Kategórie
Zuiun Kengata KN-9303
Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303 Zuiun Kengata KN-9303

Zuiun Kengata KN-9303

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 18cm
Typ čepele: Damascénska
Použitie: Zelenina, Mäso, ryby
Hmotnosť: 145,00 g
Výrobca: Seki Kanetsunu

Univerzálny nôž kengata. 18cm damascénska 63 vrstvená nikel-oceľová čepeľ s kresbou suminagashi. Jadro z rýchloreznej nástrojovej práškovej ocele SPG-2 s tvrdosťou 62 HRC. Rúčka v tvare sedemhranu zo stabilizovaného pakkawood. Nôž vhodný na prácu s mäsom, rybami a zeleninou. K tomuto nožu si môžete dokúpiť tradičné drevené puzdro saya KN-9353.

Vyberte si variantu!
275,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Z výrobného programu značky Seki Kanetsugu nás oslovila jeho vlajková loď ZUIUN. Máme za to, že skvele zapadne do portfólia Nippon Knives. Táto rada nožov bola vyrobená pri príležitosti 100. výročia založenia firmy Seki Kanetsugu. Pozrime sa preto, čím si ZUIUN otvoril dvierka do nášho obchodu.

Zuiun v budhizme predstavuje oblak nádeje. Nájdete ho vyobrazený na vkusnej drevenej kazete z dreviny paulownia. Nádej, že v jej útrobách sa skrýva čosi výnimočné, sa po otvorení kazety zmení na skutočnosť. Prvé čo si všimnete, je tvar čepele. Či už ju nazvete kengata, bunkaalebo kiritsuke, ide o dnes veľmi populárnu záležitosť. Je to kombinácia širšej čepele s ostrým hrotom na jej konci. To jej

zabezpečuje veľkú mieru univerzálnosti. S nožom sa výborne krája a naberá zelenina a hrot si poradí s mäsom i rybami. No nielen svojím tvarom je čepeľ zaujímavá. Krásnu damaskovú kresbu vytvára 63 vrstiev ocele a niklu. Tie obklopujú jadro z SPG-2. Nie náhodou je táto rýchlorezná nástrojová oceľ označovaná ako Super Powder Gold 2. Je spracovaná práškovou metalurgiou a sub-zero treatment /kalenie pri -70°C/ je zabezpečuje tvrdosť viac ako 62 HRC.

Čepeľ tak spĺňa 4 najdôležitejšie atribúty: tvrdosť, pevnosť, trvanlivosť a odolnosť voči korózii. SPG-2 je produktom Takefu Special Steel Co. a jej zloženie je nasledovné: C 1,25 - 1,45, Cr 14 – 16, Mo 2,30 – 3,30, V 1,80 – 2,20, Si 0,5, S < 0,03, P < 0,03. Obdobnú oceľ vyrába oceliareň Kobelco pod označením R2. Ostrie je symetrické v tvare Hamaguri. Názov výrobcu a materiálové zloženie je pomocou laseru vygravírované na ľavej strane čepele. Na pravej nájdete označenie ZUIUN v kanji znakoch i drobnou latinkou.

Konštrukcia noža je typicky japonská. Ide teda o half tang čepeľ narazenú do – a teraz zbystrite pozornosť - sedemhrannej rúčky. Na tú je výrobca špeciálne hrdý. Mali sme tu rúčky v tvare oválu, písmena D, šesťhranu, osemhranu, desaťhranu, no so sedemhranom máme tu česť po prvýkrát. Musíme uznať, že pôsobí veľmi elegantne, no čo je oveľa dôležitejšie, v ruke splynie úplne prirodzene. Je vyrobená z hnedého dreva pakkawood a na jej konci tróni ozdobná aplikácia. Čierna záštita z rovnakého materiálu je od rúčky vizuálne oddelená bielym živicovým prúžkom.

Nože ZUIUN svojím materiálovým zložením a dokonalou remeselnou precíznosťou patria medzi skvosty našej kolekcie. Preto sme ich bez váhania zaradili do našej Top Gun rubriky.

©2020 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Seki Kanetsunu

Masujiro Kawamura, potomok kováčov Kanetsugu, ktorí sa špecializovali na výrobu mečov, založil v Seki v roku 1918 firmu Seki Kanetsugu. Dnes firmu riadi tretia generácia Kawamurovcov. Našim priaznivcom je oblasť Seki dôverne známa, keďže patrí medzi tie s najdlhšou históriou kováčskeho remesla. Je sídlom mnohých významných výrobcov nožov. Nippon Knives vám zo Seki prináša špičkové výrobky pod značkami KASUMIZANMAIMCUSTAMASAHIROSUNCRAFT.

Pridať do sortimentu novú značku prináša i určitú zodpovednosť. Len neprofesionálny predajca zaraďuje do svojej ponuky neznáme výrobky, s ktorými nemá žiadnu osobnú skúsenosť. Našťastie to nie je náš prípad. V drvivej väčšine prípadov si výrobcu osobne preveríme, viackrát navštívime jeho výrobu a používame jeho výrobky. Len tak vieme garantovať spokojnosť našich zákazníkov. V prípade, ak zrovna nie je možné použiť túto osvedčenú metódu, urobia ju za nás naši japonskí partneri.

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk