Kategórie
Hattori SAN Tanto KD30
Hattori SAN Tanto KD30 Hattori SAN Tanto KD30 Hattori SAN Tanto KD30 Hattori SAN Tanto KD30 Hattori SAN Tanto KD30 Hattori SAN Tanto KD30 Hattori SAN Tanto KD30 Hattori SAN Tanto KD30 Hattori SAN Tanto KD30 Hattori SAN Tanto KD30 Hattori SAN Tanto KD30 Hattori SAN Tanto KD30 Hattori SAN Tanto KD30 Hattori SAN Tanto KD30

Hattori SAN Tanto KD30

Dostupnosť: ukončená výroba
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 10cm
Typ čepele: Damascénska
Použitie: Outdoor

Ručne kovaný outdoorový nôž od majstra Ichira Hattoriho. Pod prívlastkom SAN boli vyrobené limitované série k 80. narodeninám /Sanjyu/ majstra Hattoriho. 5mm hrubá a 100mm dlhá čepeľ v tvare obráteného meča Tanto je pravým majstrovským dielom. Jej hrot pripomína drevo-rezbársky nástroj Kiridashi. Jadro je ukuté z ultratvrdej práškovej nástrojovej ocele Cowry-X. Oceliari v Daido Steel ju vytvrdili na 65 HRC, pričom maximum pre túto oceľ je až 68 HRC. Po stranách alternujú vrstvy antikoróznej ocele SUS 440C a niklu. 30+30 vrstiev vytvára nádherný damascénsky vzor Suminagashi. Ostrie je typické Hamaguri. Záštita a koncovka sú vyrobené zo zliatiny striebra a niklu. Príkladne vyhľadená rúčka z púštneho hrabu poskytuje pohľad na krásnu kresbu tejto exotickej dreviny. Koncu noža dominuje tyrkysový prúžok, ktorý je rozpoznávacím znakom tejto edície. Jednotlivé časti rúčky sú decentne oddelené jemnými červenými prúžkami. Ichiro Hattori neopomenul žiadny detail. Súčasťou je kožené puzdro.

Vyberte si variantu!
1 078,00 €s DPH

Detail produktu

Ichiro Hattori je bezpochyby najväčšie meno v oblasti ručne kovaných outdoorových nožov s pevnou čepeľou. Nielenže pochádza z „nožiarskej“ rodiny, ale celý svoj život zasvätil tomuto odvetviu. Samozrejme v meste Seki. Už ako 18 ročný nastúpil do dielne svojho otca /Masahiro/. Tu získal potrebné zručnosti. Jeho talent a cit pre detail si však čoskoro vypýtal nový tvorivý priestor. Preto si v roku 1971 založil svoju vlastnú dielňu. Povesť jeho precíznej práce čoskoro prekročila hranice japonského súostrovia. Značky ako Kershaw, Beretta, Cold Steel, SOG, Browning, Boker, Fallkniven a ďalšie si u Ichira podávali kľučky. Ten sa stal výrobcom ich high-end modelov.

V roku 1993 začal Hattori vyrábať pod svojím menom i pre japonský trh. Jeho outdoorové nože sa vzhľadom na náročnosť ručnej práce okamžite stali nedostatkovým tovarom. Motto No Compromise je citeľné v každom kúsku jeho výtvoru. Prácu Ichira Hattoriho si všimli nielen zberatelia exkluzívnych nožov, ale i miestne japonské autority, ktoré mu udelili niekoľko ocenení: Contemporary Master Craftsman, Excellent Skilled Craftsman, Outstanding Knife Making Craftsman.

Z materiálov sa majster orientuje hlavne na antikorózne ocele AUS6 a AUS8, ktoré sú svojou pevnosťou a odolnosťou voči vlhkosti vhodné pre outdoorové nože. No rovnako rád siahne i po VG10, SPG2 alebo supertvrdej Cowry-X. Je autorom patentu niklo-oceľovej damascénskej skladby.

Ichiro Hattori prekročil osemdesiatku a je pochopiteľné, že previs dopytu nad ponukou sa bude neustále zväčšovať.

©2024 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk