Kategórie
Vreckový nožík MC-0201G Minagi
Vreckový nožík MC-0201G Minagi Vreckový nožík MC-0201G Minagi Vreckový nožík MC-0201G Minagi Vreckový nožík MC-0201G Minagi Vreckový nožík MC-0201G Minagi Vreckový nožík MC-0201G Minagi Vreckový nožík MC-0201G Minagi

Vreckový nožík MC-0201G Minagi

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 9.2cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Outdoor
Hmotnosť: 112,00 g
Výrobca: Mcusta

Vreckový nôž Minagi zo série Shinra Maxima. Je naozaj maximalistický. Celková dĺžka 208mm, dĺžka čepele 92mm a váha 112g. Čepeľ San Mai má jadro z práškovej ocele SPG-2 s nádherným hamonom. Nápaditá rúčka je vyrobená z Micarty v modrom odtieni. Jej súčasťou je praktická spona do vrecka.

Vyberte si variantu!
328,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Prax nám ukázala, že priaznivci kvalitných nožov sa neradi lúčia so svojimi pomocníkmi ani pri potulkách prírodou. Toto poznanie rezultovalo do rozhodnutia ponúknuť našim zákazníkom aj outdoorové alebo vreckové nože. Pri hľadaní tej správnej značky sme si stanovili jediné kritérium, nekompromisná a exkluzívna kvalita, ktorá zabezpečí integritu tovarov ponúkaných naším obchodom. Voľba tak logicky padla na značku MCUSTA.

Vreckové nože MCUSTA pochádzajú z mesta Seki. Rovnako ako naše kuchynské nože Mcusta Zanmai, kombinujú v sebe remeselnícke majstrovstvo dedené po niekoľko storočí s najprogresívnejšími výdobytkami súčasnej obrábacej techniky.

Dizajn nožov s odkazom na japonské kultúrne hodnoty je tvorený sofistikovanými 3D CAM systémami. Používané sú len tie najkvalitnejšie materiály. Jadrá čepelí tvorí špičková oceľ VG-10, ktorá sa vyznačuje nielen extrémnou tvrdosťou /61 HRC/, ale vďaka kobaltu, chrómu, molybdénu aj tak potrebnou pružnosťou a antikoróznosťou. Novinkou je použitie vyhľadávanej práškovej antikoróznej ocele SPG-2. Na rozdiel od iných výrobcov, ktorí čepele razia, MCUSTA ich vyrezáva laserovým lúčom. Dosahuje tak výnimočnú presnosť, ktorá je dôležitá obzvlášť pri zatváracích nožoch.

Nie menšia pozornosť je venovaná rúčkam. Sú ergonomicky tvarované a zhotovené z najkvalitnejších materiálov. Na výber je trvácna micarta, stabilizované drevo, Corian alebo elexovaný hliník. Z exotických drevín sa používal africký eben, juhoamerické cocobolo prípadne stredomorská dula alebo palisander. No v zmysle Dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín, začala značka MCUSTA tieto nahradzovať rovnako kvalitnými, výzorovo atraktívnymi, no neohrozenými drevinami ako napríklad hrab. Plynulý chod zatváracieho mechanizmu zabezpečujú teflonové podložky eloxovaného čapu a poisťuje ho vložkový zámok. Otváranie i zatváranie noža sprevádza v koncových polohách výrazné "cvaknutie", tak charakteristické pre kvalitné nože.

Nôž sa dá jednoducho otvoriť jednou rukou vďaka obojstrannému fixnému čapu na hornej strane čepele. Vrecková spona umožňuje pohodlné a nerušené nosenie vo vrecku nohavíc. Po výrobe prototypu je nôž dôkladne skúšaný nielen v laboratóriách, ale aj v prírode. Každý kus je ručne skladaný a následne odskúšaný. Modely bez vreckovej spony sú dodávané v tradičnom tkanom japonskom puzdre Nishijin, alebo odolnom nylonovo-koženom puzdre.

V snahe znižovať náklady i tie najprestížnejšie svetové značky vreckových nožov presunuli svoje výroby do Číny. MCUSTA patrí medzi zopár svetlých výnimiek, ktoré stavili na tradíciu a garantovanú kvalitu domácej výroby.

© 2020 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Mcusta

Výrobcom ikonických nožov MCUSTA je firma Marusho Industry Inc. z mesta Seki v provincii Gifu. Každý znalec japonských nožov vie, že ide o prominentnú oblasť s viac ako 700 ročnou tradíciou. Rodinný klan Hasegawovcov tu už po tri generácie vyrába tie najsofistikovanejšie vreckové nože s akými sa v súčasnosti môžete stretnúť.

Marusho Industry Inc. disponuje v tejto branži málo vídaným výrobným zázemím. Keďže máme to šťastie, či skôr česť, byť rodinným priateľom Hasegawovcov, nenechali sme si ujsť možnosť prehliadky ich fabriky. Začíname sekciou dizajnu a konštrukcie, kde skúsení programátori pripravujú algoritmy pre moderné NC stroje. Vo vstupnom sklade ležérne odpočívajú tie najnoblesnejšie materiály, aké si viete v nožiarstve len predstaviť. Pláty ocele VG-10 z neďalekého Takefu, 33 vrstvové damascénske pláty, hliníkové zliatiny, vzácne dreviny i kvalitná micarta. V obrábacej časti pracujú laserové rezačky a CNC frézy. Pre nás je však najzaujímavejšia finalizácia nožov a ich následné brúsenie. Tu naopak, všetko prebieha ručne. Dokonca prezident firmy Tomohiro Hasegawa si sadne za rotujúci brúsny kameň a zručne formuje žiletkové ostrie. Nasleduje finálna kontrola, kde sa každý nôž dôkladne preskúma a putuje do expedičného skladu. Odtiaľ je zásobovaný celý svet. Dnes len ťažko nájdete značku, ktorá sa stále vyrába v krajine svojho pôvodu. MCUSTA patrí medzi tie, ktoré si túto výsadu zachovali.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk