Kategórie
Gyuto F-1115 nôž šéfkuchára
Gyuto F-1115 nôž šéfkuchára Gyuto F-1115 nôž šéfkuchára Gyuto F-1115 nôž šéfkuchára Gyuto F-1115 nôž šéfkuchára Gyuto F-1115 nôž šéfkuchára Gyuto F-1115 nôž šéfkuchára

Gyuto F-1115 nôž šéfkuchára

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 21cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Výrobca: Tojiro

Antikorózna 21cm čepeľ s jadrom z VG-10 s tvrdosťou 61 HRC. Tepaný vzor s úpravou ZeroClear a DP. Rúčka z japonskej magnólie v tvare "D". Nôž šéfkuchára na univerzálne použitie. K tomuto nožu si môžete zakúpiť tradičné drevené puzdro saya HZ2-3005N.

Vyberte si variantu!
142,00 €s DPH
+ -

Detail produktu


To, že firma Tojiro má v DNA fúziu tradície a moderny, sme sa dozvedeli už na iných miestach tohto portálu. Koniec koncom každý kto si zaobstaral nôž Tojiro, to môže len potvrdiť. Je preto potešiteľné, že v obdobnom duchu sa nesie aj posledná novinka výrobcu z prefektúry Niigata. Je nazvaná výstižne Tojiro Hammered Finish.

Už prvý pohľad na tento nôž nás presvedčí, že ide o skutočného „Japonca“. Krásna čierna čepeľ osadená tradičným spôsobom do svetlej „déčkovej“ rúčky. No toto je skutočne len povrchný opis, nehodný milovníkov kvalitných nožov. Poďme si to preto rozmeniť na drobné.

Základom každého hodnotného noža je jeho jadro. Pokiaľ chcete hrať prvú ligu, nemôžete v tomto ohľade zaváhať. Preto voľba V-Gold Steel alias VG-10 bola nespochybniteľná. Čierne neleštené čepele sú v kurze, no táto je ešte osobitejšia. Voláme ju semi-kurouchi. Jej polovica je v čiernom vyhotovení. V druhej prechádza čerň do saténovej šedej a cez kľukatú shinogi line do lešteného ostria. Už teraz by sme mohli hovoriť o zaujímavom a neopozeranom riešení, no vývojári šli ešte ďalej. Doplnili čepeľ o preliačiny evokujúce údery kováčovho kladiva. V tomto prípade síce nejde o ručné tepanie ako pri ikonických a dnes už takmer nedostupných Tojiro SK-85 Hammered, ale estetický zážitok je rovnako silný. Nie je to však len výzor. Takéto riešenie prispieva k lepšiemu oddeľovaniu krájaných potravín od čepele. Povestnou čerešničkou je názov značky decentne vyrazený v kanji znakoch.


Znalci kurouchi čepelí vedia, že sa k nim viaže i určitá starostlivosť, ktorá vedie k zamedzeniu tvorby oxidácie. Tých ozajstných tradicionalistov to samozrejme nerozhádže, no nájdu sa aj takí, ktorí nôž prestanú vnímať v okamihu posledného rezu. A tu je skvelá správa práve pre nich. Jadro z VG-10 je z každej strany obložené vrstvou antikoróznej ocele. Pri hladkých čepeliach by to bolo postačujúce, nie však v prípade „hammered finish“, kde preliačiny redukujú vonkajšiu vrstvu. Výrobca preto aplikoval hydrofilnú anorganickú vrstvu pod označením ZeroClear Coating. Tá výrazne zvyšuje odolnosť materiálu voči korózii. Keď už sme pri technických vychytávkach firmy Tojiro samozrejme, že nemôže chýbať ich povestná dekarbonizačná prevencia DP. Tá je zárukou, že čepeľ skutočne dosahuje deklarovanú tvrdosť. Označenie DP je vyrazené na čepeli.

Čepeľ typu half tang je narážaná do rúčky z japonskej magnólie v tvare „D“. Tá vyniká veľkou odolnosťou voči vlhkosti. Prstenec je vyrobený z polypropylénu.

Nebýva zvykom, aby Nippon Knives objednal kompletnú kolekciu nožov určitej série. Vždy starostlivo vyberáme jednotlivé typy s prihliadnutím k špecifikám nášho trhu. Tu sme však urobili výnimku a prinášame vám celú kolekciu. Nože Hammered Finish totiž pokladáme za jedny z najatraktívnejších s logom TOJIRO a to nielen z estetického hľadiska. Pozývame Vás preto na ich obhliadku a posúdenie nášho názoru.

©2010-2019 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Tojiro

Značku Tojiro sme pozorovali už niekoľko rokov. Našu pozornosť sme nesmerovali len na samotné kuchynské nože, ale i na históriu a zázemie firmy, šírku jej sortimentu a schopnosť opakovane dosahovať najvyššie kvalitatívne štandardy. Nakoniec po dlhšom vzájomnom spoznávaní sa, dostalo sa nám tej cti zastupovať značku Tojiro na Slovensku.

Je niekoľko oblastí v Japonsku preslávených koncentráciou výnimočných kováčov a brúsičov. Mestá ako Seki, Sakai, Takefu, Tsubame-Sanjo nie je potrebné predstavovať milovníkom ušľachtilých mečov a nožov. A práve v oblasti Tsubame-Sanjo v provincii Niigata sídli firma Tojiro.

Tojiro je známe predovšetkým dôsledným dodržiavaním osvedčených techník, ktoré sa odovzdávali z generácie na generáciu ešte z čias obdobia Eda. Povinnosťou každého zámožného feudála bolo stráviť určitý čas v hlavnom meste Edo. Bol to znak úcty k vládnucemu šogúnovi. Feudáli prinášali šogúnovi tie najkvalitnejšie produkty zo svojich oblastí. Preto každý z nich zamestnával na svojom panstve tých najlepších remeselníkov. Výnimkou samozrejme neboli ani kováči. Dnes predstavuje pre japonského výrobcu šogúna jeho zákazník. Tým je vysvetlená obrovská starostlivosť o kvalitu, ktorú venujú producenti svojím výrobkom.

Keďže samotné dodržiavanie tradícii v dnešnom konkurenčnom prostredí nestačí, Tojiro zavádza do svojej výroby nové pokrokové postupy a technológie. Stačí spomenúť DP metódu, pri ktorej dokáže výrobca zabrániť nežiaducej dekarbonizácii pri vyšších teplotách. Výsledkom sú veľmi tvrdé a odolné čepele kuchynských nožov rady DP. Možno smelo povedať, že Tojiro predstavuje číru symbiózu tradície a revolučných techník.

Nippon Knives vybral pre Vás to najzaujímavejšie z výrobného programu Tojiro a to nielen po kvalitatívnej ale aj cenovej stránky. Práve pomer ceny k úžitkovým vlastnostiam je veľmi silnou stránkou firmy Tojiro. Presvedčte sa sami a vstúpte do katalógu našich produktov.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk