Kategórie
Santoku 22018B
Santoku 22018B Santoku 22018B Santoku 22018B Santoku 22018B

Santoku 22018B

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Plastová
Dĺžka čepele: 18cm
Typ čepele: Titanová
Použitie: Mäso, zelenina
Výrobca: Kasumi

Nôž santoku je obľúbený vďaka svojej viacúčelnosti. A tento patrí medzi tie najkrajšie. Vďačí za to modrému titánovému povlaku i modernej ergonomicky bezchybnej rúčke.

Vyberte si variantu!
105,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

KASUMI Titanium – štýlové nože z kvalitnej vanádio-molybdénovej ocele pokrytej tenkou vrstvou titánu. Táto úprava zabezpečuje nielen dokonalú protikoróznu ochranu, ale je vhodná hlavne pre alergikov na ióny železa. Potraviny, ktoré s titánom prichádzajú do styku, nevykazujú žiadny zápach ani chuť železa. Nože KASUMI Titanium sú tak vhodnou náhradou keramických nožov, ktoré jasne prekonávajú svojou využiteľnosťou.

Ďalšou nespornou výhodou titánu je jeho tvrdosť. Tá umožňuje vyrobiť veľmi tenké čepele, ktoré po nanesení titánu sú dostatočne odolné. Čím je čepeľ tenšia, tým je nôž ostrejší. A to je dôvod žiletkovo ostrých nožov KASUMI Titanium.

Titánová vrstva chráni čepele nielen pred koróziou ale i proti oderu. Uľahčuje tiež údržbu nožov, keďže priľnavosť potravín k titánu je minimálna.

Elegantná modrá farba dodáva čepeliam neopakovateľný výraz. V kombinácii s ergonomickými rúčkami z kvalitného termoodolného plastu vytvárajú veľmi vyvážený celok.

Náš typ: Ak chcete dodať Vašej kuchyni moderný a originálny punc, sú nože KASUMI Titanium tou správnou voľbou.©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Kasumi

Značka KASUMI patrí firme Sumikama Cutlery Mfg. Pvt.Ltd. Jej súčasný majiteľ predstavuje tretiu generáciu tohto nožiarskeho rodu. Pán Katsumi Sumikava našiel pre svoje nože veľmi priliehavé meno – KASUMI. Nielen preto, že sa podobá na jeho meno, ale hlavne preto, že ich damascénske čepele pripomínajú obrysy hôr pod hmlistou oblohou. V japonskej kultúre sa často stretávate s názvami, ktoré sú priamym odkazom na konkrétne predmety alebo javy. A toto je jeden z príkladov.

Firma Sumikama Cutlery sídli v provincii Gifu v meste Seki. Je to významné stredisko japonského nožiarstva, akási obdoba nemeckého Solingenu alebo anglického Sheffeldu. Pravdaže s bohatšou históriou. Prvý kováči sa tu začali usadzovať už koncom 13. storočia. Lákadlom boli zásoby rašeliny, bohatý železorudný piesok, čerstvá voda a blízkosť dôležitých riek. Tieto ideálne podmienky spôsobili, že medzi rokmi 1300 až 1500 pracovalo v Seki viac ako 300 kováčskych dielní. Kvalita mečov zo Seki si čoskoro získala neotrasiteľnú pozíciu a tie najlepšie katany samurajských bojovníkov pochádzali spravidla z tejto oblasti.

Dnes na produkciu kuchynských nožov značky KASUMI dozerá sám majster Kanefusa Fujiwara, člen 25.generácie klanu, presláveného výrobou mečov katana. Hrdý názov oblasti nájdete na každej čepeli značky KASUMI.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk