Kategórie
VgSTON Bunka VGS23-GY
VgSTON Bunka VGS23-GY VgSTON Bunka VGS23-GY VgSTON Bunka VGS23-GY VgSTON Bunka VGS23-GY VgSTON Bunka VGS23-GY VgSTON Bunka VGS23-GY VgSTON Bunka VGS23-GY VgSTON Bunka VGS23-GY

VgSTON Bunka VGS23-GY

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 16.5cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Hmotnosť: 153,00 g

Univerzálny nôž typu Bunka s revolučným riešením. Vďaka jadru z kobaltovej ocele VG10 nebudete musieť nôž často brúsiť. Kameninové vrstvy znižujú trenie a v kombinácii s ostrím Hamaguri zažijete krájanie bez tlaku na nôž. Povrch čepele je v nelepivej úprave a nôž stačí po použití utrieť. Ergonomická rúčka je vyrobená zo stabilizovaného dreva pakkawood. Na tento produkt sa nevzťahuje systém zliav.

Vyberte si variantu!
399,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Trúfalá cenovka tohto noža naznačuje, že s veľkou pravdepodobnosťou pôjde o niečo výnimočné. A verte nám, skutočne ide. Podrobný úvod do tejto témy nájdete tu a odporúčame si ho prečítať. Keďže ide o evolúciu pôvodného modelu, zameriame sa hlavne na jeho vylepšenia, ktoré ho posúvajú do našej Top Gun akadémie.

Prvé, čo si všimnete je odlišný tvar nového modelu s označením VgSTON. Výrobca sa rozhodol pre univerzálnu a veľmi populárnu Bunku. Tí, ktorí s ňou už pracovali potvrdia, že ide o najvyváženejší prienik dvoch svetov – mäsa a zeleniny. Šmrnc jej dodáva i nápaditá podobnosť s malým mečom Tanto. Rúčka je na rozdiel od nostalgickej francúzskej v prípade predchodcu vyslovene moderná. Inšpirácia prišla bezpochyby z úspešného modelu KASANE. Jej ergonómia je príkladná a máte pocit, že je súčasťou vašej dlane. Na svoje si prídu i milovníci estetiky. Či už svetlá sakura, alebo decentne šedý pakkawood, spolu s leštenou záštitou vytvárajú dokonalý celok. Vítaným dizajnovým prvkom je vygravírovaný názov VgSTON. 

Poďme ale k tomu najdôležitejšiemu. Zatiaľ čo revolučné vrstvenie /6 vrstiev/ kameniny na čepeli ostalo nezmenené, iná situácia nastala v prípade oceľového jadra. To je tvorené masívnou monolitnou vrstvou z kobaltovej VG10 s tvrdosťou nad 61 HRC. Spine má úctyhodné 2mm, čo je o 0,5mm viac ako u predchodcu, no ostrie je rovnako subtílne. To spolu s vrstvami kameniny je kľúčom k priam neuveriteľnému reznému výkonu. Pridajte tvar Hamaguri a máte šampióna nielen vo svojej triede. Zhrňme si teda jeho kľúčové vlastnosti. Nožom krájate hladko, plynulo a bez potreby vyvinúť tlak. Čepeľ sa kĺže substanciou bez zvýšeného trenia. Kónusový tvar s ostrím Hamaguri a kameninovým povrchom uľahčuje oddeľovanie čepele od substancie. Nôž netreba odmasťovať, stačí opláchnuť a utrieť do servítky. Čepeľ je pevná a odolná voči korózii. Vďaka VG10 si nôž zachováva svoju ostrosť veľmi dlho. To, čo nôž všetko dokáže, si môžete nakoniec pozrieť v tomto videu. 

Video Super Stone Barrier Knife

Možno si položíte otázku, prečo siahnuť po tomto cenovo náročnom noži, keď existuje jeho lacnejší predchodca. Odpoveď nie je komplikovaná. Bude sa vám krájať ešte jednoduchšie a príjemnejšie a hlavne s násobne dlhšími intervalmi medzi brúsením. Neveríte? Stačí vyskúšať.

©2023 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk