Kategórie
Sujihiki TZ2-4010DH - filetovací nôž
Sujihiki TZ2-4010DH - filetovací nôž Sujihiki TZ2-4010DH - filetovací nôž Sujihiki TZ2-4010DH - filetovací nôž Sujihiki TZ2-4010DH - filetovací nôž Sujihiki TZ2-4010DH - filetovací nôž Sujihiki TZ2-4010DH - filetovací nôž

Sujihiki TZ2-4010DH - filetovací nôž

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 24cm
Typ čepele: Damašková
Použitie: Porcovanie, plátkovanie
Výrobca: Mcusta Zanmai

Filetovací nôž sujihiki s 24cm čepeľou. 33 vrstvová damascénska čepeľ s tepaním a vysokým leskom. Jadro z kobaltovej ocele VG-10. Osemhranná rúčka z pakka wood. Záštita z nikel-striebornej zliatiny. Súčasťou je darčeková drevená kazeta.

Vyberte si variantu!
275,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Supreme Hammered je ďalšou luxusnou radou značky Zanmai. Hrdí sa osvedčenou 33 vrstvovou damascénskou čepeľou. Jadro /hagane/ je vyrobené z antikoróznej ocele VG-10 s vysokým obsahom uhlíka a tvrdosťou cez 61 HRC. Po oboch stranách je obložené 16 vrstvami prekladanej ocele s rozdielnou tvrdosťou. Tu obyčajne výrobcovia svoj proces končia. Nie však Marusho Inc. Horná časť čepele je tepaná a následne vyleštená do vysokého lesku. Technológiu tejto úpravy si firma starostlivo chráni. Výsledok je až prekvapujúco expresívny. Pripomína oblaky nad pobrežím mora.

Na rozdiel od iných výrobcov nie je čepeľ razená, ale vypálená laserom, čo zabezpečuje maximálnu presnosť. Špecialitou firmy je hrubé brúsenie ostria ešte pred kalením. Výsledkom je tvrdšia hrana ostria. To je ručne dobrusované na horizontálnych rotačných vodných kameňoch do tvaru Hamaguri. Na rozdiel od tradičných východných nožov s jednostranným brusom vychádza Hamaguri zo základného tvaru "V", pričom jeho strany majú mierne konvexný tvar a pravá strana je zbrúsená viac. Takéto ostrie je dostatočne robustné, no pritom dokáže vykonať rez bez neželanej deformácie tkanív, čím sa zabráni úniku štiav a tukov.

Rúčky zo stabilizovaného dreva pakka wood v hnedočervenej farbe sú na konci elegantne skosené. Majú profil osemhranu, čo sa v high-end triede očakáva. V strede rúčky je dekoratívny nit prepožičaný z hudobných nástrojov. Za povšimnutie stojí dokonalo hladký prechod rúčky do prstenca z nikel-striebornej zliatiny, ktorá má výborné antibakteriálne vlastnosti.

Nôž je dodávaný v štýlovej japonskej kazete zhotovenej z dreva paulownia. Je možné si doobjednať lakované puzdro saya z rovnakého materiálu.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Mcusta Zanmai

Marusho Industry Inc. - firma produkujúca prepracované vreckové nože Mcusta, luxusné kuchynské nože Zanmai a ikonické nožnice Silky - sídli v centre japonského nožiarstva, v meste Seki. Mesto získalo toto postavenie už v polovici 13. storočia vďaka piesku s bohatým obsahom železnej rudy, kvalitnej rašeline a vodným zdrojom. To boli dôvody, prečo sa uznávaný výrobca mečov Motoshige premiestnil do tejto oblasti z ostrova Kjušú. V období Muromachi (1338-1573) pracovalo v Seki viac ako 300 kováčov. Medzi najznámejších patrili Kanemoto Magoroku a Saburo Shizu. Meče zo Seki si rýchlo získali povesť po celom Japonsku.

Firma Marusho bola založená už v roku 1964. Dnes ju vedie vnuk zakladateľa so svojou rodinou. Prevádzkuje jednu z najvyspelejších fabrík na výrobu nožov nielen v meste Seki, ale v celom Japonsku vôbec. Vďaka pokrokovým technológiam (laserové rezačky, CNC frézy, 3D CAD/CAM projekcia) firma produkuje výrobky prepracované do najmenších detailov. Najlepším príkladom sú práve kuchynské nože značky Zanmai. No bez ručnej finalizácie skúsenými remeselníkmi by boli výrobky ďaleko od dokonalosti.

Zanmai znamená v japončine Luxus. Toto slovo je však v skutočnosti odvodené zo sanskritského "Samadhi", čo je výraz pre proces meditácie vedúcej k vedomiu. Nevedno ako hlboko sa venuje klan Hasegawavcov meditáciám, no jedná vec je viac ako jasná. Ich nože sú vedomo dotiahnuté do najvyššieho luxusu.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk