Kategórie
Gyuto TSK 210 - nôž šéfkuchára
Gyuto TSK 210 - nôž šéfkuchára Gyuto TSK 210 - nôž šéfkuchára Gyuto TSK 210 - nôž šéfkuchára Gyuto TSK 210 - nôž šéfkuchára Gyuto TSK 210 - nôž šéfkuchára Gyuto TSK 210 - nôž šéfkuchára Gyuto TSK 210 - nôž šéfkuchára Gyuto TSK 210 - nôž šéfkuchára Gyuto TSK 210 - nôž šéfkuchára

Gyuto TSK 210 - nôž šéfkuchára

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 21cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Hmotnosť: 154,00 g
Výrobca: Hokiyama

Nôž šéfkuchára Gyuto. Trojvrstvová čepeľ s jadrom z ocele Shirogami 2. Vonkajšie tepané vrstvy z antikoróznej ocele SUS 405. Rúčka z dreviny rosewood. Ostrie čepele natierajte olejom na čepele. K nožu si môžete dokúpiť tradičné drevené puzdro Saya Hz2-3005LB alebo KNK-88024.

Vyberte si variantu!
230,00 €s DPH
+ -

Štítky:

Detail produktu

Shinsuke Hokiyama nás potešil ďalšou novinkou. Len pre osvieženie pamäte Hokiyama Cutlery je najvýznamnejším výrobcom nožov na ostrove Shikoku. Je známy zavádzaním nových technologických postupov a ako jeden z mála súčasných výrobcov dokáže vyrobiť kompletný nôž „in house“, teda bez akejkoľvek kooperácie s iným výrobcom. Naopak sám poskytuje finalizačné práce pre mnohých kováčov. Jeho nahrubo vyrobené čepele kupujú dokonca i výrobcovia v oblasti Sakai. Nečudo, že každá prehliadka jeho fabriky sa končí Shinsukeho povzdychom: „Musím dokúpiť ďalšie stroje“.

Tosaichi Shirakumo, tak sa volá najnovší prírastok z dielne Hokiyama Cutlery. Fanúšikovia tohto výrobcu dokážu to podstatné vyčítať už zo samotného názvu. Tosaichi znamená, že nôž je vyrobený z tradičných materiálov a Shirakumo naznačuje, že pravdepodobne pôjde o oceľ Shirogami. Je to presne tak. Biely oblak (doslovný preklad slova Shirakumo) má jadro ukuté z „bielej“ Shirogami 2 z Yasugi Specialty Steel. Tento stupeň nízkolegovanej ocele je veľmi obľúbený, nakoľko dokáže užívateľovi odpustiť viac ako Shirogami 1. Je nesmierne tvrdá (62-63 HRC) s výbornou výdržou ostria. Keďže nejde o antikorózny materiál, v skladbe San Mai je plátovaná nehrdzavejúcou oceľou SUS 405. Olejom na čepele preto ošetrujete len samotné ostrie.

Shirakumo má krásnu tepanú textúru s naznačeným hamonom. Pravá strana čepele nesie názov Tosaichi Shirakumo, samozrejme v kanji znakoch. Na ľavej sú vyrazené znaky Yasuki Shirogami 2. Na základe našej dlhodobej skúsenosti môžeme tvrdiť, že nože Tosaichi a Sakon sa vyznačujú dokonalým ostrím. Brúsičom tejto firmy patrí náš hlboký rešpekt. I v tomto prípade ide o bezchybnú prácu. Ostrie je symetrické a vyznačuje sa malými uhlami. Nôž je preto priam žiletkovo ostrý.

Čo sa týka rúčiek, tu vsadil výrobca na istotu. Ešte sme sa nestretli s užívateľom, ktorý by mal voči oválu nejaké námietky. Jemne vyhladená drevina rosewood plynulo prechádza do prstenca zo stabilizovaného dreva pakkawood. Prémiové materiály sa tu dokonalo snúbia s majstrovským remeselným umením. Zaujímavá a decentná textúra čepele, jemné hamono a exkluzívna rúčka vytvárajú jeden z najkrajších nožov našej kolekcie.

©2023 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Hokiyama

Tosa je starobylý názov dnešnej prefektúry Koči, ktorá sa rozprestiera v južnej časti ostrova Šikoku. Sever prefektúry tvoria nehostinné hory, ktoré smerom na juh prechádzajú do úrodnej nížiny zaplnenej nespočetným množstvom ryžových polí. Tie sú chránené pred možnými vlnami tsunami zátarasami, vybudovanými na plážach Tichého oceánu. Znalci japonského kováčstva nenazvú túto oblasť inak ako Tosa.

Viac ako 800 rokov sa v Tose kuje prekladaná oceľ preslávená samurajskými mečmi. Dá sa povedať, že táto oblasť sa stala akýmsi "skanzenom" tradičnej kováčskej výroby. Nájdete tu roztrúsené malé dielničky, v ktorých jednotlivé rodinné generácie vytvárajú pre nás nepochopiteľné skvosty. Je skoro pravidlom, že v dielni pracuje otec so synom, aby bola zabezpečená kontinuita tradície. Vyrábajú sa tu všetky druhy čepelí od poľnohospodárskeho náradia po vzácne nože, no diametrálne odlišným spôsobom ako v oblastiach Seki, Sakai, alebo Tsubame/Sanjo. Tu sa nikdy nevyrábali nože určené na dekoráciu, ale odolné pracovné náradie. Preto sú nože z Tosy vyhľadávané znalcami po celom svete.

Od roku 1919 patrí firma Hokiyama Cutlery medzi priekopníkov zdokonaľovania tradičnej výroby kuchynských nožov. V zmysle hesla "dobré treba zachovať a pokiaľ sa dá, tak aj zdokonaliť" Shinsuke Hokiyama vytvoril v svojej firme 3 línie: tradičnú, praktickú a inovatívnu.

Tradičnú líniu /Tosa-Ichi/ tvoria ručne kované čepele od takých majstrov akým je Takeo Murata. Ide o vrstvenú oceľ, pričom jadro tvorí špičková vysokouhlíková oceľ typu shirogami alebo aogami. Na tie najlepšie kúsky je použitá Hitachi Blue Super. Najčastejšie sú čepele v neleštenej forme kurouchi. Nože si vyžadujú starostlivosť, keďže tento materiál nie je antikorózny. Praktická línia /Sakon/ je symbiózou tradičných výrobných postupov s modernými materiálmi a dizajnom. Okrem vysokouhlíkovej ocele je použitá i veľmi tvrdá prášková nástrojová oceľ a tiež damascénska oceľ. Dôraz je kladený na precízne spracované a ergonomicky vyladené rúčky. Inovatívna línia /Mugen/ je pýchou firmy Hokiyama Cuttlery. Adoptuje pokrok z iných oblastí do výroby svojich nožov. Ide hlavne o samoostriace sa nože SAKON+ s patentovou Vee-Tech technológiou prevzatou z leteckého a kozmického priemyslu.

Priateľské vzťahy s majiteľom firmy Hokiyama Cuttlery pánom Shinsuke Hokiyamom nám umožnili postupne Vám prinášať tie najzaujímavejšie nože z legendárnej oblasti Tosa.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk