Kategórie
Masahiro 10371 Santoku
Masahiro 10371 Santoku Masahiro 10371 Santoku Masahiro 10371 Santoku Masahiro 10371 Santoku Masahiro 10371 Santoku Masahiro 10371 Santoku Masahiro 10371 Santoku

Masahiro 10371 Santoku

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 16.5cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Mäso, ryby, zelenina
Hmotnosť: 141,00 g
Výrobca: Masahiro

Univerzálny nôž Santoku. 3 vrstvová čepeľ s jadrom Silver No.1. Rúčka zo stabilizovaného dreva pakkawood. Nôž si nevyžaduje ošetrenie olejom.

Vyberte si variantu!
120,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Tak ako sme už avizovali, prinášame ďalšie produkty nesúce značku Masahiro. Bola by škoda nedať našim klientom možnosť zoznámiť sa s produktami tohto významného výrobcu.

I keď firma Masahiro disponuje svojou veľmi kvalitnou oceľou MBS-26, je zrejmé, že pri tak rozsiahlom produktovom zábere bude čerpať i z externých zdrojov. Zdá sa, že veľkej dôvere sa teší najmä Takefu Special Steel Co. Práve z portfólia tohto výrobcu pochádza oceľ Silver No.1. Ide o vysokouhlíkovú oceľ /0,95-1,05%/ s podobným zložením ako White No.2, ktorú nájdete v jadre obľúbenej bunky MC-80. Pokiaľ obsah uhlíka je rovnaký, Silver No.1 má podstatne vyšší obsah chrómu. Preto sa táto oceľ zvykne nazývať i Chromax. I keď je voľný chróm zastúpený hojnejšie ako je tomu pri tradičných japonských Carbon steels, jeho percentuálne zastúpenie je na úrovni 5 bodov. Ide teda o tkz. semi-stainless steel. Napriek tomu, že neodoláva vlhkosti tak bravúrne ako ocele s 13% chrómom, ide o skvelé vyváženie tvrdosti /60°HRC/, odolnosti a schopnosti brúsenia.

Podobne ako Tojiro i Masahiro využíva oceľ s dekarbonizačnou prevenciou. Znamená to, že v procese výroby sa oceľ nezahrieva na kritické teploty, pri ktorých dochádza k úbytku uhlíka. Čepeľ je trojvrstvová /San Mai/ kde už spomenuté jadro Silver No.1 so symetrickým ostrím „V“ je zo strán obložené mäkšou antikoróznou oceľou SUS-410L. Čepeľ je esteticky dozdobená tradičnými kanji znakmi a vypieskovanou shinogi line, ktorá oddeľuje hamono od zvyšku čepele.

Rúčky z červenkastého stabilizovaného dreva pakkawood nazývame hybridnými. Ide síce o východnú rúčku v tvare písmena „D“ s konštrukciou half tang, no s frézovanou oceľovou záštitou a dvomi spevňujúcimi nitmi. Hybridné rúčky dodávajú nožom veľmi zaujímavý charakter i vítanú robustnosť.

Z kolekcie Masahiro MC 700 sme pre vás vybrali univerzálny nôž Santoku, zeleninového špecialistu Nakiri a nôž Funayuki, ktorý preberá funkciu menšieho šéfkuchárskeho noža. Tieto nože potvrdzujú snahu firmy Masahiro – prinášať zaujímavé nože, kde kvalita prevyšuje cenu.

©2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Masahiro

MASAHIRO je najväčšou japonskou firmou v oblasti profesionálnych kuchynských nožov a rezacích zariadení v mäso spracujúcom priemysle. Jeho podiel na japonskom trhu predstavuje až 80%. Tento gigant v svojom odbore používa vlastnú oceľ MBS-26. Je to veľmi kvalitná antikorózna oceľ s vysokým podielom uhlíka /0.85 – 0.95%/. Na dosiahnutie tých najlepších vlastností je MBS-26 spracovávaná v troch tepelných procesoch vrátane tkz. sub-zero treating využívajúc kryo komory. Výsledkom je nielen tvrdá /HRC 58-59/, ale i húževnatá oceľ, ktorá si nevyžaduje žiadnu údržbu.

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2021, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info