Kategórie
Gyuto FD-564 nôž šéfkuchára
Gyuto FD-564 nôž šéfkuchára Gyuto FD-564 nôž šéfkuchára Gyuto FD-564 nôž šéfkuchára Gyuto FD-564 nôž šéfkuchára Gyuto FD-564 nôž šéfkuchára Gyuto FD-564 nôž šéfkuchára Gyuto FD-564 nôž šéfkuchára Gyuto FD-564 nôž šéfkuchára

Gyuto FD-564 nôž šéfkuchára

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 21cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Hmotnosť: 138,00 g
Výrobca: Tojiro

Univerzálny nôž šéfkuchára s 21 cm trojvrstvovou čepeľou s jadrom z odolnej kobaltovej ocele VG-10 vytvrdenou na 61 HRC. Rúčka z japonskej magnólie. K tomuto nožu si môžete dokúpiť tradičné drevené puzdro Saya HZ2-3005N.

Vyberte si variantu!
128,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Značka Tojiro Shippu patrí medzi najžiadanejšie nože v sortimente Nippon Knives. Tieto nože so svojím 63 resp. 37 vrstvovým damaskom sa prirodzene zaradili do luxusného segmentu. Firma Tojiro sa rozhodla, že poskytne svojim zákazníkom podobnú estetickú a kvalitnú lahôdku i v prístupnejšej cenovej úrovni. Vznikla tak rada nožov Tojiro Zen. Zen je smer budhizmu vyznávaný hlavne v Japonsku. Typickou metódou zen-budhizmu

je meditácia smerujúca k jednote s bytím ako i k osvieteniu. I keď to možno niekoho prekvapí, výrobca si názov Zen nevybral náhodou. Už pri prvom pohľade si uvedomíte ich blízkosť k prírode. Teplé drevené rúčky a chladné čepele tvoria dokonalú súhru. Vyznávači východných filozofií poľahky objavia odkazy na 5 elementárnych živlov. Tak ako si živly našli svoje miesto v prírode, tak prirodzene splynú nože ZEN s vašou kuchyňou.

Čepeľ nožov ZEN pozostáva z troch vrstiev. Jadro je ukuté z vysokouhlíkovej kobaltovej ocele VG-10 s tvrdosťou 61 HRC. Prímes kobaltu zabezpečuje tvrdosť, ale i tak dôležitú pružnosť a antikoróznosť. Z oboch strán je jadro pokryté nehrdzavejúcou oceľou s 13% obsahom chrómu. Na čepeliach je aplikovaný "vlasový" vzor - jemné zvislé čiary, ktoré prispievajú k celkovej elegancii. Firma Tojiro i pri tomto rade použila svoju metódu dekarbonizačnej prevencie. Prstenec tvoriaci predel medzi rúčkou a čepeľou je vyrobený zo živice. Veľmi teplé a na dotyk príjemné rúčky v tvare "D" sú z japonskej magnólie.

Nože ZEN patria medzi ľahšie nože. Nôž Santoku s 165mm čepeľou váži len 125 gramov. Skvelý nástroj na dlhé práce.

©2022 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Tojiro

Značku Tojiro sme pozorovali už niekoľko rokov. Našu pozornosť sme nesmerovali len na samotné kuchynské nože, ale i na históriu a zázemie firmy, šírku jej sortimentu a schopnosť opakovane dosahovať najvyššie kvalitatívne štandardy. Nakoniec po dlhšom vzájomnom spoznávaní sa, dostalo sa nám tej cti zastupovať značku Tojiro na Slovensku.

Je niekoľko oblastí v Japonsku preslávených koncentráciou výnimočných kováčov a brúsičov. Mestá ako Seki, Sakai, Takefu, Tsubame-Sanjo nie je potrebné predstavovať milovníkom ušľachtilých mečov a nožov. A práve v oblasti Tsubame-Sanjo v provincii Niigata sídli firma Tojiro.

Tojiro je známe predovšetkým dôsledným dodržiavaním osvedčených techník, ktoré sa odovzdávali z generácie na generáciu ešte z čias obdobia Eda. Povinnosťou každého zámožného feudála bolo stráviť určitý čas v hlavnom meste Edo. Bol to znak úcty k vládnucemu šogúnovi. Feudáli prinášali šogúnovi tie najkvalitnejšie produkty zo svojich oblastí. Preto každý z nich zamestnával na svojom panstve tých najlepších remeselníkov. Výnimkou samozrejme neboli ani kováči. Dnes predstavuje pre japonského výrobcu šogúna jeho zákazník. Tým je vysvetlená obrovská starostlivosť o kvalitu, ktorú venujú producenti svojím výrobkom.

Keďže samotné dodržiavanie tradícii v dnešnom konkurenčnom prostredí nestačí, Tojiro zavádza do svojej výroby nové pokrokové postupy a technológie. Stačí spomenúť DP metódu, pri ktorej dokáže výrobca zabrániť nežiaducej dekarbonizácii pri vyšších teplotách. Výsledkom sú veľmi tvrdé a odolné čepele kuchynských nožov rady DP. Možno smelo povedať, že Tojiro predstavuje číru symbiózu tradície a revolučných techník.

Nippon Knives vybral pre Vás to najzaujímavejšie z výrobného programu Tojiro a to nielen po kvalitatívnej ale aj cenovej stránky. Práve pomer ceny k úžitkovým vlastnostiam je veľmi silnou stránkou firmy Tojiro. Presvedčte sa sami a vstúpte do katalógu našich produktov.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk