Kategórie
Deba WA-06
Deba WA-06 Deba WA-06 Deba WA-06

Deba WA-06

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 16.5cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Ryby
Hmotnosť: 215,00 g

Masívny nôž Deba vhodný na prácu s rybami. Jednostranný brus. Nôž vhodný pre pravákov.

Vyberte si variantu!
85,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Dlhoročná skúsenosť nám ukázala, že i tie japonské nože z nižších cenových hladín, vedia veľmi pozitívne prekvapiť. Jasným príkladom sú nože Kasumi Tora, ktoré cenovo konkurujú nožom z obchodných domov, no výkonom ich s prehľadom posielajú do zabudnutia. Je to dané japonskou náturou, kde strata dobrého mena je to posledné, čo je Japonec ochotný pripustiť. A tak kompromisy v oblasti konštrukcie a materiálu sú volené veľmi starostlivo s dôrazom na ich minimálny dopad na funkciu výrobku. Toto je i prípad série Suncraft Senzo Wa.

Wa znamená japonský a pri pohľade na tieto nože je okamžite jasný dôvod výberu mena. Ide o tradičnú half tang konštrukciu s narážanou čepeľou do predvŕtanej rúčky. Pre spevnenie sa používajú prstence, ktoré minimalizujú samovoľné uvoľnenie rúčky. Je to jednoduchý a veľmi efektívny spôsob výroby, ktorý sa v Japonsku používa veľmi dlho a nič nenasvedčuje tomu, že by sa mal zmeniť. Takéto nože sú príjemne ľahké, dobre sa brúsia a sú jednoducho krásne. Ak zákazník hľadá tradičné japonské nože, ukazujeme mu tie s konštrukciou Wa.

Nože Senzo Wa majú monolitnú čepeľ z antikoróznej molybdén-vanádiovej ocele vytvrdenej na 57 HRC. Oceľ má označenie 1K6 a je produktom oceliarne Daido Steel . Čepeľ nesie názov značky a materiálu a rovnako tak krajiny pôvodu. Ostrie má tvar symetrického písmena „V“.

Cez kovový prstenec z ocele SUS 304 sa dostávame k oválnej rúčke zo žltej magnólie. Tá je v ruke veľmi príjemná a vyvoláva pocit tepla a dokonalej priľnavosti. Zaujímavým a praktickým detailom je uzatvorenie prstenca plastovou krytkou z ABS živice, ktorá zjednodušuje údržbu noža. Tieto nože zvládnu ďaleko viac, ako by ste vzhľadom na ich cenu očakávali. Stačí vyskúšať.

©2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk