Kategórie
Ajikiri CK6 Kyoto sunset
Ajikiri CK6 Kyoto sunset Ajikiri CK6 Kyoto sunset Ajikiri CK6 Kyoto sunset Ajikiri CK6 Kyoto sunset Ajikiri CK6 Kyoto sunset Ajikiri CK6 Kyoto sunset

Ajikiri CK6 Kyoto sunset

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 10cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Hmotnosť: 82,00 g
Výrobca: Yoshida Hamono

Malý univerzálny nôž. Trojvrstvová 10cm čepeľ s jadrom z SUJ2. Osemhranná rúčka a prstenec z impregnovaného javora, mosadzný krúžok. Čepeľ potrebné ošetrovať olejom na čepele.

Vyberte si variantu!
99,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Prinášame vám sympatický nôž z dielne Yoshida Hamono z ostrova Kjúšú. Sympatické Ajikiri je malý univerzálny nôž v Japonsku častokrát nazývaný aj Ko-Bocho /malý nôž/. Funkčne zastúpi známejší nôž Petty.

San Mai čepeľ má jadro z ocele SUJ2. Tá býva označovaná i ako ložisková oceľ, keďže bola primárne vyvinutá pre tento účel. A keďže ložisko musí byť tvarovo stabilné, táto vlastnosť sa rovnako dobre hodí i na ostrie čepele. Tvrdosť je nadpriemerná /62-64 HRC/ a tak nízky podiel chrómu pri 0,95-1,10% obsahu uhlíka sa dá predpokladať. Ten dosahuje len 1,5%. Znamená to, že materiál nepatrí medzi antikorózne a vyžaduje si zvýšenú starostlivosť. Odmenou však bude výborný rezný výkon symetrického ostria Hamaguri ako i nenáročné brúsenie.

Tento nôž je svojím tvarom a veľkosťou nielen praktický no i krásny. Je to zásluhou tmavej čepele Kurouchi a variáciou rúčiek, ktoré vás vezmú na malú exkurziu do Japonska. Ráno sa poprechádzate po piesočných dunách v oblasti Tottori, na Okinave sa poobede ponoríte k miestnym útesom, západ slnka budete obdivovať v Kjóte a v noci si vyhodíte z kopýtka v Tokiu.

©2022 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Yoshida Hamono

Tentokrát zavítame na najjužnejší z japonských hlavných ostrovov – ostrov Kyushu. Podobne ako na priľahlom Shikoku aj tu sa striedajú hory s obrovským množstvom malých polí. Veľká časť ostrova má agrárny charakter a preto tu kováči vždy zohrávali dôležitú úlohu. Takzvaní „field blacksmiths“ vyrábajú nástroje pre miestnych roľníkov, rybárov a lesníkov už mnoho generácií.

Nie inak to bolo aj so Seiji Yoshidom, zakladateľom firmy Yoshida Hamono. Pred tým, ako v roku 1946 položil v prefektúre Saga základný kameň svojej firmy, vyučil sa za kováča u miestnych majstrov. Tí ho zasvätili do tajomstiev výroby pravých japonských mečov. Odvtedy sa toto umenie vo firme starostlivo uchováva už niekoľko generácií.

Japonci majú mnoho vlastností, ktoré by mohli byť pre nás inšpiráciou. Jednou z nich je i striedmosť. Japonec sa nezvykne zbaviť výrobku, kým mu dobre slúži. Preto sa oňho stará s príslovečnou dôkladnosťou. Na oplátku získa dobrý pocit pri jeho bezproblémovom a príjemnom používaní. To je i krédo firmy Yoshida Hamono. Svoje nože vyrába z najlepších materiálov spôsobom, aby každodenne prinášali potešenie svojmu užívateľovi a to po neobmedzenú dobu.

I keď ide o rodinnú, nie veľkú firmu, Yoshida Hamono zabezpečuje kompletnú výrobu. Z Yasugi Specialty Steels /YSS/ nakupuje unikátnu oceľ, ktorú následne  spracováva tradičnými postupmi. I samotné rúčky sa finalizujú priamo vo firme.

Možno sa spýtate, prečo sme si vybrali výrobcu z prefektúry Saga, ktorá nepatrí medzi vyhlásené strediská japonského kováčstva. Odpoveď je jednoduchá. Je len málo výrobcov, ktorí dokážu vyrobiť pravé uchihamono z ocele ZDP-189. A Yoshida Hamono je jednou z nich. 

©2020 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené. Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk