Kategórie
Masahiro Shark Teeth
Masahiro Shark Teeth Masahiro Shark Teeth Masahiro Shark Teeth Masahiro Shark Teeth Masahiro Shark Teeth Masahiro Shark Teeth Masahiro Shark Teeth Masahiro Shark Teeth Masahiro Shark Teeth Masahiro Shark Teeth Masahiro Shark Teeth Masahiro Shark Teeth

Masahiro Shark Teeth

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Živicová
Dĺžka čepele: 12cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Hmotnosť: 70,00 g
Výrobca: Masahiro

Univerzálny nôž Petty s 12cm ozubenou čepeľou. Vysoký rezný výkon s pomalou degradáciou ostria. Antikorózna oceľ MBS-26. Konštrukcia full tang, rúčka z termostabilného polyméru POM. K tomuto nožu si môžete dokúpiť magnetické puzdro Blade Guard 25.

Vyberte si variantu!
129,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Predstavovať firmu Masahiro je určite zbytočné. Jej sortiment je tak rozsiahly, že len máloktorý fanúšik japonských nožov sa nestretol s výrobkami tejto významnej spoločnosti. Do jej portfólia patrí doslovne všetko s čím sa dá krájať. V Japonsku kontroluje značnú časť trhu s tradičnými nožmi typu Yanagiba, Deba, Usuba a nožmi na krájanie cestovín Soba a Udon. My sa však zameriame na tie bližšie európskemu užívateľovi.

Masahiro je jeden z mála výrobcov, ktorý má svoju vlastnú oceľ. Je ňou MBS-26 plným označením High Carbon Stainless Steel. Tak ako už samotný názov napovedá, ide o antikoróznu oceľ s vysokým obsahom uhlíka. Ten jej zabezpečuje viac ako slušnú tvrdosť na úrovni 60 HRC. Skladba ocele je veľmi dobre vyvážená a tak ju výrobca s obľubou používa na svoje monolitné čepele. MBS-26 nielenže výborne drží ostrie, ale je aj dostatočne pružná a nevyžaduje si vonkajšie vrstvy z mäkších materiálov.

Najnovší prírastok do rodiny MBS-26 je tak odlišný, že sme sa rozhodli venovať mu separátnu produktovú skupinu. Ide o univerzálny nôž typu Petty s 12cm čepeľou. Tá je však výnimočná svojím ostrým. Tvorí ho veľmi špecifické ozubenie pripomínajúce chrup morského predátora. No na rozdiel od veľkého bieleho budete jeho prítomnosť vyhľadávať. Jeho rezný výkon je priam brutálny. Pochutí si všade tam, kde hladké ostrie zaváha. Ozubené ostrie degraduje podstatne pomalšie ako to hladké. Ak však nastane čas na jeho renováciu, naši odborníci si s tým poradia.

V zmysle japonských zvyklostí je čepeľ nielen efektívna no i krásna. Nesie názov výrobcu v latinke i v kanji znakoch. Nechýba označenie materiálu a krajiny pôvodu. Pravá strana je decentne jednofarebná, no tá ľavá sa pýši výraznými červenými kanji znakmi.

Nôž má konštrukciu full tang s dokonalo zapustenými nitmi. Kovaná záštita plynulo prechádza do príkladne ergonomickej rúčky. Tá je vyrobená z drahého termoplastického polyméru POM. Je odolný voči kyselinám a tukom a vekom nedegraduje. Pridajte kvalitné a veľmi estetické balenie a darček, ktorý nikoho nesklame je na svete.

©2023 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Masahiro

MASAHIRO je najväčšou japonskou firmou v oblasti profesionálnych kuchynských nožov a rezacích zariadení v mäso spracujúcom priemysle. Jeho podiel na japonskom trhu predstavuje až 80%. Tento gigant v svojom odbore používa vlastnú oceľ MBS-26. Je to veľmi kvalitná antikorózna oceľ s vysokým podielom uhlíka /0.85 – 0.95%/. Na dosiahnutie tých najlepších vlastností je MBS-26 spracovávaná v troch tepelných procesoch vrátane tkz. sub-zero treating využívajúc kryo komory. Výsledkom je nielen tvrdá /HRC 58-59/, ale i húževnatá oceľ, ktorá si nevyžaduje žiadnu údržbu.

K tomuto produktu vám odporúčame

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk