Kategórie
Petty WA-02 univerzálny nôž
Petty WA-02 univerzálny nôž Petty WA-02 univerzálny nôž Petty WA-02 univerzálny nôž Petty WA-02 univerzálny nôž

Petty WA-02 univerzálny nôž

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Oceľová
Dĺžka čepele: 12cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Hmotnosť: 60,00 g
Výrobca: Suncraft

Nôž, ktorý len tak z ruky nepustíte. Budete prekvapený, koľko toho zvládne.

Vyberte si variantu!
50,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Dlhoročná skúsenosť nám ukázala, že i tie japonské nože z nižších cenových hladín, vedia veľmi pozitívne prekvapiť. Jasným príkladom sú nože Kasumi Tora, ktoré cenovo konkurujú nožom z obchodných domov, no výkonom ich s prehľadom posielajú do zabudnutia. Je to dané japonskou náturou, kde strata dobrého mena je to posledné, čo je Japonec ochotný pripustiť. A tak kompromisy v oblasti konštrukcie a materiálu sú volené veľmi starostlivo s dôrazom na ich minimálny dopad na funkciu výrobku. Toto je i prípad série Suncraft Senzo Wa.

Wa znamená japonský a pri pohľade na tieto nože je okamžite jasný dôvod výberu mena. Ide o tradičnú half tang konštrukciu s narážanou čepeľou do predvŕtanej rúčky. Pre spevnenie sa používajú prstence, ktoré minimalizujú samovoľné uvoľnenie rúčky. Je to jednoduchý a veľmi efektívny spôsob výroby, ktorý sa v Japonsku používa veľmi dlho a nič nenasvedčuje tomu, že by sa mal zmeniť. Takéto nože sú príjemne ľahké, dobre sa brúsia a sú jednoducho krásne. Ak zákazník hľadá tradičné japonské nože, ukazujeme mu tie s konštrukciou Wa.

Nože Senzo Wa majú monolitnú čepeľ z antikoróznej molybdén-vanádiovej ocele vytvrdenej na 57 HRC. Oceľ má označenie 1K6 a je produktom oceliarne Daido Steel . Čepeľ nesie názov značky a materiálu a rovnako tak krajiny pôvodu. Ostrie má tvar symetrického písmena „V“.

Cez kovový prstenec z ocele SUS 304 sa dostávame k oválnej rúčke zo žltej magnólie. Tá je v ruke veľmi príjemná a vyvoláva pocit tepla a dokonalej priľnavosti. Zaujímavým a praktickým detailom je uzatvorenie prstenca plastovou krytkou z ABS živice, ktorá zjednodušuje údržbu noža. Tieto nože zvládnu ďaleko viac, ako by ste vzhľadom na ich cenu očakávali. Stačí vyskúšať.

©2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Suncraft

Seki, s tradíciou dlhšou ako 700 rokov, patrí spolu s oblasťami Sakai a Tosa k najstarším centrám japonského kováčstva. Ideálne podmienky pre toto remeslo prilákali mnoho kováčov už koncom 12. storočia. Bol medzi nimi i legendárny Motoshige. Uvedomoval si prítomnosť kvalitného železorudného piesku, borovicovej rašeliny i blízkosť vodných zdrojov. Všetko, čo kováč pre svoju prácu potrebuje. Pridaním ich remeselnej dokonalosti vznikali meče, ktoré si rýchlo získali svoju povesť. Výrok, že čepeľ zo Seki sa nikdy neohne ani nezlomí, sprevádza miestne výrobky dodnes.

O špecializácii mesta Seki hovorí skutočnosť, že 40% miestneho priemyslu patrí nožiarstvu. Sídli tu mnoho významných výrobcov zvučných značiek ako napríklad Masahiro, Kasumi, Mcusta-Zanmai, Hattori a mnoho iných. Nippon Knives vám prináša ďalšiu z nich – SUNCRAFT. 

Kawashima Industries, majiteľ značky Suncraft, patrí medzi väčších výrobcov v Seki. Od roku 1947 sa špecializuje na nože a rôzne iné kuchynské nástroje. Krédom firmy je skúmať potreby zákazníkov a pružne na ne reagovať. K tomu jej pomáhajú výrazné investície do vývoja a výskumu. 

Tak ako je v Japonsku bežné i Kawashima Industries je rodinnou firmou, v ktorej sa striedajú jednotlivé generácie. Zakladatelia firmy sú právom hrdí na svojho predka pána Senza. Ten sa vlastnými zdrojmi podieľal na budovaní verejných zón a zariadení v meste Seki. Mal vždy úctu k jeho obyvateľom a ich potrebám. Rovnakú úctu prechovávajú súčasní majitelia k svojím zákazníkom. A aby nezabudli na odkaz svojho predka, nože vyrobené firemnými remeselníkmi nazývajú Senzo.

©2019 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené. 

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

 

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk