Kategórie
Limitovaná súprava nožov SEIRYU
Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU Limitovaná súprava nožov SEIRYU

Limitovaná súprava nožov SEIRYU

Dostupnosť: ukončená výroba
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Výrobca: Mcusta Zanmai

Limitovaná séria luxusných nožov Mcusta-Zanmai. Vyrobených 50 súprav pre celý svet. Súpravy ako i nože sú číslované. Súprava pozostáva z nasledovných nožov: Petty 150mm, Santoku 180mm, Gyuto 210mm, Kiritsuke 230mm. Kazeta z dreviny paulownia. Nákup len osobne. Rezervácia po telefonickej dohode. Na tento produkt sa nevzťahujú žiadne zľavy.

Vyberte si variantu!
5 555,00 €s DPH

Detail produktu

Tretí článok cyklu Constellation hlási príchod. Presnejšie povedané prílet. Však ide o jeho výsosť Modrý drak. Nasledoval svojich predchodcov Ohnivého vtáka a Bieleho tigra. Drak je v čínskej kultúre považovaný za najdôležitejší symbol a tak sa poďme pozrieť prečo tomu tak je.

Hneď na začiatku si treba uvedomiť, že na rozdiel od západného sveta, kde hlavným poslaním draka je mať aspoň tri hlúpe hlavy (s počtom hlúpych hláv naberá drak na vážnosti) a konzumovať nešťastné princezné, vo východných kultúrach je drak nositeľom nielen sily, ale najmä dobra. Je preto uctievaný a patrí mu najvyššie postavenie v čínskej hierarchii. Obľúbili si ho hlavne cisári, ktorí sa považovali za potomkov draka. Riadi hviezdy, prislúcha mu mužský princíp jang a zo živlov si prisvojil drevo a modrú farbu – preto aj modrý drak. Z ročných období predstavuje jar a zo svetových strán logicky východ.

Seiryu – to je japonský výraz pre označenie Modrého draka. Na túto edíciu sa výrobca Marusho Industry pripravoval dlho a svedomito. Tak ako je drak najdôležitejším symbolom zverokruhu, tak je táto súprava nožov vrcholom celého cyklu Constallation. Prekonať latku vysoko nastavenú edíciami Suzaku a Byakko nie je vôbec ľahká úloha. No kde je cieľ, tam je cesta, vravievali klasici.

Ohnivé perie Suzaku sme našli v komplikovanom damasku mokume, tigrie zuby Byakko v prekrásnom suminagashi, no sila a čírosť Seiryu sa zrkadlí v esteticky čistých a na prvý pohľad jednoduchých čepeliach. Tu je však potrebné zdôrazniť výraz „na prvý pohľad“. Stačí sa pozrieť pozornejšie a pohrať sa trochu s dopadajúcim svetlom a drak odhalí svoje tajomstvo. Zvlnené leštené hamono pripomína dračie krivky a vkusne kontrastuje s matnou vrchnou časťou čepele. Pri správnom uhle pohľadu sa objavia leštené vertikálne pruhy. Vskutku originálne riešenie decentného dotvorenia textúry. Tento ďalší dračí odkaz sa mimochodom veľmi ťažko fotograficky zachytáva. Akoby Jeho Výsosť Seiryu nechcel dopriať pohľad na túto krásu bežnému smrteľníkovi. Na pravej časti čepele nájdeme názov značky, označenie ocele a krajinu pôvodu. Kanji znaky znamenajú Seiryu – Modrý drak. Na ľavej strane nemôže chýbať nápis Limited Edition Seiryu a poradové číslo súpravy. Nad týmto nápisom tróni samotný Modrý drak.

Konštrukčne ide o tradičný San Mai, no s tým najlepším jadrom, aké v Japonsku zoženiete. Je ukuté z ocele ZDP-189, ktorú nájdete na tých najvrchnejších regáloch oceliarne Hitachi Metals. Extrémne vysoký obsah uhlíka je dobre vyvážený chrómom, takže ide o antikoróznu oceľ. Okrem ďalších dôležitých legátov ako volfrám, vanád, molybdén, kremík a mangán má kalenie pri mínus 196°C (sub-zero treatment) hlavnú zásluhu na extrémnej tvrdosti, ktorá dosahuje až 67 HRC. Práca s týmto materiálom je extrémne náročná a je len málo výrobcov nožov, ktorí prijali túto výzvu. Ostrie, tak ako sme si pri nožoch Zanmai zvykli, je vo forme Hamaguri.

Tak ako čepele i rúčky sú výnimočné. Ťažko posúdiť, ktorá časť noža bola výrobne väčším rébusom. Svojím zvlneným tvarom pripomínajú telo draka. Akrylová živica hrá niekoľkými odtieňmi modrej. V textúre rúčky rozpoznávame dračie šupiny. Prechod dynamických línií medzi záštitou z nikel-striebornej zliatiny, rúčkou a pätkou je na nevídanej úrovni a sotva niekde nájdeme paralelu. Pokiaľ sme pri sérii Zanmai Supreme Twisted obdivovali bezchybný zatočený osemhran, tu sa dostávame o niekoľko úrovní vyššie. V tomto na oko nenápadnom detaile je ukrytá remeselná dokonalosť, ktorú je ťažko čo i len popísať. Už tu sa dalo skončiť. Nie však Marusho Industry. Na rozhranie medzi odlišnými materiálmi sa použili decentné čierne celulózové krúžky. Hlavný ozdobný pin v tvare slnka si našiel miesto v strede rúčky. Ten menší, graficky totožný so znakom mieru maliara Nikolaja Rericha, nájdeme na začiatku kónusovej pätky predstavujúcej, ako inak, dračí chvost.

Kazeta je fanúšikom projektu Constellation dobre známa. Od predošlých sa líši farbou lôžka nožov. Je temno modrá pripomínajúc vodu.

Pre tých, ktorí majú tú česť prvýkrát. Ide o limitovanú číslovanú súpravu štyroch nožov v zložení Petty, Santoku, Gyuto a Kiritsuke. Bolo vyrobených 50 súprav pre celý svet. Modrý drak je v poradí treťou edíciou cyklu Constellation.

© 2022 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Mcusta Zanmai

Marusho Industry Inc. - firma produkujúca prepracované vreckové nože Mcusta, luxusné kuchynské nože Zanmai a ikonické nožnice Silky - sídli v centre japonského nožiarstva, v meste Seki. Mesto získalo toto postavenie už v polovici 13. storočia vďaka piesku s bohatým obsahom železnej rudy, kvalitnej rašeline a vodným zdrojom. To boli dôvody, prečo sa uznávaný výrobca mečov Motoshige premiestnil do tejto oblasti z ostrova Kjušú. V období Muromachi (1338-1573) pracovalo v Seki viac ako 300 kováčov. Medzi najznámejších patrili Kanemoto Magoroku a Saburo Shizu. Meče zo Seki si rýchlo získali povesť po celom Japonsku.

Firma Marusho bola založená už v roku 1964. Dnes ju vedie vnuk zakladateľa so svojou rodinou. Prevádzkuje jednu z najvyspelejších fabrík na výrobu nožov nielen v meste Seki, ale v celom Japonsku vôbec. Vďaka pokrokovým technológiam (laserové rezačky, CNC frézy, 3D CAD/CAM projekcia) firma produkuje výrobky prepracované do najmenších detailov. Najlepším príkladom sú práve kuchynské nože značky Zanmai. No bez ručnej finalizácie skúsenými remeselníkmi by boli výrobky ďaleko od dokonalosti.

Zanmai znamená v japončine Luxus. Toto slovo je však v skutočnosti odvodené zo sanskritského "Samadhi", čo je výraz pre proces meditácie vedúcej k vedomiu. Nevedno ako hlboko sa venuje klan Hasegawavcov meditáciám, no jedná vec je viac ako jasná. Ich nože sú vedomo dotiahnuté do najvyššieho luxusu.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk