Kategórie
Šúpací nôž MU-01
Šúpací nôž MU-01 Šúpací nôž MU-01 Šúpací nôž MU-01 Šúpací nôž MU-01 Šúpací nôž MU-01

Šúpací nôž MU-01

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: drevene
Dĺžka čepele: 8cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Šúpanie, lúpanie, čistenie
Výrobca: Suncraft

Praktický šúpací nôž s 8cm čepeľou z vanádo-molybdénovej antikoróznej ocele. Rúčka zo stabilizovaného bambusu.

Vyberte si variantu!
70,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Edíciu nožov Suncraft Mu môžeme označiť ako úspešný experiment. Predstavuje stret dvoch kultúr, výsledkom ktorého je moderná univerzálna súprava nožov. Na svoje si prídu vyznávači japonskej kuchyne no i tí, ktorí sa istejšie cítia pri príprave západných pokrmov.

Ich zameranie prezrádza samotný tvar, ktorý je dielom talianskych dizajnérov Nuncii Paoly Carallo a Jacopo Romana Grandisa. Oba „svety“ sú zastúpené i v materiáloch. Východ charakterizujú rúčky z pravého bambusového dreva, zatiaľ čo vanádo-molybdénová oceľ čepele je typická pre západné nože. Rovnako je tomu v samotnej skladbe nožov. Nájdete tu usubu, debu a yanagi no i gyuto, sujuhiki, santoku, petty, šúpací i chlebový nôž. Stačí si len vybrať.

Názov Mu je prepožičaný zo zen budhizmu. Je to univerzálna odpoveď na koány, ktoré z racionálneho hľadiska nemajú riešenie. Mu nepredstavuje výslovný súhlas ani výslovný nesúhlas. Len meditáciou možno nájsť riešenie koánov. Nože Suncraft Mu vďaka svojmu jednoduchému a čistému dizajnu vzdávajú úctu starovekému učeniu, ktoré vedie k pozitívnemu svetu.

Tútorom týchto nožov je Pietro Leeman – šéfkuchár vychytenej michelinovskej reštaurácie Joia Miláno, ktorý má bohaté skúsenosti s japonskou kuchyňou.

©2019 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Suncraft

Seki, s tradíciou dlhšou ako 700 rokov, patrí spolu s oblasťami Sakai a Tosa k najstarším centrám japonského kováčstva. Ideálne podmienky pre toto remeslo prilákali mnoho kováčov už koncom 12. storočia. Bol medzi nimi i legendárny Motoshige. Uvedomoval si prítomnosť kvalitného železorudného piesku, borovicovej rašeliny i blízkosť vodných zdrojov. Všetko, čo kováč pre svoju prácu potrebuje. Pridaním ich remeselnej dokonalosti vznikali meče, ktoré si rýchlo získali svoju povesť. Výrok, že čepeľ zo Seki sa nikdy neohne ani nezlomí, sprevádza miestne výrobky dodnes.

O špecializácii mesta Seki hovorí skutočnosť, že 40% miestneho priemyslu patrí nožiarstvu. Sídli tu mnoho významných výrobcov zvučných značiek ako napríklad Masahiro, Kasumi, Mcusta-Zanmai, Hattori a mnoho iných. Nippon Knives vám prináša ďalšiu z nich – SUNCRAFT. 

Kawashima Industries, majiteľ značky Suncraft, patrí medzi väčších výrobcov v Seki. Od roku 1947 sa špecializuje na nože a rôzne iné kuchynské nástroje. Krédom firmy je skúmať potreby zákazníkov a pružne na ne reagovať. K tomu jej pomáhajú výrazné investície do vývoja a výskumu. 

Tak ako je v Japonsku bežné i Kawashima Industries je rodinnou firmou, v ktorej sa striedajú jednotlivé generácie. Zakladatelia firmy sú právom hrdí na svojho predka pána Senza. Ten sa vlastnými zdrojmi podieľal na budovaní verejných zón a zariadení v meste Seki. Mal vždy úctu k jeho obyvateľom a ich potrebám. Rovnakú úctu prechovávajú súčasní majitelia k svojím zákazníkom. A aby nezabudli na odkaz svojho predka, nože vyrobené firemnými remeselníkmi nazývajú Senzo.

©2019 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené. 

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

 

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk