Kategórie
Limitovaná súprava nožov BYAKKO
Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO Limitovaná súprava nožov BYAKKO

Limitovaná súprava nožov BYAKKO

Dostupnosť: ukončená výroba
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Výrobca: Mcusta Zanmai

Limitovaná séria luxusných nožov Mcusta-Zanmai. Vyrobených 50 súprav pre celý svet. Súpravy ako i nože sú číslované. Súprava pozostáva z nasledovných nožov: Petty 150mm, Santoku 180mm, Gyuto 210mm, Kiritsuke 230mm. Kazeta z dreviny paulownia. Nákup len osobne. Rezervácia po telefonickej dohode. Na tento produkt sa nevzťahujú žiadne zľavy.

Vyberte si variantu!
4 444,00 €s DPH

Detail produktu

Dva roky po prílete Suzaku – Ohnivého vtáka, dorazil do našich končín netrpezlivo očakávaný Byakko – Biely tiger. Prišiel presne tak, ako to vie len on. Zjavil sa ticho, nebadane a dôstojne. Svojou impozantnosťou nás necháva stáť nehybne v úžase, presne tak ako tiger svoju korisť. Vitaj u nás Byakko!

Dostávame sa k druhému symbolu čínskej astrológie. Biely tiger v japončine Byakko je ochranca západu a z ročných období si uzurpoval jeseň. Podľa bájí získa tiger bielu farbu vtedy, ak cisár vládne cnostne, alebo na celom svete panuje mier. Vychádzajúc z tohto tvrdenia je jasné, že Naruhito je cnostný cisár, pretože druhá podmienka, žiaľ, nie je ani zďaleka naplnená. Byakko má i ďalšiu symboliku. Je v ňom zhmotnené 55 ročné majstrovstvo firmy Marusho Industry Inc.

Pre tých, ktorý sú na našich stránkach prvýkrát uvádzame, že tak ako Suzaku i Byakko je vyrobený v prísne limitovanej a číslovanej edícii. Pre celý svet sa vyrobilo len 50 súprav a tak to aj zostane. Garantuje to sám prezident firmy Tomohiro Hasegawa.

Tematicky Byakko samozrejme nadväzuje na Suzaku. Ide o dobre premyslený projekt Constellation, v ktorom sa skĺbila funkčnosť so zberateľskou hodnotou. Jednotlivé edície majú rovnaké typy nožov i spôsob balenia, odlišujú sa však použitými materiálmi, typom rúčky i vonkajším stvárnením.

Súprava sa skladá z nasledovných 4 nožov: Petty, Santoku, Gyuto a Kiritsuke. Pokiaľ Suzaku hýri ohnivo červenou farbou, Byakko je stoicky chladný. Prevládajú biele a strieborné odtiene. Biele sú aj výstelky „sarkofágov“, v ktorých nože spočívajú.

Na čepeliach Suzaku ste našli ohnivé perie. Byakko z nich vyciera svoje tigrie zubky. Je to hlavný motív tejto edície. 61 vrstvovú čepeľ ukuli remeselníci tak, aby zuby tvorili spodnú časť čepele. Tie následne prechádzajú do prekrásnej damascénskej kresby. Jadro tvorí rýchlorezná nástrojová oceľ SPG-2 spracovaná práškovou metalurgiou. Je to moderná a veľmi tvrdá oceľ dosahujúca 62° - 63°HRC. Pochádza z Takefu Special Steel Co. kde ju pre jej vynikajúce vlastnosti nazývajú i Super Powder Gold. Ostrie typu hamaguri našlo motiváciu v preslávených japonských mečoch. Pravá strana čepele nesie značku Mcusta Zanmai, názov ocele a kanji znaky predstavujúce Byakko, no exkluzivita srší hlavne zo zlatého nápisu na strane ľavej: Limited Edition Byakko a samozrejme číslo danej súpravy.

Pre Zanmai typicky precízne vyfrézovaná záštita zo zliatiny niklu a striebra prechádza do desaťhrannej rúčky, ktorá vyniká svojou ergonómiou. Akrylová živica vo farbe bieleho mramoru je pretkávaná čiernymi nepravidelnými linkami. V strede si našla miesto drobná ozdobná aplikácia. Rovnako tak na koncovke z nikel-striebornej zliatiny. Na jej samotnom konci je vyobrazená hlava tigra.

Štvorposchodová kazeta z dreviny paulownia je taktiež označená poradovým číslom a textami v japonských kanji znakoch: Špeciálna limitovaná séria Byakko, výrobca Marusho Industry Inc. Okrem nožov si v nej našlo miesto i drobné príslušenstvo s certifikátom výrobcu a malým darčekom.

Tí, ktorí nestihli prvú edíciu Suzaku, majú šancu vstúpiť do klubu 50 práve teraz. Len neváhajte dlho, takáto príležitosť sa nezvykne opakovať často.

© 2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Mcusta Zanmai

Marusho Industry Inc. - firma produkujúca prepracované vreckové nože Mcusta, luxusné kuchynské nože Zanmai a ikonické nožnice Silky - sídli v centre japonského nožiarstva, v meste Seki. Mesto získalo toto postavenie už v polovici 13. storočia vďaka piesku s bohatým obsahom železnej rudy, kvalitnej rašeline a vodným zdrojom. To boli dôvody, prečo sa uznávaný výrobca mečov Motoshige premiestnil do tejto oblasti z ostrova Kjušú. V období Muromachi (1338-1573) pracovalo v Seki viac ako 300 kováčov. Medzi najznámejších patrili Kanemoto Magoroku a Saburo Shizu. Meče zo Seki si rýchlo získali povesť po celom Japonsku.

Firma Marusho bola založená už v roku 1964. Dnes ju vedie vnuk zakladateľa so svojou rodinou. Prevádzkuje jednu z najvyspelejších fabrík na výrobu nožov nielen v meste Seki, ale v celom Japonsku vôbec. Vďaka pokrokovým technológiam (laserové rezačky, CNC frézy, 3D CAD/CAM projekcia) firma produkuje výrobky prepracované do najmenších detailov. Najlepším príkladom sú práve kuchynské nože značky Zanmai. No bez ručnej finalizácie skúsenými remeselníkmi by boli výrobky ďaleko od dokonalosti.

Zanmai znamená v japončine Luxus. Toto slovo je však v skutočnosti odvodené zo sanskritského "Samadhi", čo je výraz pre proces meditácie vedúcej k vedomiu. Nevedno ako hlboko sa venuje klan Hasegawavcov meditáciám, no jedná vec je viac ako jasná. Ich nože sú vedomo dotiahnuté do najvyššieho luxusu.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk