Kategórie
Petty FD-1562 - univerzálny kuchynský nôž
Petty FD-1562 - univerzálny kuchynský nôž Petty FD-1562 - univerzálny kuchynský nôž Petty FD-1562 - univerzálny kuchynský nôž Petty FD-1562 - univerzálny kuchynský nôž Petty FD-1562 - univerzálny kuchynský nôž Petty FD-1562 - univerzálny kuchynský nôž Petty FD-1562 - univerzálny kuchynský nôž Petty FD-1562 - univerzálny kuchynský nôž Petty FD-1562 - univerzálny kuchynský nôž Petty FD-1562 - univerzálny kuchynský nôž

Petty FD-1562 - univerzálny kuchynský nôž

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 13cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Výrobca: Tojiro

Ľahký a veľmi obratný kuchynský univerzálny nôž na veľké množstvo kuchynských prác. Trojvrstvová čepeľ s jadrom z odolnej kobaltovej ocele a oxidovou ochrannou vrstvou. Gaštanová rúčka žíhaná ohňom. K tomuto nožu si môžete dokúpiť drevené puzdro saya.

Vyberte si variantu!
83,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Značka Tojiro Shippu Black Edition sa zaradila krátko po uvedení na náš trh medzi najžiadanejšie nože v sortimente Nippon Knives. Tieto nože so svojím 63 resp. 37 vrstvovým damaskom sa prirodzene zaradili do luxusného segmentu. Firma Tojiro sa rozhodla, že poskytne svojim zákazníkom podobnú estetickú a kvalitnú lahôdku i v prístupnejšej cenovej úrovni. Vznikla tak rada nožov Tojiro Zen Black edition.

Zen je smer budhizmu vyznávaný hlavne v Japonsku. Typickou metódou zen-budhizmu je meditácia smerujúca k jednote s bytím ako i k osvieteniu. I keď to možno niekoho prekvapí, výrobca si názov Zen nevybral náhodou. Už pri prvom pohľade si uvedomíte ich blízkosť k prírode. Teplé drevené rúčky a tajomné dymové čepele tvoria dokonalú súhru. Vyznávači východných filozofií poľahky objavia odkazy na 5 elementárnych živlov. Tak ako si živly našli svoje miesto v prírode, tak prirodzene splynú nože ZEN Black Edition s vašou kuchyňou.

Čepeľ nožov ZEN Black Edition pozostáva z troch vrstiev. Jadro je ukuté z vysokouhlíkovej kobaltovej ocele VG-10 s tvrdosťou 61 HRC. Prímes kobaltu zabezpečuje tvrdosť, ale i tak dôležitú pružnosť. Z oboch strán je jadro pokryté antikoróznou oceľou s 13% obsahom chrómu. Na čepeliach je nanesená oxidová farba, ktorá im dodáva elegantný "dymový" výzor a zároveň zlepšuje i tak vysokú odolnosť voči oxidácii. Rovnakou metódou bývajú ošetrené chirurgické náradie. Firma Tojiro i pri tomto rade použila svoju metódu dekarbonizačnej prevencie.

Prstenec tvoriaci predel medzi rúčkou a čepeľou je vyrobený zo živice. Veľmi teplé a na dotyk príjemné rúčky v tvare "D" sú z gaštanového dreva. Sú žíhané ohňom a zakonzervované jemnou vrstvou transparentného laku.

Nože ZEN Black Edition patria medzi ľahšie nože. Nôž šéfkuchára s 21cm čepeľou váži 144 gramov.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Tojiro

Značku Tojiro sme pozorovali už niekoľko rokov. Našu pozornosť sme nesmerovali len na samotné kuchynské nože, ale i na históriu a zázemie firmy, šírku jej sortimentu a schopnosť opakovane dosahovať najvyššie kvalitatívne štandardy. Nakoniec po dlhšom vzájomnom spoznávaní sa, dostalo sa nám tej cti zastupovať značku Tojiro na Slovensku.

Je niekoľko oblastí v Japonsku preslávených koncentráciou výnimočných kováčov a brúsičov. Mestá ako Seki, Sakai, Takefu, Tsubame-Sanjo nie je potrebné predstavovať milovníkom ušľachtilých mečov a nožov. A práve v oblasti Tsubame-Sanjo v provincii Niigata sídli firma Tojiro.

Tojiro je známe predovšetkým dôsledným dodržiavaním osvedčených techník, ktoré sa odovzdávali z generácie na generáciu ešte z čias obdobia Eda. Povinnosťou každého zámožného feudála bolo stráviť určitý čas v hlavnom meste Edo. Bol to znak úcty k vládnucemu šogúnovi. Feudáli prinášali šogúnovi tie najkvalitnejšie produkty zo svojich oblastí. Preto každý z nich zamestnával na svojom panstve tých najlepších remeselníkov. Výnimkou samozrejme neboli ani kováči. Dnes predstavuje pre japonského výrobcu šogúna jeho zákazník. Tým je vysvetlená obrovská starostlivosť o kvalitu, ktorú venujú producenti svojím výrobkom.

Keďže samotné dodržiavanie tradícii v dnešnom konkurenčnom prostredí nestačí, Tojiro zavádza do svojej výroby nové pokrokové postupy a technológie. Stačí spomenúť DP metódu, pri ktorej dokáže výrobca zabrániť nežiaducej dekarbonizácii pri vyšších teplotách. Výsledkom sú veľmi tvrdé a odolné čepele kuchynských nožov rady DP. Možno smelo povedať, že Tojiro predstavuje číru symbiózu tradície a revolučných techník.

Nippon Knives vybral pre Vás to najzaujímavejšie z výrobného programu Tojiro a to nielen po kvalitatívnej ale aj cenovej stránky. Práve pomer ceny k úžitkovým vlastnostiam je veľmi silnou stránkou firmy Tojiro. Presvedčte sa sami a vstúpte do katalógu našich produktov.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk