Kategórie
Bunka AJ-2
Bunka AJ-2 Bunka AJ-2 Bunka AJ-2 Bunka AJ-2 Bunka AJ-2 Bunka AJ-2 Bunka AJ-2 Bunka AJ-2 Bunka AJ-2 Bunka AJ-2 Bunka AJ-2 Bunka AJ-2 Bunka AJ-2 Bunka AJ-2

Bunka AJ-2

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 17cm
Typ čepele: Damascénska
Použitie: Univerzálne
Hmotnosť: 125,00 g
Výrobca: Tojiro

Ručne kovaný nôž Bunka. 17cm damascénska čepeľ so 67 antikoróznymi vrstvami. Jadro VG10. Rúčka z dreviny padouk. K tomuto nožu si môžete dokúpiť tradičné drevené puzdro Saya HZ2-3008LR.

Vyberte si variantu!
305,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Ak sa vám niekedy podarí zablúdiť do prefektúry Niigata, nenechajte si ujsť prehliadku Tojiro Display Factory. Známy výrobca postavil túto malú vkusnú prevádzku, aby ukázal záujemcom všetky výrobné úkony potrebné pre vznik kuchynského noža. Prevádzka je prístupná verejnosti. Medzi ňou a skutočnou výrobnou fabrikou Tojiro je jedno oddelenie, kam sa, žiaľ, nedostanete. Neostáva vám tak nič iné, len veriť nasledovným riadkom.

Tojiro Knife Atelier je názov dielne, zakomponovanej do výrobného areálu rovnomennej firmy. Tu sa rodia ručne kované skvosty s logom štyroch hôr Fuji, na ktoré je hodno si počkať. Ateliér založil Matsumura san, ktorý je i vedúcim kováčom. Pracuje sa tu tradičným spôsobom hizukuri. Pri svojej práci sa riadi firemným krédom Ichigo Ichie, podľa ktorého je každé stretnutie v živote jedinečné. Toto učenie prevzaté z výučby čajových ceremónií aplikoval výrobca na nôž a jeho užívateľa. Tojiro sa tak stal jedným z mála výrobcov, ktorý vo vlastnej réžii ponúka razené i ručne kované nože. Okrem kuchynských nožov sa tu vyrábajú i poľovnícke, ktoré nájdete v našej ponuke.

Z najnovšej produkcie Tojiro Knife Atelier sme pre vás vybrali nôž typu Bunka a to hneď z niekoľkých dôvodov. Ide o naozaj univerzálny nástroj, ktorý toho zvládne dokonca viac ako povestný typ Santoku a to vďaka svojmu hrotu K-Tip. Okrem toho je jeho tvar veľmi atraktívny, nakoľko pripomína japonský krátky meč Tanto.

170mm damascénska čepeľ pozostáva zo 63 vrstiev ukutých z antikoróznej ocele. Jadro z osvedčenej kobaltovej VG10 pochádza z Takefu Special Steel. Vrchná časť je neleštená a ponechaná v pôvodnom stave po kalení (Kurouchi). Leštený spodok odkrýva striedanie mäkších a tvrdších vrstiev. Hra vlniek končí nad symetrickým ostrím výrazným hamonom. Finálnym krokom je vyrazenie kanji znakov – Made by Tojiro Knife Atelier.

Rúčky v tomto prípade hrajú rovnakú ligu ako ich ušľachtilé čepele. Asi budete s nami súhlasiť, že osemhran je v tejto triede viac ako očakávaný. Vysoký dôraz bol kladený na výber materiálov a ich spracovanie. Rúčku opticky oddeľuje od prstenca decentný dekoračný krúžok. Preto pôsobí tento half tang minimalisticky no zároveň exkluzívne. Vkusným detailom je logo výrobcu umiestnené na konci rúčky. Stačí sa pozrieť na ponúkané materiálové kombinácie a hneď je jasné, do akej kategórie nože patria.

Sakura/Eben

Sakura vyniká jemnou textúrou. Pôsobí teplo a mäkko. No je predovšetkým veľmi silne spojená s japonským duchovným životom, čím nôž získava ďalší rozmer. Predel medzi rúčkou a prstencom je vytvorený krúžkom z exotického ebenu. Jeho tmavá farba dodáva svetlej sakure potrebný kontrast.

Padouk/Umelý mramor

Padouk je tropické drevo z oblasti rovníkovej Afriky. Je charakteristické výraznou červenohnedou farbou a osobitou textúrou v podobe tmavých pruhov. Preto je obľúbeným materiálom interiérových dizajnérov. Napriek typickým pórom je drevo veľmi odolné voči vlhkosti a tým i plesniam a baktériám. Jeho rozmerová stálosť a odolnosť voči oteru ho predurčujú pre výrobu luxusných podlahových krytín. Predel medzi rúčkou a prstencom tvorí dekoračný krúžok z bieleho umelého mramoru.

Wenge/Umelý mramor

Wenge je vzácne tropické drevo pochádzajúce podobne ako Padouk z oblastí strednej Afriky. S padoukom má spoločné nielen miesto výskytu, ale i fyzikálne vlastnosti. Je tvrdé, husté, odolávajúce oteru, plesniam a hnilobe. Jeho textúra je veľmi elegantná. Strieda sa tu tmavohnedý podklad s čiernymi žilkami a výraznými pórmi. Pre svoj zjav často supluje nedostatkový eben. Je vyhľadávaným materiálom pre výrobu nábytku a dekoračných predmetov. Predel medzi rúčkou a prstencom tvorí krúžok z bieleho umelého mramoru.

Akadémia Nippon Knives Top Gun získala troch nadmieru talentovaných členov.

©2023 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Tojiro

Značku Tojiro sme pozorovali už niekoľko rokov. Našu pozornosť sme nesmerovali len na samotné kuchynské nože, ale i na históriu a zázemie firmy, šírku jej sortimentu a schopnosť opakovane dosahovať najvyššie kvalitatívne štandardy. Nakoniec po dlhšom vzájomnom spoznávaní sa, dostalo sa nám tej cti zastupovať značku Tojiro na Slovensku.

Je niekoľko oblastí v Japonsku preslávených koncentráciou výnimočných kováčov a brúsičov. Mestá ako Seki, Sakai, Takefu, Tsubame-Sanjo nie je potrebné predstavovať milovníkom ušľachtilých mečov a nožov. A práve v oblasti Tsubame-Sanjo v provincii Niigata sídli firma Tojiro.

Tojiro je známe predovšetkým dôsledným dodržiavaním osvedčených techník, ktoré sa odovzdávali z generácie na generáciu ešte z čias obdobia Eda. Povinnosťou každého zámožného feudála bolo stráviť určitý čas v hlavnom meste Edo. Bol to znak úcty k vládnucemu šogúnovi. Feudáli prinášali šogúnovi tie najkvalitnejšie produkty zo svojich oblastí. Preto každý z nich zamestnával na svojom panstve tých najlepších remeselníkov. Výnimkou samozrejme neboli ani kováči. Dnes predstavuje pre japonského výrobcu šogúna jeho zákazník. Tým je vysvetlená obrovská starostlivosť o kvalitu, ktorú venujú producenti svojím výrobkom.

Keďže samotné dodržiavanie tradícii v dnešnom konkurenčnom prostredí nestačí, Tojiro zavádza do svojej výroby nové pokrokové postupy a technológie. Stačí spomenúť DP metódu, pri ktorej dokáže výrobca zabrániť nežiaducej dekarbonizácii pri vyšších teplotách. Výsledkom sú veľmi tvrdé a odolné čepele kuchynských nožov rady DP. Možno smelo povedať, že Tojiro predstavuje číru symbiózu tradície a revolučných techník.

Nippon Knives vybral pre Vás to najzaujímavejšie z výrobného programu Tojiro a to nielen po kvalitatívnej ale aj cenovej stránky. Práve pomer ceny k úžitkovým vlastnostiam je veľmi silnou stránkou firmy Tojiro. Presvedčte sa sami a vstúpte do katalógu našich produktov.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk