Kategórie
MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex
MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex

MCUSTA Limited Edition Platinium Label PL-3 Rex

Dostupnosť: ukončená výroba
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 8.5cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Outdoor
Hmotnosť: 44,00 g
Výrobca: Mcusta

Nôž s pevnou čepeľou. Jadro VG-10. Drevená rúčka Rex Wood. Kožené puzdro na opasok. Limitovaná edícia. Farebné variácie rúčky sú náhodilé. Obrázky sú ilustračné.

Vyberte si variantu!
436,00 €s DPH

Detail produktu

Veľmi vďačne sme si zvykli na to, že výrobca Marusho Industry nás z času na čas poteší skvostným majstrovským kúskom. Samozrejme s visačkou Mcusta alebo Zanmai. Toho najlepšieho je vždy málo, takže bez výnimky ide o limitované série. My distribútori máme potom imperiálnu úlohu. Dostatočne asertívne „utrhnúť“ čo najväčší kúsok pre vlastný trh. Znie to jednoducho, no je to len klam. Hneď vysvetlíme prečo.

Pre Japoncov je typické, že svoj úspech na rozdiel od iných národov nedávajú okázalo najavo. Rovnako nebývajú príliš otvorení komunikácii o svojich plánoch. Vydolovať preto informáciu čo bude, aké to bude a kedy to bude je častokrát nadľudský výkon. Tiež bývajú úsporní v poskytovaní detailných informácií o jednotlivých technikách a materiáloch. Takže je len na nás akú taktiku zvolíme. Našťastie dlhoročné skúsenosti nám ukázali kadiaľ cesta vedie a kadiaľ nie. 

Platinium Label PL-3 Rex je názov najnovšieho prírastku do rodiny značky MCUSTA. Už názov napovedá, že pôjde o niečo exkluzívne. A napovedá správne. Na začiatku bol materiál Rex wood. Kvalitné drevo spevnené impregnáciou farbivom a živicami. Dodávateľom nie je nikto iný ako svetoznámy výrobca elektrických gitár ESP. V roku 1975 si Hisatake Shibuya otvoril dielničku na opravu komponentov elektrických gitár a nazval ju Electric Sound Products – ESP. Dnes má firma sídlo okrem Japonska i Kalifornii a na jej ESP exhibitiom limited gitarách hrávajú mnohé rockové hviezdy medzi inými i Ronnie Wood z legendárnych Rolling Stones. ESP používa Rex wood na svoje high end gitary. 

Dostať k dispozícii materiál pripomínajúci neopracovaný drahokam je skutočnou výzvou. Konštruktéri z Marusho Industry sa rozhodli použiť ho na rúčku a jeho textúrovú komplikovanosť vyvážiť jednoduchosťou kriviek celku. Nôž ma preto pevnú čepeľ plynulo prechádzajúcu v jednej línii do rúčky. Čepeľ i kostra rúčky sú vyrobené z prvotriednej VG-10 v sendviči San Mai. Násobným leptaním povrchu docielil výrobca vzor pripomínajúci kryštál meteoritu. V skutku impozantný detail. Pravá strana čepele nesie názov značky a krajinu pôvodu, tá ľavá hrdý nápis Platinium Label a poradové číslo noža. No vráťme sa k rúčke, ktorá podobne ako to bolo i v prípadne špeciálne vyrobeného Mcusta Asanoha je highlightom tohto noža. Zoskupenie farieb je náhodné a neopakuje sa na žiadnom inom noži. Každá rúčka bola ručne vyrezávaná. Okrem variácií farieb vyniká i plastickým povrchom. Vybrúsené plôšky pripomínajú brus diamantu. Z rôznych uhlov vnímate nôž inak. Každý nôž je neopakovateľný originál. 

Napriek výnimočnosti tohto produktu stále ide o funkčný nôž. Preto ho výrobca doplnil koženým puzdrom na opasok, aby vám bol vždy k dispozícii. Oboje nájdete vo vkusnej drevenej kazete kirbako

Mcusta Platinium Label PL-3 Rex je limitovaná číslovaná séria vyrobená v konečnom počte 100 ks.

© 2022 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Mcusta

Výrobcom ikonických nožov MCUSTA je firma Marusho Industry Inc. z mesta Seki v provincii Gifu. Každý znalec japonských nožov vie, že ide o prominentnú oblasť s viac ako 700 ročnou tradíciou. Rodinný klan Hasegawovcov tu už po tri generácie vyrába tie najsofistikovanejšie vreckové nože s akými sa v súčasnosti môžete stretnúť.

Marusho Industry Inc. disponuje v tejto branži málo vídaným výrobným zázemím. Keďže máme to šťastie, či skôr česť, byť rodinným priateľom Hasegawovcov, nenechali sme si ujsť možnosť prehliadky ich fabriky. Začíname sekciou dizajnu a konštrukcie, kde skúsení programátori pripravujú algoritmy pre moderné NC stroje. Vo vstupnom sklade ležérne odpočívajú tie najnoblesnejšie materiály, aké si viete v nožiarstve len predstaviť. Pláty ocele VG-10 z neďalekého Takefu, 33 vrstvové damascénske pláty, hliníkové zliatiny, vzácne dreviny i kvalitná micarta. V obrábacej časti pracujú laserové rezačky a CNC frézy. Pre nás je však najzaujímavejšia finalizácia nožov a ich následné brúsenie. Tu naopak, všetko prebieha ručne. Dokonca prezident firmy Tomohiro Hasegawa si sadne za rotujúci brúsny kameň a zručne formuje žiletkové ostrie. Nasleduje finálna kontrola, kde sa každý nôž dôkladne preskúma a putuje do expedičného skladu. Odtiaľ je zásobovaný celý svet. Dnes len ťažko nájdete značku, ktorá sa stále vyrába v krajine svojho pôvodu. MCUSTA patrí medzi tie, ktoré si túto výsadu zachovali.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk