Kategórie
Silver Bunka CK10 Sakura
Silver Bunka CK10 Sakura Silver Bunka CK10 Sakura Silver Bunka CK10 Sakura Silver Bunka CK10 Sakura Silver Bunka CK10 Sakura Silver Bunka CK10 Sakura

Silver Bunka CK10 Sakura

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 19cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Mäso, ryby, zelenina
Hmotnosť: 152,00 g
Výrobca: Yoshida Hamono

Univerzálny nôž Bunka s 19cm trojvrstvovou antikoróznou čepeľou. Jadro z ocele ZDP189. Prstenec z byvolieho rohu. Osemhranná rúčka z orechového dreva. Gravírovaný motív Sakura.

Vyberte si variantu!
385,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Jedna z najžiadanejších kombinácii vôbec – tradičná Bunka s jadrom z ocele ZDP189. Len pri máloktorom inom produkte nájdete častejšie poznámku „Sold out“. A niet sa čomu diviť. ZDP189 je extrémne tvrdá oceľ a pracovať s ňou je veľká výzva. Je len niekoľko výrobcov, ktorý ju prijali. A typ Bunka je vždy prvým nožom, ktorý je z danej rady vypredaný. Za tento primát vďačí nielen svojej praktickej univerzálnosti, ale i nádychu atmosféry Ďalekého východu. Tento nôž pochádza z dielne Yoshida Hamono z prefektúry Saga. Je to expert na prácu s extra tvrdými materiálmi. Čepeľ má skladbu San Mai, pričom i vonkajšie vrstvy sú z antikoróznej ocele vyleštenej do zrkadlového efektu. Osamu san je fanúšikom tradičného ostria Hamaguri a preto ho nájdete i tu. Vydrží vám skutočne dlho, keďže tvrdosť jadra je 67 HRC. Čierny prstenec z byvolieho rohu hladko prechádza do osemhrannej rúčky z orechového dreva.

Ako ste si na prvý pohľad všimli, tento nôž upúta pozornosť ešte niečím iným. Na čepeli má vygravírovaný motív Sakura alebo Hannya. Obe témy sú pre japonskú kultúru veľmi príznačné. Kvitnutie sakúr je v Japonsku priam spoločenskou záležitosťou. Je to symbol prichádzajúcej jari, ale i šťastia a lásky. Hannya je maska používaná v tradičnom divadle . Predstavuje ženu, ktorú láska, žiarlivosť a posadnutosť zmenila na démona. V súčasnosti sa maska Hannya stala vyhľadávaným motívom pre tetovanie a talizmany.

©2022 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Yoshida Hamono

Tentokrát zavítame na najjužnejší z japonských hlavných ostrovov – ostrov Kyushu. Podobne ako na priľahlom Shikoku aj tu sa striedajú hory s obrovským množstvom malých polí. Veľká časť ostrova má agrárny charakter a preto tu kováči vždy zohrávali dôležitú úlohu. Takzvaní „field blacksmiths“ vyrábajú nástroje pre miestnych roľníkov, rybárov a lesníkov už mnoho generácií.

Nie inak to bolo aj so Seiji Yoshidom, zakladateľom firmy Yoshida Hamono. Pred tým, ako v roku 1946 položil v prefektúre Saga základný kameň svojej firmy, vyučil sa za kováča u miestnych majstrov. Tí ho zasvätili do tajomstiev výroby pravých japonských mečov. Odvtedy sa toto umenie vo firme starostlivo uchováva už niekoľko generácií.

Japonci majú mnoho vlastností, ktoré by mohli byť pre nás inšpiráciou. Jednou z nich je i striedmosť. Japonec sa nezvykne zbaviť výrobku, kým mu dobre slúži. Preto sa oňho stará s príslovečnou dôkladnosťou. Na oplátku získa dobrý pocit pri jeho bezproblémovom a príjemnom používaní. To je i krédo firmy Yoshida Hamono. Svoje nože vyrába z najlepších materiálov spôsobom, aby každodenne prinášali potešenie svojmu užívateľovi a to po neobmedzenú dobu.

I keď ide o rodinnú, nie veľkú firmu, Yoshida Hamono zabezpečuje kompletnú výrobu. Z Yasugi Specialty Steels /YSS/ nakupuje unikátnu oceľ, ktorú následne  spracováva tradičnými postupmi. I samotné rúčky sa finalizujú priamo vo firme.

Možno sa spýtate, prečo sme si vybrali výrobcu z prefektúry Saga, ktorá nepatrí medzi vyhlásené strediská japonského kováčstva. Odpoveď je jednoduchá. Je len málo výrobcov, ktorí dokážu vyrobiť pravé uchihamono z ocele ZDP-189. A Yoshida Hamono je jednou z nich. 

©2020 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené. Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk