Kategórie
Kasumi-Oshi
Kasumi-Oshi Kasumi-Oshi

Kasumi-Oshi

Dostupnosť: Stav skladu: na dopyt
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: NULL
Dĺžka čepele: NULL
Typ čepele: NULL
Použitie: Krájanie
Výrobca: Kasumi

Veľmi efektívny pomocník, ktorý Vás očarí svojou jednoduchosťou. Separátor prichytíte na čepeľ noža pomocou vstavaného silného magnetu. Potom už len stačí krájať a lepivá zelenina /ovocie/ zostane vzorovo zoradená na krájacej doske. Pri krájaní na kocky odporúčame umiestniť dva separátory čím získate dlhšiu separačnú plochu.

Vyberte si variantu!
12,00 €s DPH

Detail produktu

Poznáme to všetci. Pri krájaní cibule alebo rovnako lepivej inej zeleniny sa nám materiál kumuluje na čepeli a neskôr rozuteká po krájacej doske. Nielenže to vytvára chaos na doske, ale hlavne sťažuje ďalšie úkony so zeleninou. Nože s nelepivou úpravou čepele tento problém síce zmierňujú, ale ani zďaleka neriešia.  Nippon Knives má pre Vás riešenie.  Ako výhradný distribútor pre SR Vám ponúka patentom chránený magnetický separátor vyvinutý výrobcom exkluzívnych nožov Kasumi. Tento zázračný prípravok zmení Vaše nože na efektívnych hltačov zeleniny.

O výrobcovi

Kasumi

Značka KASUMI patrí firme Sumikama Cutlery Mfg. Pvt.Ltd. Jej súčasný majiteľ predstavuje tretiu generáciu tohto nožiarskeho rodu. Pán Katsumi Sumikava našiel pre svoje nože veľmi priliehavé meno – KASUMI. Nielen preto, že sa podobá na jeho meno, ale hlavne preto, že ich damascénske čepele pripomínajú obrysy hôr pod hmlistou oblohou. V japonskej kultúre sa často stretávate s názvami, ktoré sú priamym odkazom na konkrétne predmety alebo javy. A toto je jeden z príkladov.

Firma Sumikama Cutlery sídli v provincii Gifu v meste Seki. Je to významné stredisko japonského nožiarstva, akási obdoba nemeckého Solingenu alebo anglického Sheffeldu. Pravdaže s bohatšou históriou. Prvý kováči sa tu začali usadzovať už koncom 13. storočia. Lákadlom boli zásoby rašeliny, bohatý železorudný piesok, čerstvá voda a blízkosť dôležitých riek. Tieto ideálne podmienky spôsobili, že medzi rokmi 1300 až 1500 pracovalo v Seki viac ako 300 kováčskych dielní. Kvalita mečov zo Seki si čoskoro získala neotrasiteľnú pozíciu a tie najlepšie katany samurajských bojovníkov pochádzali spravidla z tejto oblasti.

Dnes na produkciu kuchynských nožov značky KASUMI dozerá sám majster Kanefusa Fujiwara, člen 25.generácie klanu, presláveného výrobou mečov katana. Hrdý názov oblasti nájdete na každej čepeli značky KASUMI.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk