Kategórie
Gyuto GH-2 HAP40
Gyuto GH-2 HAP40 Gyuto GH-2 HAP40 Gyuto GH-2 HAP40 Gyuto GH-2 HAP40 Gyuto GH-2 HAP40 Gyuto GH-2 HAP40 Gyuto GH-2 HAP40

Gyuto GH-2 HAP40

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 19, 5cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Hmotnosť: 152,00 g

Nôž šéfkuchára Gyuto s 19,5cm trojvrstvovou čepeľou. Jadro z ultratvrdej ocele HAP40. Vonkajšie vrstvy z antikoróznej ocele. Prstenec z byvolieho rohu. Rúčka z japonskej magnólie. Ostrie čepele ošetrujte olejom na čepele. K nožu si môžete doobjednať tradičné drevené puzdro saya HZ2-3005N.

Vyberte si variantu!
310,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Tsubame a Sanjo v prefektúre Niigata sú dôležitým strediskom výroby kuchynských potrieb. Nemajú síce takú bohatú históriu ako Seki, Takefu, Sakai alebo Tosa, no sídlia tu významní výrobcovia a distribútori (Tojiro, Tamahagane, Global). Podstatná časť veľkoobchodu s kovovými kuchynskými potrebami je sústredená práve tu.

Okrem vyššie spomenutých väčších výrobcov pôsobí v meste Sanjo i malá rodinná firma Gihei. Jej založenie sa datuje do roku 1928 a preto hovoriť o dostatočných skúsenostiach je pravdaže zbytočné. V súčasnosti ju prevádzkuje syn zakladateľa Atsushi Hosokawa a vnuk Takeshi Hosokawa. Takto malá dielňa by mala len veľmi malé šance na prežitie pokiaľ by nebola niečím výnimočná. Tá spočíva v perfektnom zvládnutí spracovania extra tvrdých materiálov. Okrem tradičných akými sú Aogami a Shirogami sú to moderné ocele ZDP189 a HAP40. Záujemcovia o nože Gihei sú preto ochotní čakať na tieto skvosty po dobu výrazne presahujúcu jeden rok.

Máme tú česť predstaviť vám dva nože vyrobené z jednej z najuznávajúcejších ocelí vôbec. Ide o rýchloreznú nástrojovú oceľ HAP40, ktorú Hitachi Metals vyrába práškovou metalurgiou. Jej chemické zloženie a sub-zero treatment /kalenie v kryokomore/ jej zabezpečujú ohromnú tvrdosť, pevnosť a oteruodolnosť. Kvôli nízkemu podielu chrómu nie je antikorózna, no to sa dá vyriešiť jednoduchým použitím oleja na čepele.

Konštrukcia San Maihagane z HAP40 vytvrdenej na 66 HRC. Jigane po stranách je z antikoróznej ocele SUS440. Znamená to, že olejom na čepele stačí potrieť samotné ostrie. To je symetrické v tvare písmena „V“. Na leštenej čepeli je vyrazený v hiragane nápis Gihei a v latinke hrdý názov ocele. Shinogi je matné a prechádza do decentného hamona.

Wa-Bocho má prstenec z pravého byvolieho rohu na čo výrobca upozorňuje i nápisom. Prstenec krásne hladko prechádza do oválnej rúčky z japonskej magnólie.

Nôž už na prvý pohľad pôsobí veľmi japonsky bez akýchkoľvek zbytočných ozdôb. Rovnako skromne japonsky ukrýva svoje nespochybniteľné tromfy, ktoré prezrádza azda len cenovka.

©2022 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk