Kategórie
Yanagi KU-5 - filetovací nôž
Yanagi KU-5 - filetovací nôž Yanagi KU-5 - filetovací nôž Yanagi KU-5 - filetovací nôž Yanagi KU-5 - filetovací nôž Yanagi KU-5 - filetovací nôž Yanagi KU-5 - filetovací nôž Yanagi KU-5 - filetovací nôž

Yanagi KU-5 - filetovací nôž

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 17cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Filetovanie a porcovanie
Hmotnosť: 90,00 g
Výrobca: Yoshida Hamono

Filetovací nôž. Trojvrstvová čepeľ s jadrom z ocele SUJ-2. Oválna rúčka z japonskej magnólie. Čepeľ si vyžaduje ošetrovanie olejom. K nožu si môžete dokúpiť tradičné drevené puzdro saya KNK-88020.

Vyberte si variantu!
80,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Yoshida Hamono, jeden z mála výrobcov nožov z ocele ZDP-189, má v svojom výrobnom programe samozrejme i iné materiály. Stačí spomenúť Yasuki Blue, VG-10, ZA-18, SUJ-2 a hneď je každému jasné, že máme tu česť so skúseným výrobcom. Táto rodinná firma z ostrova Shikoku rozšírila našu kolekciu o veľmi žiadanú položku. Ide o klasické Wa Bocho z uhlíkovej ocele. Nože tak typické pre krajinu vychádzajúceho slnka a pritom s lukratívnou cenovkou. Poďme si ich bližšie predstaviť.

Rada Kumiko je po stránke materiálovej, konštrukčnej i funkčnej tradičným výrobkom. Čepeľ typu San Mai má jadro z ocele s vysokým obsahom uhlíka (1,1%). Je označovaná SUJ-2 a svojím zložením sa približuje k známej Yasuki White 2. Tvrdosť na úrovni 62-64HRC je vítanou vlastnosťou i pri výrobe ložísk. Tieto nože preto nebudete musieť často brúsiť. Čepeľ je čierna (Kurouchi). Naopak, Shinogi je leštené po celej svojej dĺžke. Textúra prezrádza ručnú povrchovú úpravu. Nože majú symetrické ostrie. Half tang čepele sú narážané do oválnej rúčky z japonskej magnólie. Absencia prstenca z pravého byvolieho rohu je pri pohľade na cenovku pochopiteľná. Ten musel uvoľniť miesto lacnejšej verzii vyrobenej z plastu. No osadenie je stále príkladné. Materiály čepele nie sú samozrejme antikorózne a preto je potrebné používať olej na čepele.

Pomer cena/výkon dáva tušiť, že tieto kúsky sa na regáloch Nippon Knives dlho nezdržia.

©2023 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Yoshida Hamono

Tentokrát zavítame na najjužnejší z japonských hlavných ostrovov – ostrov Kyushu. Podobne ako na priľahlom Shikoku aj tu sa striedajú hory s obrovským množstvom malých polí. Veľká časť ostrova má agrárny charakter a preto tu kováči vždy zohrávali dôležitú úlohu. Takzvaní „field blacksmiths“ vyrábajú nástroje pre miestnych roľníkov, rybárov a lesníkov už mnoho generácií.

Nie inak to bolo aj so Seiji Yoshidom, zakladateľom firmy Yoshida Hamono. Pred tým, ako v roku 1946 položil v prefektúre Saga základný kameň svojej firmy, vyučil sa za kováča u miestnych majstrov. Tí ho zasvätili do tajomstiev výroby pravých japonských mečov. Odvtedy sa toto umenie vo firme starostlivo uchováva už niekoľko generácií.

Japonci majú mnoho vlastností, ktoré by mohli byť pre nás inšpiráciou. Jednou z nich je i striedmosť. Japonec sa nezvykne zbaviť výrobku, kým mu dobre slúži. Preto sa oňho stará s príslovečnou dôkladnosťou. Na oplátku získa dobrý pocit pri jeho bezproblémovom a príjemnom používaní. To je i krédo firmy Yoshida Hamono. Svoje nože vyrába z najlepších materiálov spôsobom, aby každodenne prinášali potešenie svojmu užívateľovi a to po neobmedzenú dobu.

I keď ide o rodinnú, nie veľkú firmu, Yoshida Hamono zabezpečuje kompletnú výrobu. Z Yasugi Specialty Steels /YSS/ nakupuje unikátnu oceľ, ktorú následne  spracováva tradičnými postupmi. I samotné rúčky sa finalizujú priamo vo firme.

Možno sa spýtate, prečo sme si vybrali výrobcu z prefektúry Saga, ktorá nepatrí medzi vyhlásené strediská japonského kováčstva. Odpoveď je jednoduchá. Je len málo výrobcov, ktorí dokážu vyrobiť pravé uchihamono z ocele ZDP-189. A Yoshida Hamono je jednou z nich. 

©2020 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené. Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk