Kategórie
Kajiwara Petty KD-1 univerzálny kuchynský nôž
Kajiwara Petty KD-1 univerzálny kuchynský nôž Kajiwara Petty KD-1 univerzálny kuchynský nôž Kajiwara Petty KD-1 univerzálny kuchynský nôž Kajiwara Petty KD-1 univerzálny kuchynský nôž Kajiwara Petty KD-1 univerzálny kuchynský nôž

Kajiwara Petty KD-1 univerzálny kuchynský nôž

Dostupnosť: ukončená výroba
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 12cm
Typ čepele: Damašková
Použitie: Univerzálne
Výrobca: Kajiwara

Univerzálny nôž petty má 120 mm čepeľ vhodnú na väčšinu prípravných prác. Očistíte a nakrájate s ním zeleninu a ovocie, no nestratí sa ani pri príprave chutných raňajok. Na ošetrovanie čepele odporúčame kaméliový olej z našej ponuky.

Vyberte si variantu!
140,00 €s DPH

Detail produktu

Nože Kajiwara Damascus majú svoje hagane /jadro/ ukuté z ocele Hitachi Aogami 2. Táto oceľ prezývaná i Blue paper 2, podľa farby papiera, do ktorého býva balená, predstavuje v Japonsku veľmi žiadaný materiál. Jej vysoký obsah uhlíka zabezpečuje tvrdosť až 63 HRC, no stále pri akceptovateľnej miere krehkosti. Výsledkom je ostrie, ktoré vydrží veľmi dlho. Jadro je z každej strany chránené 15 vrstvovým niklovým damaskom. Dosiahnutý vzor sa nazýva suminagashi, teda kresba atramentu vyliateho do mydlovej vody. Čepeľ je dozdobená vyrazenými kanji znakmi. Oválne rúčky sú vyrobené z dreva rosewood a plynulo prechádzajú do prstenca z pakka wood. Je to najtradičnejší spôsob výroby japonských nožov. Oceľ Hitachi Aogami 2 je známa vysokým obsahom uhlíka. Keďže nepatrí medzi antikorózne materiály, vyžaduje po použití noža údržbu vo forme dôkladného opláchnutia, vysušenia a nanesenia jemnej vrstvy oleja Hamono Abura, Kaméliový olej/. Prípadná farebná nestálosť /patina/ je prirodzenou vlastnosťou tohto materiálu.

Vzhľadom na limitovanú kapacitu malosériovej ručnej výroby disponujeme len obmedzeným počtom týchto nožov. Ďakujeme za porozumenie.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Kajiwara

Kuchynské nože Kajiwara k nám prichádzajú z oblasti Tosa, v súčasnosti prefektúra Kochi na juhojaponskom ostrove Shikoku. Priľahlé povodie rieky Niyido je posiate úrodnými ryžovými poliami a hustými lesmi. Je to kraj rybárov a tradičných remesiel.

I keď Tosa ako mesto vzniklo len v roku 1959, história tejto provincie siaha ešte pred obdobie Edo. Majster Tsutomu Kajiwara-san patrí do tretej generácie uznávaných kováčov. So svojím zaťom vytvára výlučne ručným tradičným spôsobom hizukuri tie najdokonalejšie kuchynské nože v oblasti. Stačí sa pozrieť na robustné ostrie z nekompromisnej Hitachi Aogami 2 ocele a hneď je vám jasné, s kým máte dočinenia. Tento kráľovský materiál dosahuje tvrdosť až 63 HRC a je v Japonsku považovaný za jednu z najžiadanejších ocelí v odvetví. Kajiwara-san premieňa jednotlivé vrstvy ušľachtilého materiálu na bohatý damaskový vzor nazývaný aj suminagashi, pripomínajúci jeho rukopis. Má neopakovateľnú hĺbku a vyhranenosť. Druhou jeho špecialitou sú elegantné čepele Kurouchi. Ich nadčasový rustikálny čierny povrch je populárny po celom Japonsku.

Kuchynské nože Kajiwara sú symbolom remeselnej dokonalosti aplikovanej do tých najkvalitnejších materiálov. Čepeľ vyrobená z Hitachi Aogami 2 prechádza záštitou z pakka wood do rúčky z exotického dreva rosewood. 

S poľutovaním vám musíme oznámiť, že majstra Kajiwaru necelý mesiac po dokončení výročných nožov Nippon Knives 20th Anniversary postihla mozgová príhoda. Našťastie sa mu podarilo zotaviť sa, no k vyhni sa už, žiaľ, nepostaví. Nože v našej ponuke sú posledné exempláre jeho plodnej kariéry. 

©2010-2022 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk