Kategórie
TAMAHAGANE Oxford KR1 CAM - obal na nože
TAMAHAGANE Oxford KR1 CAM - obal na nože TAMAHAGANE Oxford KR1 CAM - obal na nože TAMAHAGANE Oxford KR1 CAM - obal na nože TAMAHAGANE Oxford KR1 CAM - obal na nože TAMAHAGANE Oxford KR1 CAM - obal na nože TAMAHAGANE Oxford KR1 CAM - obal na nože TAMAHAGANE Oxford KR1 CAM - obal na nože

TAMAHAGANE Oxford KR1 CAM - obal na nože

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Použitie: Uloženie nožov
Výrobca: Tamahagane

Jeden z najprepracovanejších obalov na 5 nožov. Obsahuje 5 chytro vymyslených a spoľahlivo fungujúcich chráničov čepelí, ktoré môžete používať i mimo obalu. V ponuke nájdete 3 dezény s antibakteriálnou úpravou: Camouflage, Navy a Denim.

Vyberte si variantu!
69,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Je len málo pravdepodobné, že si profesionál necháva svoje drahocenné nože v práci. A nejde pritom len o bezpečnostný aspekt. Svoje kvalitné nože potrebuje predsa i doma. Nechať ľadom svoje profesionálne náčinie v práci a doma používať niečo druhoradé nedáva predsa zmysel. Riešením by mohlo byť zdupľovanie svojho nákupu, čo by však pri menej tolerantných partneroch znamenalo vstupenku do rozvodovej siene. Nech to vezmeme z ktoréhokoľvek konca, prenášať si svoje nože má nemálo výhod.

Ostáva už len vyriešiť spôsob ich premiestňovania. Kvalitne nabrúsené nože si poľahky nájdu cestu von z akejkoľvek aktovky. Prísť tak o nôž a chodiť s prerezanou taškou, nie je lákavá predstava. Zabaliť nože do zdrapu mastnej handry môže síce ochrániť ich čepele, no negustiózne vybaľovanie vám nezabezpečí bohvieaký status. Našťastie máme pre vás elegantné riešenie. Je v ňom skĺbená estetika, jednoduchosť, kvalita a funkčnosť. Bonusom je cenovka, ktorá určite nezatrasie vaším rozpočtom. 

Značka TAMAHAGANE prišla na trh s praktickým viacúčelovým obalom na nože Oxford Knife Roll. Ten pozostáva z hrubej a veľmi pevnej bavlnenej tkaniny a je dostupný v troch dezénoch: Camouflage pre dobrodruhov, elegantným Navy a ležérnym Denim. Vychytávkou je použitie antibakteriálneho nástreku. Obal má všitých 5 vreciek na rovnaký počet nožov. Čiže na prvý pohľad úplne štandardná rolka na nože. Tu však bežný štandard končí. Súčasťou je 5 chráničov čepele v troch veľkostiach, ktoré pevne zapadnú do jednotlivých vreciek. Znamená to, že vaše čepele budú dokonale chránené a rovnako tak i švy v jednotlivých vreckách. Obal vám tak bude slúžiť násobne dlhšie ako je tomu pri bežných rolkách. Chrániče čepelí si zaslúžia zvýšenú pozornosť. Sú vyrobené z pevného polyuretánu s krásnou vonkajšou textúrou. To preto, lebo ich budete používať i mimo obalu ako každodennú ochranu čepele. Chránič je z troch strán otvorený a tak je vhodný pre široké spektrum nožov. Len ťažko budete hľadať v svojom portfóliu nôž, ktorý sa nebude dať do chrániča zasunúť. Napruženie pevnej strany zamedzí nechcenému zosunutiu z čepele. Hlavný tromf je však ukrytý vo vnútri. Jeho vnútorné steny sú vystlané mäkkým podčesaným materiálom pripomínajúcim zamat. Čepele tak budú uložené doslova ako v bavlnke.

Veľkou výhodou obalu Oxford Knife Roll je jeho variabilita. Nože môžete nielen štýlovo prenášať, ale i sústavne chrániť ich čepele. V balení nájdete 5 špeciálnych chráničov: 

2ks veľkosť L – vhodné na veľké nože s dĺžkou čepele až do 270mm 

2ks veľkosť M – vhodné na stredné a väčšie nože s dĺžkou čepeľou do 210mm 

1ks veľkosť S – vhodný na menšie nože s dĺžkou čepele do 150mm 

Výrobca myslel i na ochranu rúčiek. Tie sa prekryjú horným dielom obalu a pri následnom zrolovaní neprichádzajú navzájom do kontaktu. Takto si predstavujeme kompletné zabezpečenie nožov. Dve výšivky značky TAMAHAGANE esteticky dotvárajú tento výnimočný obal na kuchynské nože. A čo mu vlastne chýba k dokonalosti? Snáď už len adekvátne naplnenie. V našom prípade to sú nože TAMAHAGANE SAN v nasledovnom zložení: SN-1107 Petty 150mm SN-1133 Kengata 190mm SN-1114 Santoku 175mm SN-1105 Gyuto 210mm SN-1104 Gyuto 240mm

©2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Tamahagane

Tamahagane je označenie prvotriednej ocele, ktorá bola prednostne určená na výrobu tých najkvalitnejších mečov japonských samurajov. Len tie najušľachtilejšie katany sa hrdili čepeľami z ocele tamahagane. Dôvodom bola vysoká cena, ktorá korešpondovala nielen s nekompromisnou kvalitou, ale aj náročným spôsobom výroby.

Tamahagane /tama = klenot, hagane = oceľ/ sa vyrába v hlinených „vaniach“ Tatara s rozmermi 1200x3700x1200mm. Tatara sa postupne vrství železorudným pieskom /10t/ a dreveným uhlím /12t/. Po 72 hodín horenia vzniká asi 2,3t vážiaci „oceľový kvet“ Kera. Ten obsahuje 3 produkty s rôznym podielom uhlíka. Hocho-tetsu je mäkšia oceľ s nižším obsahom uhlíka, zatiaľ čo Nabe-gane a Tamahagane obsahujú 1-1,5% uhlíka čo im zaručuje vysokú tvrdosť. Z celého cyklu výroby sa získa len asi 1t tamahagane. Dnes v Japonsku týmto tradičným spôsobom vyrábajú oceľ tamahagane iba dve oceliarne a to len dvakrát ročne.

Výrobca exkluzívnych kuchynských nožov z mesta Tsubame ležiaceho na severnom pobreží provincie Niigata si pre svoje výrobky prepožičal názov tamahagane. Japonci však prísne dbajú na tradície a morálne záväzky a tak Kataoka konštruuje svoje nože podľa osvedčených starých receptúr.

©2005-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené. Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk