Kategórie
Bunka Masahiro MC-80 (10303)
Bunka Masahiro MC-80 (10303) Bunka Masahiro MC-80 (10303) Bunka Masahiro MC-80 (10303) Bunka Masahiro MC-80 (10303) Bunka Masahiro MC-80 (10303) Bunka Masahiro MC-80 (10303) Bunka Masahiro MC-80 (10303)

Bunka Masahiro MC-80 (10303)

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 16.5cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Hmotnosť: 128,00 g
Výrobca: Masahiro

Praktická a všestranná bunka. Poradí si s mäsom, rybami i zeleninou. San Mai čepeľ s tvrdým rezným jadrom z ocele s vysokým obsahom uhlíka White 2. Vonkajšie vrstvy z antikoróznej ocele. Kaméliovým olejom stačí ošetrovať samotné ostrie.

Vyberte si variantu!
98,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

MASAHIRO, významný japonský výrobca nožov dopĺňa husto popísaný zoznam značiek sídliacich v hlavnom meste nožov, Seki. Okrem ohromnému rozsahu svojej produkcie je Masahiro známe  vlastnou kvalitnou oceľou MBS-26 alebo asymetrickým ostrím. Najnovšie nás v jeho ponuke zaujal na prvý pohľad nenápadný nôž. Je to dnes tak populárna bunka v minimalistickom prevedení.

Svojimi 165mm táto bunka spadá do kategórie nožov santoku a nakiri, s ktorými si tak trochu konkuruje vo funkčnom zaradení. Jej sparing partnermi sú zelenina, menšie porcie mäsa a ryby. Čepeľ typu San Mai má jadro z uhlíkovej ocele White 2. Nie, nejde o dobre známu Shirogami označovanú aj ako Yasuki alebo White paper steel z produkcie Hitachi Metals. Je to jej konkurent z oceliarne Takefu Special Steel Co. Zložením sú obe ocele dosť podobné. Táto „biela dvojka“ je v bunke tvrdená na 60 HRC. Pre vyznávačov Mendelejevovej tabuľky prvkov uvádzame jej zloženie: C 0,95 – 1,05, Cr 0,20 – 0,50, Mn 0,50, Ni 0,70 – 1,30, Si 0,35. Ako vidno oceľ má málo legátov, čo určite oceníte pri jej brúsení. Aby výrobca ušetril prácu pohodlným Európanom, vonkajšie vrstvy tvorí antikorózna oceľ SUS 410L. Takže olejček sa bude stretávať len so samotným symetrickým ostrím v tvare „V“. Čepeľ má pieskované falošné hamono , no podľa nášho názoru je tento estetický doplnok v tomto konkrétnom prípade zbytočný. Nôž celkovo pôsobí jednoducho a sviežo a nepýta si žiadne „vylepšenia“. Naopak príjemným oživením sú gravírované kanji znaky mena výrobcu a typu noža.

Nôž je half tang konštrukcie. Absencia prstenca mu veľmi pristane a obyčajne zatracované nity sa pekne „kamarátia“ s tmavou drevenou rúčkou /pakkawood/. Naviac, na túto cenovú kategóriu sú príkladne zapustené do tela oválnej rúčky.

Ak by sme mali charakterizovať tento nôž jednou vetou, tak ide o sympatického a výkonného pracanta s vynikajúcim pomerom cena/výkon.

©2020 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Masahiro

MASAHIRO je najväčšou japonskou firmou v oblasti profesionálnych kuchynských nožov a rezacích zariadení v mäso spracujúcom priemysle. Jeho podiel na japonskom trhu predstavuje až 80%. Tento gigant v svojom odbore používa vlastnú oceľ MBS-26. Je to veľmi kvalitná antikorózna oceľ s vysokým podielom uhlíka /0.85 – 0.95%/. Na dosiahnutie tých najlepších vlastností je MBS-26 spracovávaná v troch tepelných procesoch vrátane tkz. sub-zero treating využívajúc kryo komory. Výsledkom je nielen tvrdá /HRC 58-59/, ale i húževnatá oceľ, ktorá si nevyžaduje žiadnu údržbu.

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk