovou loďou rovnomenného výrobcu. V rámci posúvania limitov však musel čierny vietor uvoľniť výsadné postavenie inému silnému vetru – Reppu. Áno, to je japonský výraz pre tento poveternostný jav.

V luxusnej materiálovej triede nemožno očakávať početnú kolekciu a preto výrobca starostlivo vybral 3 najpoužívanejšie typy nožov. Všetky majú dnes veľmi populárny a hlavne praktický tvar čepele Ken, častokrát označovaný i K-tip. A tak nám Reppu dovial Petty, Bunku a Kiritsuke.

Klasická trojvrstvová San Mai čepeľ má ušľachtilé jadro v podobe SG2. Táto rýchlorezná nástrojová oceľ má jemnú štruktúru vďaka použitej práškovej metalurgii. Ako už jej názov napovedá, ide o materiál, ktorý vyniká pevnosťou a odolnosťou voči oteru i pri vysokých teplotách. Pridajte tvrdosť na úrovni 63 HRC a antikoróznosť a jej pomenovanie Super Gold 2 dostáva zmysel. Táto oceľ právom patrí na tie najvyššie priečky v útrobách Takefu Special Steel. Vonkajšie vrstvy z mäkšej antikoróznej ocele sú pieskované do decentného matného povrchu. Leštené hamono dodáva čepeli elegantný vzhľad, ktorý akcentuje aj nápis v kanji znakoch. Ostrie je symetrické v tvare písmena „V“.

Celkový dizajn je veľmi čistý bez zbytočných ozdôb. Absencia prstenca len zvýrazňuje eleganciu osemhranných rúčiek z pravého teaku. Ten je okrem svojho krásneho výzoru i veľmi odolný voči vlhkosti i plesniam.

Značka Tojiro zareagovala na rastúci výskyt rôznych napodobenín. Nože Reppu sú preto vybavené nálepkou NFC. Pomocou svojho mobilného telefónu sa tak viete ubezpečiť, že máte do činenia so skutočným originálom.

Nože Tojiro Reppu suverénne zaparkovali v našej akadémii Nippon Knives Top Gun.

©2024 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Tojiro

Značku Tojiro sme pozorovali už niekoľko rokov. Našu pozornosť sme nesmerovali len na samotné kuchynské nože, ale i na históriu a zázemie firmy, šírku jej sortimentu a schopnosť opakovane dosahovať najvyššie kvalitatívne štandardy. Nakoniec po dlhšom vzájomnom spoznávaní sa, dostalo sa nám tej cti zastupovať značku Tojiro na Slovensku.

Je niekoľko oblastí v Japonsku preslávených koncentráciou výnimočných kováčov a brúsičov. Mestá ako Seki, Sakai, Takefu, Tsubame-Sanjo nie je potrebné predstavovať milovníkom ušľachtilých mečov a nožov. A práve v oblasti Tsubame-Sanjo v provincii Niigata sídli firma Tojiro.

Tojiro je známe predovšetkým dôsledným dodržiavaním osvedčených techník, ktoré sa odovzdávali z generácie na generáciu ešte z čias obdobia Eda. Povinnosťou každého zámožného feudála bolo stráviť určitý čas v hlavnom meste Edo. Bol to znak úcty k vládnucemu šogúnovi. Feudáli prinášali šogúnovi tie najkvalitnejšie produkty zo svojich oblastí. Preto každý z nich zamestnával na svojom panstve tých najlepších remeselníkov. Výnimkou samozrejme neboli ani kováči. Dnes predstavuje pre japonského výrobcu šogúna jeho zákazník. Tým je vysvetlená obrovská starostlivosť o kvalitu, ktorú venujú producenti svojím výrobkom.

Keďže samotné dodržiavanie tradícii v dnešnom konkurenčnom prostredí nestačí, Tojiro zavádza do svojej výroby nové pokrokové postupy a technológie. Stačí spomenúť DP metódu, pri ktorej dokáže výrobca zabrániť nežiaducej dekarbonizácii pri vyšších teplotách. Výsledkom sú veľmi tvrdé a odolné čepele kuchynských nožov rady DP. Možno smelo povedať, že Tojiro predstavuje číru symbiózu tradície a revolučných techník.

Nippon Knives vybral pre Vás to najzaujímavejšie z výrobného programu Tojiro a to nielen po kvalitatívnej ale aj cenovej stránky. Práve pomer ceny k úžitkovým vlastnostiam je veľmi silnou stránkou firmy Tojiro. Presvedčte sa sami a vstúpte do katalógu našich produktov.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk