Kategórie
Masahiro 10372 Nakiri
Masahiro 10372 Nakiri Masahiro 10372 Nakiri Masahiro 10372 Nakiri Masahiro 10372 Nakiri Masahiro 10372 Nakiri Masahiro 10372 Nakiri Masahiro 10372 Nakiri Masahiro 10372 Nakiri Masahiro 10372 Nakiri Masahiro 10372 Nakiri

Masahiro 10372 Nakiri

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 16cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Zelenina
Hmotnosť: 164,00 g
Výrobca: Masahiro

Zeleninový nôž Nakiri. 3 vrstvová čepeľ s jadrom Silver No.1. Rúčka zo stabilizovaného dreva pakkawood. Nôž si nevyžaduje ošetrenie olejom.

Vyberte si variantu!
120,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Tak ako sme už avizovali, prinášame ďalšie produkty nesúce značku Masahiro. Bola by škoda nedať našim klientom možnosť zoznámiť sa s produktami tohto významného výrobcu.

I keď firma Masahiro disponuje svojou veľmi kvalitnou oceľou MBS-26, je zrejmé, že pri tak rozsiahlom produktovom zábere bude čerpať i z externých zdrojov. Zdá sa, že veľkej dôvere sa teší najmä Takefu Special Steel Co. Práve z portfólia tohto výrobcu pochádza oceľ Silver No.1. Ide o vysokouhlíkovú oceľ /0,95-1,05%/ s podobným zložením ako White No.2, ktorú nájdete v jadre obľúbenej bunky MC-80. Pokiaľ obsah uhlíka je rovnaký, Silver No.1 má podstatne vyšší obsah chrómu. Preto sa táto oceľ zvykne nazývať i Chromax. I keď je voľný chróm zastúpený hojnejšie ako je tomu pri tradičných japonských Carbon steels, jeho zastúpenie je na úrovni 5 percentuálnych  bodov. Ide teda o tkz. semi-stainless steel. Napriek tomu, že neodoláva vlhkosti tak bravúrne ako ocele s 13% chrómom, ide o skvelé vyváženie tvrdosti /60°HRC/, odolnosti a schopnosti brúsenia. Olej na čepele nie je potrebný, no odporúča sa nože po použití držať v suchom stave.

Podobne ako Tojiro i Masahiro využíva oceľ s dekarbonizačnou prevenciou. Znamená to, že v procese výroby sa oceľ nezahrieva na kritické teploty, pri ktorých dochádza k úbytku uhlíka. Čepeľ je trojvrstvová /San Mai/ kde už spomenuté jadro Silver No.1 so symetrickým ostrím „V“ je zo strán obložené mäkšou antikoróznou oceľou SUS-410L. Čepeľ je esteticky dozdobená tradičnými kanji znakmi a vypieskovanou shinogi line, ktorá oddeľuje hamono od zvyšku čepele.

Rúčky z červenkastého stabilizovaného dreva pakkawood nazývame hybridnými. Ide síce o východnú rúčku v tvare písmena „D“ s konštrukciou half tang, no s frézovanou oceľovou záštitou a dvomi spevňujúcimi nitmi. Hybridné rúčky dodávajú nožom veľmi zaujímavý charakter i vítanú robustnosť.

Z kolekcie Masahiro MC 700 sme pre vás vybrali univerzálny nôž Santoku, zeleninového špecialistu Nakiri a nôž Funayuki, ktorý preberá funkciu menšieho šéfkuchárskeho noža. Tieto nože potvrdzujú snahu firmy Masahiro – prinášať zaujímavé nože, kde kvalita prevyšuje cenu.

©2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Masahiro

MASAHIRO je najväčšou japonskou firmou v oblasti profesionálnych kuchynských nožov a rezacích zariadení v mäso spracujúcom priemysle. Jeho podiel na japonskom trhu predstavuje až 80%. Tento gigant v svojom odbore používa vlastnú oceľ MBS-26. Je to veľmi kvalitná antikorózna oceľ s vysokým podielom uhlíka /0.85 – 0.95%/. Na dosiahnutie tých najlepších vlastností je MBS-26 spracovávaná v troch tepelných procesoch vrátane tkz. sub-zero treating využívajúc kryo komory. Výsledkom je nielen tvrdá /HRC 58-59/, ale i húževnatá oceľ, ktorá si nevyžaduje žiadnu údržbu.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk