Kategórie

Blog

 • Pastva pre oči po japonsky.

  Pastva pre oči po japonsky.

  O Japoncoch je všeobecne známe, že ich kuchyňa je nielen veľmi zdravá a rôznorodá, ale taktiež neobyčajne estetická. Každá časť pokrmu je dôkladne nakrájaná na súmerné kúsky. My už vieme, že to dokážu nielen vďaka svojej trpezlivosti a talentu, ale i zásluhou dokonalých ​nožov.

 • Ospravedlnenie

  Ospravedlnenie

  Žijeme svet informácií. Ich množstvo neustále rastie, kvalita nie vždy, no faktom ostáva, že je ich občas príliš veľa na to, aby sme ich bez ujmy spracovali. Poznáte to, idete si vyhľadať určitú informáciu a pokým sa k nej dostanete, nechtiac sa dozviete veci, ktoré ste sa dozvedieť ani nechceli. A je vôbec otázne, či sa k prvotne hľadanému údaju vôbec dopracujete.

 • Takefu Special Steel Co.Ltd.

  Takefu Special Steel Co.Ltd.

  Ostatná cesta do Japonska bola ozaj výdatná. Nečudo, veď pandémia vírusu Covid-19 a následné uzatvorenie Japonska, spôsobili storno dvoch plánovaných ciest. Harmonogram preto obsahoval návštevu všetkých hlavných ostrovov okrem severného Hokkaido. ​Tentokrát som sa obzvlášť tešil na jednu špeciálnu destináciu – Takefu.

 • Hanami

  Hanami

  Kvitnutie čerešní je skutočne oku lahodiaci jav. A nie len z estetického hľadiska. Je to posol jari a preto ho vždy netrpezlivo očakávame. Nie však tak ako v Japonsku. Tu kvitnutie sakúr predstavuje úplne iný rozmer. Tento neoficiálny sviatok nazývaný Hanami zohráva dôležitú rolu v mnohých oblastiach japonského života. Sakura a hlavne jej kvet je symbolom šťastia, lásky a jednoty. Môžete ho nájsť na obrazoch, kimonách a rôznych dekoračných predmetoch.

 • Tojiro v Tokiu

  Tojiro v Tokiu

  ​Predstavovať značku Tojiro, ktorej sme výhradným dovozcom pre SR viac ako 15 rokov, je akiste zbytočné. Tento výrobca kvalitných kuchynských nožov z mesta Tsubame je známy svojím rozsiahlym portfóliom. V ňom prevláda obľúbená oceľ VG10 a uplatňovanie dekarbonizačnej prevencie.

 • Chystáme bohatú jeseň.

  Chystáme bohatú jeseň.

  Milí priatelia, ​rozhodli sme sa, že v dobe zlých a horších správ, ktoré nás všetkých atakujú na dennej báze, budeme šíriť naopak, tie pozitívne. A začneme hneď tým, že chystáme pre vás ozaj bohatú jeseň.

 • Mcusta Asanoha

  Mcusta Asanoha

  Rok 2020 z pochopiteľných dôvodov nemožno označiť za skvelý. No udiali sa i skutočnosti, na ktoré sme právom veľmi hrdí. Jednou z nich je ocenenie e-shopu Nippon Knives firmou Marusho Industry Inc., ktorá prostredníctvom našej spoločnosti dodáva na slovenský trh nože značky Zanmai a Mcusta. Pre tento účel bol vyrobený jediný exemplár noža Mcusta a to špeciálne pre Nippon Knives.

 • Remeselná dokonalosť

  Remeselná dokonalosť

  Sú produkty, ktorých značka je zárukou nespochybniteľnej kvality a to aj bez ich podrobného skúmania. Nepotrebujete ich vidieť, viete predsa, že pod touto značkou sa v jej dlhodobej histórii nič podradné nevyrobilo. Jednoducho ho chcete, či už ho potrebujete, alebo nie. Urobiť si radosť je milé a život taký krátky...

 • KEBONY

  KEBONY

  Žijeme v dobe, kedy i človek, ktorý nemá nadmieru vyvinuté ekologické cítenie tuší, že čosi nie je v poriadku. I napriek tvrdeniu mnohých arogantných politikov, že všetko je pod kontrolou, vidíme a predovšetkým cítime, že tomu tak určite nie je.

 • Vstúpte do klubu výnimočných

  Vstúpte do klubu výnimočných

  Nippon Knives vám ponúka vstupenku do klubu 50. Áno, len päťdesiat ľudí na celom svete sa stane majiteľmi exkluzívnej súpravy japonských nožov SUZAKU.

 • Začala sa éra REIWA

  Začala sa éra REIWA

  Určite ste zaznamenali zmenu na japonskom cisárskom tróne. Cisár Akihito bezprecedentne abdikoval zo zdravotných dôvodov. Na uvoľnený chryzantémový trón zasadol jeho syn Naruhito, 126 cisár rodu vládnuceho od 14. storočia. Začala sa éra Reiwa, ktorú symbolizuje poriadok a harmóniu.

 • Dvojičky? Nie tak úplne.

  Dvojičky? Nie tak úplne.

  Japonsko je krajinou plnou tradícií. Svedčí o tom i fakt, že jednotlivé časti územia ich obyvatelia volajú pôvodnými historickými názvami. Dnešnú prefektúru Kochi preto s obľubou nazývajú Tosa. Pre nás to platí dvojnásobne, nakoľko Tosa bola vždy spájaná so skvelými kováčmi. A je tomu tak dodnes.

 • V kolíske japonského nožiarstva

  V kolíske japonského nožiarstva

  Dlhoročná prax v zahraničnom obchode ma naučila, že ak chce človek prevádzkovať určitú činnosť dlhodobo a seriózne, je nevyhnutné spoznať osobne ľudí, s ktorými hodlá kooperovať. No nestačí krátke stretnutie na výstavách a veľtrhoch.

 • Čo to vlastne držím v ruke?

  Čo to vlastne držím v ruke?

  Záujemca o kvalitný nôž surfujúci po internete a porovnávajúci parametre jednotlivých modelov to nemá vôbec jednoduché. Valia sa na neho pojmy ako aogami, shirogami, SPG, VG, SUS, SKD, pakka, stamina, micarta... Kto sa v tom má vyznať?

 • Navštívte s nami fabriku Tojiro

  Navštívte s nami fabriku Tojiro

  Cestovanie po Japonsku je síce pohodlné a vzrušujúce, no vôbec nie lacné. Nakoniec tak ako všetko ostatné. Veď čo sa dá čakať od krajiny, kde priemerný mesačný príjem výrazne prekračuje hranicu 3000,-EUR.

 • Uhorková sezóna

  Uhorková sezóna

  Poznáme to všetci. Najprv sa tešíme na sezónu prázdnin. Veď kto by pohrdol zaslúženou dovolenkou po náročnej práci. More, hory či len tak odpočinok v domácom prostredí.

 • Tam kde sa rodí Tamahagane

  Tam kde sa rodí Tamahagane

  Pri pojme Tamahagane sa zasväteným vynárajú predstavy japonských mečov vyrobených z tej najdokonalejšej ocele. Veď nakoniec doslovný preklad výrazu tamahagane je ušľachtilá oceľ.

 • Aritsugu

  Aritsugu

  „Keď pôjdeš do Kyota, musíš navštíviť Aristugu,“ povedal mi Shinsuke Hokiyama, majiteľ firmy vyrábajúcej nože značky Sakon. „Je to najstaršia predajňa nožov v Japonsku a ročne tam dodávam 10 000 nožov,“ doplnil so svojím typickým úsmevom.

 • Mr.Global

  Mr.Global

  Kto by ho nepoznal. Čiperný, zhovorčivý a vždy usmiaty. Tak ako čierne bodky patria neodmysliteľne k nožom Global, tak patrí k Minovi Tsushidovi biele kimono a typická kuchárska čiapka.

 • Milá návšteva

  Milá návšteva

  Návštevy máme radi. Vieme, že ten kto si nájde čas na prehliadku kolekcie Nippon Knives je naša „krvná skupina“. Pri debate o spoločnom koníčku čas beží rýchlo no o to príjemnejšie. Spektrum návštevníkov je široké.

 • Japonské nože? Jednoznačne, ale...

  Japonské nože? Jednoznačne, ale...

  Tí, ktorí vlastníte kvalitný japonský nôž, nám s vysokou pravdepodobnosťou potvrdíte, že jeho výkony sú podstatne výraznejšie ako v prípade jeho mimo japonskej konkurencie.

 • Nový obchod

  Nový obchod

  Čas sa zastaviť nedá. Rovnako tak technický pokrok. Výsledkom je, že náš pôvodný 7 ročný internetový obchod Nippon Knives zákonite už nemohol zodpovedať súčasným trendom.

 • Povedali o nás

  Povedali o nás

  Japonské nože majú svoj príbeh. Mnohí tvrdia, že majú dokonca dušu. Áno, je to metafora, ale veľmi trefná.

 • Navštívte nás

  Navštívte nás

  Neustále rozširujeme našu vzorkovňu. Pripravili sme pre Vás kolekciu viac ako 220 druhov japonských nožov.

 • Kuchári v Nippon Knives

  Kuchári v Nippon Knives

  Pre niekoho je nôž výhradne pracovný prostriedok, pre iného objekt vzbudzujúci potešenie.

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk