Kategórie
Doska na krájanie Asahi CC-LL
Doska na krájanie Asahi CC-LL Doska na krájanie Asahi CC-LL Doska na krájanie Asahi CC-LL Doska na krájanie Asahi CC-LL Doska na krájanie Asahi CC-LL Doska na krájanie Asahi CC-LL Doska na krájanie Asahi CC-LL

Doska na krájanie Asahi CC-LL

Dostupnosť: Stav skladu: na dopyt
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Hmotnosť: 1560,00 g

Hygienická a antibakteriálna doska na krájanie od spoločnosti Parker Asahi. Maximálne šetrná k ostriu noža. Patentovaná technológia preverená v tých najlepších japonských sushi reštauráciách už niekoľko desaťročí. Rozmer: 42x25x1,3cm

Vyberte si variantu!
126,00 €s DPH

Detail produktu

Najdôležitejším parametrom kuchynského noža je jeho ostrosť. U japonských nožov to platí dvojnásobne. Vďaka konštrukcii, materiálovej skladbe a v neposlednom rade geometrii vynikajú japonské čepele dlhou životnosťou svojho ostria. No každé i to najdokonalejšie ostrie sa časom opotrebováva. Tempo tohto procesu samozrejme záleží od spôsobu používania noža. Teda čo nôž krája, akým spôsobom krája, na čom krája a akej starostlivosti sa teší.

Japonské nože sú určené na bežné kuchynské krájanie. Skvelo si poradia s mäsom, rybami, zeleninou, ovocím, pekárenskými výrobkami, atď. Stopku im vystavujú len kosti a mrazené potraviny, s ktorými si tvrdé materiály neveľmi rozumejú. Krájať treba plynulým ťahom, nie tlakom. Starostlivosť o nože riešime na inom mieste a ostáva nám podklad pri krájaní – dosky na krájanie.

Doska na krájanie je dôležitejšia ako sa možno na prvý pohľad zdá. Jej úlohou je nielen chrániť pracovnú plochu, ale predovšetkým váš nôž. Nevhodná doska môže podstatne skrátiť výdrž ostria. V mnohých profesionálnych kuchyniach sa používajú plastové dosky na krájanie. Nie sú najšetrnejšie k ostriu, no hygienické normy ich častokrát predpisujú. Ich hlavnou výhodou je ich údržba. Omnoho priateľskejšie sa k vášmu ostriu správajú drevené dosky, hlavne tie z mäkších drevín. Horšie je to s ich hygienickou stránkou. Odstraňovať zvyšky potravín z ich povrchu a mnohých rýh je dosť prácnou a neveselou záležitosťou.

Nápad, ako zostrojiť dosku na krájanie, ktorá neničí ostrie noža a je pritom maximálne hygienická nie je nový. Možno vás prekvapí, že v Japonsku sa takéto dosky používajú už viac ako 40 rokov. Ich širšiemu rozšíreniu do bežných domácností bránila hlavne ich cena a tak po nich siahali najmä reštaurácie. No stále viac ľudí si uvedomuje, že takáto pomôcka je neoddeliteľnou súčasťou ich kvalitných nožov a preto prišiel výrobca i s verziami pre domácnosť.

Firma Parker Asahi Co.Ltd. patrí medzi dlhodobých priekopníkov hygienických dosiek na krájanie. Jeho patentované dosky sú vyrobené zo syntetického kaučuku. Ten sa ukázal ako trvácnejšie riešenie než polyetylénové dosky s dreveným jadrom od jeho japonského konkurenta. Mnohé japonské sushi bary používajú Asahi dosky viac ako 40 rokov bez potreby ich výmeny.

Syntetický kaučuk je nielen veľmi šetrný k ostriu noža, no zároveň je neobyčajne odolný. Nôž neprenikne do takej hĺbky ako v prípade drevenej dosky. Zároveň absorbuje násobne menej vlhkosti ako drevo. To všetko prispieva k hygienickým a antibakteriálnym vlastnostiam Asahi dosiek.

Hygienický a antibakteriálny certifikát:

Hlavné výhody Asahi dosiek na krájanie:

- Odolnosť voči baktériám a plesniam

- Šetrnosť k ostriu noža

- Odolnosť

- Rýchle vysychanie

- Jednoduchá údržba

- Dlhá životnosť

- Textúra podobná drevu

Upozornenie: nevhodné do umývačky riadu a odkladanie horúcich predmetov

©2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk