Kategórie
Yanagiba BD-07 sashimi nôž
Yanagiba BD-07 sashimi nôž Yanagiba BD-07 sashimi nôž Yanagiba BD-07 sashimi nôž Yanagiba BD-07 sashimi nôž Yanagiba BD-07 sashimi nôž Yanagiba BD-07 sashimi nôž

Yanagiba BD-07 sashimi nôž

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 21cm
Typ čepele: Damascénska
Použitie: Sushi a sashimi
Výrobca: Suncraft

Nôž na sushi, sashimi no i bežné filetovanie. Má symetrický obojstranný brus. Jeho 21cm čepeľ má jadro z ocele VG-10. Z každej strany je preložených 16 vrstiev, ktoré vytvorili výraznú kresbu na tmavom podklade. Osemhranná rúčka z pakkawood.

Vyberte si variantu!
175,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Pán Senzo, predok zakladateľov firmy Kawashima Industries, bol v meste Seki váženou osobou. Verejné blaho mu nebolo ľahostajné a tak neváhal siahnuť do vlastných zdrojov, aby uľahčil život miestnych obyvateľov. Tento pozitívny prístup k iným inšpiroval jeho potomkov. Pri výrobe svojich nožov myslia predovšetkým na potreby ich budúcich používateľov a preto ich zhotovenie zabezpečujú výlučne firmou zamestnaní remeselníci. Nože označené Senzo sú 100% produktom firmy Suncraft.

Séria nožov Senzo Black tvorí vrchol súčasnej produkcie značky Suncraft. Je to koncentrát všetkého podstatného, čo od japonských nožov možno očakávať. Prvotriedne materiály, ťažko prekonateľný rezný výkon, vysoká estetická hodnota a rokmi osvedčená konštrukcia.

Jadro čepele tvorí kobaltová VG-10. Jej vysoký obsah uhlíka zabezpečuje optimálnu tvrdosť 61 HRC. Správny pomer ostatných legátov poskytuje čepeli výbornú odolnosť voči oteru a jemnosť zŕn schopnosť rýchleho naostrenia. Ostrie je symetrické v tvare písmena „V“. Damascénsku čepeľ okrem jadra tvorí 32 vrstiev antikoróznej ocele. Výrobca použil označenie Black Damascus Steel čím zdôrazňuje jej elegantné tmavé sfarbenie podobné tomu na nožoch Tojiro Shippu Black a Tojiro Zen Black. Na tomto podklade sa krásne vyníma kresba suminagashi. Názov noža v kanji znakoch je z jednej strany čepele vyleptaný, zatiaľ čo z druhej strany vyrazený. Obe verzie však pôsobia decentne a nenarušujú ladnosť vrstvenej čepele.

Konštrukcia noža je typicky japonská Wabocho. Čepeľ half tang prechádza cez čiernu záštitu z pakkawood. Tu preukázal výrobca zmysel pre detail a uzatvoril záštitu zo strany čepele plastovou záslepkou. Z rovnakého materiálu ako záštita je hnedá osemhranná rúčka. Predel medzi záštitou a rúčkou tvorí biely krúžok z karbonizovaného vlákna. Farebné zladenie je veľmi vkusné a len zvýrazňuje celkovú výnimočnosť tohto produktu.

©2019 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Suncraft

Seki, s tradíciou dlhšou ako 700 rokov, patrí spolu s oblasťami Sakai a Tosa k najstarším centrám japonského kováčstva. Ideálne podmienky pre toto remeslo prilákali mnoho kováčov už koncom 12. storočia. Bol medzi nimi i legendárny Motoshige. Uvedomoval si prítomnosť kvalitného železorudného piesku, borovicovej rašeliny i blízkosť vodných zdrojov. Všetko, čo kováč pre svoju prácu potrebuje. Pridaním ich remeselnej dokonalosti vznikali meče, ktoré si rýchlo získali svoju povesť. Výrok, že čepeľ zo Seki sa nikdy neohne ani nezlomí, sprevádza miestne výrobky dodnes.

O špecializácii mesta Seki hovorí skutočnosť, že 40% miestneho priemyslu patrí nožiarstvu. Sídli tu mnoho významných výrobcov zvučných značiek ako napríklad Masahiro, Kasumi, Mcusta-Zanmai, Hattori a mnoho iných. Nippon Knives vám prináša ďalšiu z nich – SUNCRAFT. 

Kawashima Industries, majiteľ značky Suncraft, patrí medzi väčších výrobcov v Seki. Od roku 1947 sa špecializuje na nože a rôzne iné kuchynské nástroje. Krédom firmy je skúmať potreby zákazníkov a pružne na ne reagovať. K tomu jej pomáhajú výrazné investície do vývoja a výskumu. 

Tak ako je v Japonsku bežné i Kawashima Industries je rodinnou firmou, v ktorej sa striedajú jednotlivé generácie. Zakladatelia firmy sú právom hrdí na svojho predka pána Senza. Ten sa vlastnými zdrojmi podieľal na budovaní verejných zón a zariadení v meste Seki. Mal vždy úctu k jeho obyvateľom a ich potrebám. Rovnakú úctu prechovávajú súčasní majitelia k svojím zákazníkom. A aby nezabudli na odkaz svojho predka, nože vyrobené firemnými remeselníkmi nazývajú Senzo.

©2019 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené. 

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

 

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk