Kategórie

SK-85 Hammered


SK-85 je oceľ s vysokým obsahom uhlíka, ktorý zabezpečuje čepeliam nadpriemernú tvrdosť. Jeho podiel je až 0,9% čo materiálu dodáva tvrdosť viac ako 61 HRC. Vyžaduje si však i údržbu, keďže má sklony korodovať. Preto je potrebné nože po použití opláchnuť, vysušiť a natrieť olejom, tak ako to robia sushi majstri. No nemusíte sa obávať, celá starostlivosť je jednoduchšia ako sa zdá. Môžete použiť z našej ponuky olej Hamono Abura, Kaméliový olej, alebo iný olej, ktorého jemný film nanesiete pomocou servítky. Nôž potom zasuniete do papierového obalu, ktorý je súčasťou balenia.

Jadro SK-85 je chránené po stranách mäkšou oceľou. Tá umožňuje ľahšie brúsenie nožov na brúsnych kameňoch. Tieto nádherné a tradičné nože majú obojstranný brus, ktorý je predsa len bližší našim potrebám. Čepeľ je v tmavom rustikálnom vyhotovení /kurouchi/ a ručne tepaná. Tento úkon prebieha iba v rukách tých najskúsenejších remeselníkov čomu zodpovedá i dodacia lehota, ktorá bežne predstavuje 5 a viac mesiacov. Nakoniec vyrazí remeselník do čepele názov v kanji znakoch. Firma Tojiro disponovala jediným majstrom, ktorý perfektne zvláda túto náročnú činnosť.

Žiaľ, vzhľadom na svoj vek odišiel do dôchodku a nepodarilo sa nájsť adekvátnu náhradu. To je dôvod, prečo výrobca túto sériu stiahol z ponuky. Sme preto potešení, že sa nám podarilo pre našich zákazníkov zohnať limitované množstvo týchto nožov.

Dubové rúčky v tvare „D“ sú oddelené od čepele živicovým prstencom. V porovnaní so sériou Shirogami sú nože Hammered Black Finished masívnejšie a z titulu podielu ručnej práce aj omnoho exkluzívnejšie.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-1 z 1 záznamu.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2021, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info