Kategórie
Pankiri MP-10 - nôž na chlieb
Pankiri MP-10 - nôž na chlieb Pankiri MP-10 - nôž na chlieb Pankiri MP-10 - nôž na chlieb Pankiri MP-10 - nôž na chlieb Pankiri MP-10 - nôž na chlieb

Pankiri MP-10 - nôž na chlieb

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Živicová
Dĺžka čepele: 25cm
Typ čepele: Damašková
Použitie: Chlieb, pečivo
Výrobca: Kasumi

Tento "chlebový" nôž prekrojí so svojimi 25 cm aj guľatý peceň chleba. Extra pevná čepeľ je garanciou rovného rezu po celej jeho dĺžke. Možnosť dokúpenia dreveného puzdra saya.

Vyberte si variantu!
270,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Obchod Nippon Knives Vám prináša to najexkluzívnejšie čo dosiaľ opustilo brány Sumikama Cutlery so značkou KASUMI. Ide o špeciálnu edíciu damaskových nožov s označením japonským kanji znakom , čo v preklade veľmi výstižne znamená MASTERPIECE.

Už aj tak dokonalé čepele nožov KASUMI sú v tejto sérii privedené k absolútnemu estetickému perfekcionizmu. Ten je možno dosiahnuť len v kombinácii najvyspelejších technológii s mnohoročnými skúsenosťami. Nie je preto prekvapením, že na výrobe edície MASTERPIECE sa podieľajú len tí najlepší majstri firmy Sumikama.

Tak ako je zvykom u značky KASUMI, jadro čepele je vyrobené z prémiovej ocele VG Gold 10. Táto vyslovene „nožiarska“ oceľ je charakteristická vysokým podielom uhlíka, ktorý prepožičiava čepeliam extrémnu tvrdosť /60-61 stupňov Rockwellovej škály/. No tvrdosť je len jednou z prvoradých požiadaviek na dokonalú čepeľ. Tá musí byť aj trvácna a hlavne byť schopná naostrenia až po tkz. žiletkovú ostrosť. Preto VG Gold 10 obsahuje aj mangán, molybdén, chróm, vanádium a kobalt. A práve pridávanie kobaltu, ktoré si vyžaduje špeciálne popúšťanie ocele je dobre stráženým tajomstvom oceliarne v meste Takefu.

Ručne vyrábané nože KASUMI MASTERPIECE Vás okúzlia nádhernou kresbou svojich damaskových čepelí. Tá je dosiahnutá kutím 16 vrstiev špeciálnych ocelí, ktoré sa následne prikujú na jadro z VG Gold 10. Výsledných 33 vrstiev vytvára obraz hrajúcich sa vlniek Japonského mora. Čepeľ je dotvorená žltým kanji znakom , ktorý jej zabezpečuje členstvo v exkluzívnom klube TAKUMI. Keďže nože tejto triedy majú životnosť rádovo desiatky rokov, zhotovili výrobcovia rúčky z vysoko odolnej termálne spracovanej živice zvanej micarta.

Nože KASUMI edície MASTERPIECE sa predávajú len v niektorých špecializovaných predajniach. Nippon Knives má tu česť byť jednou z nich.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives,www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Kasumi

Značka KASUMI patrí firme Sumikama Cutlery Mfg. Pvt.Ltd. Jej súčasný majiteľ predstavuje tretiu generáciu tohto nožiarskeho rodu. Pán Katsumi Sumikava našiel pre svoje nože veľmi priliehavé meno – KASUMI. Nielen preto, že sa podobá na jeho meno, ale hlavne preto, že ich damascénske čepele pripomínajú obrysy hôr pod hmlistou oblohou. V japonskej kultúre sa často stretávate s názvami, ktoré sú priamym odkazom na konkrétne predmety alebo javy. A toto je jeden z príkladov.

Firma Sumikama Cutlery sídli v provincii Gifu v meste Seki. Je to významné stredisko japonského nožiarstva, akási obdoba nemeckého Solingenu alebo anglického Sheffeldu. Pravdaže s bohatšou históriou. Prvý kováči sa tu začali usadzovať už koncom 13. storočia. Lákadlom boli zásoby rašeliny, bohatý železorudný piesok, čerstvá voda a blízkosť dôležitých riek. Tieto ideálne podmienky spôsobili, že medzi rokmi 1300 až 1500 pracovalo v Seki viac ako 300 kováčskych dielní. Kvalita mečov zo Seki si čoskoro získala neotrasiteľnú pozíciu a tie najlepšie katany samurajských bojovníkov pochádzali spravidla z tejto oblasti.

Dnes na produkciu kuchynských nožov značky KASUMI dozerá sám majster Kanefusa Fujiwara, člen 25.generácie klanu, presláveného výrobou mečov katana. Hrdý názov oblasti nájdete na každej čepeli značky KASUMI.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk