Kategórie
Gyuto TZX2-4005V - nôž šéfkuchára
Gyuto TZX2-4005V - nôž šéfkuchára Gyuto TZX2-4005V - nôž šéfkuchára Gyuto TZX2-4005V - nôž šéfkuchára Gyuto TZX2-4005V - nôž šéfkuchára Gyuto TZX2-4005V - nôž šéfkuchára

Gyuto TZX2-4005V - nôž šéfkuchára

Dostupnosť: Stav skladu: na dopyt
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 21cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Výrobca: Mcusta Zanmai

Nôž šéfkuchára gyuto. 21cm monolitná čepeľ z antikoróznej ocele VG-10 vyrezaná laserom. Tvrdosť 61 HRC. Záštita zo zliatiny niklu a striebra. Osemhranná špirálovitá rúčka zo stabilizovaného dreva s ozdobným nitom. Balené v tradičnej drevenej kazete. Možnosť dokúpenia obalu saya v sekcii Doplnky.

Vyberte si variantu!
256,00 €s DPH

Detail produktu

Predstavujeme Vám ďalšiu sériu nožov značky Zanmai s prívlastkom Supreme. Týmto puncom výrobca označuje len tie najčistokrvnejšie kusy zo svojho šľachteného chovu. Nože spĺňajú tie najprísnejšie kritéria kladené na materiál, spracovanie, ergonómiu, výkon a estetiku. Nie náhodou boli jasnou voľbou špičkových šéfkuchárov z Culinary academy Yves Thuries.

Japonské nože sú charakteristické svojimi prekladanými čepeľami. Ich výroba je samozrejme náročnejšia, čomu adekvátne zodpovedá i cena. Nie každý je však pripravený investovať nemalú čiastku do luxusného noža. Pre tých výrobcovia pripravujú jednoduchšie verzie vyrobené z jednej vrstvy bežnej oceli. Vznikajú tak nože podobné tým európskym, určené predovšetkým pre domáce použitie. No stretávame sa i s jednovrstvovými čepeľami, pre ktoré neplatí nič z textu vyššie uvedeného. Paradoxne ide spravidla o podstatne drahšie nože vyhľadávané skutočnými profesionálmi. Ich čepele sú totiž vyrobené z extra tvrdých materiálov, ktoré pri prekladaných čepeliach tvoria len samotné jadrá. Výsledkom sú robustné monolitné čepele pripravené na "heavy-duty" nasadenie. Vyššia cena odzrkadľuje nielen hodnotu materiálu, ale i náročnosť jeho spracovania. Práve sme Vám predstavili kategóriu, v ktorej méty určujú nože Zanmai Supreme Twisted.

Ich čepeľ je vyrezaná laserom z tej najkvalitnejšej antikoróznej ocele akú si môžete priať. Nepochybne ňou je Super Stainless Steel, V-Gold 10 Steel, V-Kin 10 Steel, alebo akokoľvek chcete pomenovať nám dobre známu VG-10. Hovoriť o vysokom obsahu uhlíka, prímesiach kobaltu a ďalších špičkových parametroch tohto materiálu pochádzajúceho priamo z Takefu, je určite zbytočné. VG-10 je až chronicky známa pre milovníkov japonských nožov.

Ani v prípade tejto rady neprídete o osvedčený tvar ostria Hamaguri, ktorý v kombinácii s monolitnou stavbou čepele z VG-10 vytvára priam ideálny rezný nástroj. Ide o obojstranný brus pripomínajúci písmeno "V", no s konvexnými krivkami pre dlhšiu životnosť a viac skosenou pravou časťou pre väčšiu ostrosť. Zachováva si tak ostrosť britvy a preto je čistota rezu zaručená.

Tak ako už napovedá samotný názov, osemhranná rukoväť je špirálovite vytočená, čím sa dosiahlo optimálneho uchopenia noža. Tento na prvý pohľad zanedbateľný detail má dôležitý význam pri intenzívnom používaní. Veď presne na to je nôž Supreme Twisted určený. Je až neuveriteľné ako hladko a presne prechádzajú hrany červeného stabilizovaného dreva pakka wood do tých, vyfrézovaných v záštite zo zliatiny niklu a striebra. To len potvrdzuje špičkovú technickú zdatnosť a zmysel pre detaily firmy Marusho Industries Inc. Rukoväť je esteticky ozdobená dekoračným nitom.

Nože tejto triedy nemôžu byť balené inak ako v luxusných kazetách z dreviny paulownia. Ostane len na Vás, či nože budete opätovne do nich vkladať, alebo si zakúpite tradičné drevené puzdro saya. Bohatý výber týchto puzdier nájdete v sekcii Doplnky.

Je našou cťou dodávať nože Mcusta Zanmai Supreme Twisted do Culinary Academy Yves Thuries.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Mcusta Zanmai

Marusho Industry Inc. - firma produkujúca prepracované vreckové nože Mcusta, luxusné kuchynské nože Zanmai a ikonické nožnice Silky - sídli v centre japonského nožiarstva, v meste Seki. Mesto získalo toto postavenie už v polovici 13. storočia vďaka piesku s bohatým obsahom železnej rudy, kvalitnej rašeline a vodným zdrojom. To boli dôvody, prečo sa uznávaný výrobca mečov Motoshige premiestnil do tejto oblasti z ostrova Kjušú. V období Muromachi (1338-1573) pracovalo v Seki viac ako 300 kováčov. Medzi najznámejších patrili Kanemoto Magoroku a Saburo Shizu. Meče zo Seki si rýchlo získali povesť po celom Japonsku.

Firma Marusho bola založená už v roku 1964. Dnes ju vedie vnuk zakladateľa so svojou rodinou. Prevádzkuje jednu z najvyspelejších fabrík na výrobu nožov nielen v meste Seki, ale v celom Japonsku vôbec. Vďaka pokrokovým technológiam (laserové rezačky, CNC frézy, 3D CAD/CAM projekcia) firma produkuje výrobky prepracované do najmenších detailov. Najlepším príkladom sú práve kuchynské nože značky Zanmai. No bez ručnej finalizácie skúsenými remeselníkmi by boli výrobky ďaleko od dokonalosti.

Zanmai znamená v japončine Luxus. Toto slovo je však v skutočnosti odvodené zo sanskritského "Samadhi", čo je výraz pre proces meditácie vedúcej k vedomiu. Nevedno ako hlboko sa venuje klan Hasegawavcov meditáciám, no jedná vec je viac ako jasná. Ich nože sú vedomo dotiahnuté do najvyššieho luxusu.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk