Kategórie
Santoku HZ2-3003D
Santoku HZ2-3003D Santoku HZ2-3003D Santoku HZ2-3003D Santoku HZ2-3003D Santoku HZ2-3003D

Santoku HZ2-3003D

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 18cm
Typ čepele: Damašková
Použitie: Univerzálne
Výrobca: Mcusta Zanmai

Praktický nôž Santoku s 18cm laserom vyrezávanou damascénskou čepeľou s 33 vrstvami. Jadro z ušľachtilej ocele VG-10. Nikel-strieborný prstenec. Šesťhranná rúčka z pakka wood a ozdobným nitom. Možnosť objednania štýlového dreveného puzdra saya v sekcii Doplnky. Posledné kusy! Séria je nahradená líniou Hybrid Splash.

Vyberte si variantu!
154,00 €s DPH 185,00 €
+ -

Detail produktu

Veľmi decentne a elegantne pôsobiaca rada Hybrid Damascus je určená tým, ktorí hľadajú vyvážený pomer dizajnu, kvality a ceny. Je to priam stelesnenie pojmu hodnota za peniaze. To podstatné pri japonských nožoch však nie sú peniaze a tak si radšej všimnime 32 jemných vlniek damascénskej čepele, ktoré obklopujú hagane ukuté z vyhlásenej antikoróznej ocele VG-10 s tvrdosťou cez 61 HRC. Kvalita čepele nie je daná len samotným materiálom, ale predovšetkým spôsobom jeho spracovania. Nože Zanmai majú základný brus vyhotovený pred procesom kalenia. Tým sa eliminuje dekarbonizácia, ktorá má vplyv na tvrdosť materiálu.

Ostrie má tvar Hamaguri, ktoré vychádza z ostria typu "V", no má mierne konvexné strany a pravú stranu zbrúsenú výraznejšie. To zabezpečuje ostriu väčšiu robustnosť pri zachovaní charakteristickej ostrosti čepele v tvare "V". Rez je tak veľmi jemný a neprichádza pri ňom k deformácii tkanív a úniku štiav a tukov. Podobne ako je tomu pri ostatných exkluzívnych nožov značky Zanmai i rada Hybrid Damascus sa hrdí nikel-striebornou záštitou, ktorou čepeľ prechádza do rúčky z tmavého materiálu pakka wood. Tá je samozrejme osemhranná. Symbiózu tvarov dotvára zaoblený koniec rúčky ako i okrúhly ozdobný nit, ktoré s ostrými a presne vyfrézovanými hranami vytvárajú jednotu protikladov. Objavovanie dokonalých detailov Vás neprestane baviť po dlhú dobu.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Mcusta Zanmai

Marusho Industry Inc. - firma produkujúca prepracované vreckové nože Mcusta, luxusné kuchynské nože Zanmai a ikonické nožnice Silky - sídli v centre japonského nožiarstva, v meste Seki. Mesto získalo toto postavenie už v polovici 13. storočia vďaka piesku s bohatým obsahom železnej rudy, kvalitnej rašeline a vodným zdrojom. To boli dôvody, prečo sa uznávaný výrobca mečov Motoshige premiestnil do tejto oblasti z ostrova Kjušú. V období Muromachi (1338-1573) pracovalo v Seki viac ako 300 kováčov. Medzi najznámejších patrili Kanemoto Magoroku a Saburo Shizu. Meče zo Seki si rýchlo získali povesť po celom Japonsku.

Firma Marusho bola založená už v roku 1964. Dnes ju vedie vnuk zakladateľa so svojou rodinou. Prevádzkuje jednu z najvyspelejších fabrík na výrobu nožov nielen v meste Seki, ale v celom Japonsku vôbec. Vďaka pokrokovým technológiam (laserové rezačky, CNC frézy, 3D CAD/CAM projekcia) firma produkuje výrobky prepracované do najmenších detailov. Najlepším príkladom sú práve kuchynské nože značky Zanmai. No bez ručnej finalizácie skúsenými remeselníkmi by boli výrobky ďaleko od dokonalosti.

Zanmai znamená v japončine Luxus. Toto slovo je však v skutočnosti odvodené zo sanskritského "Samadhi", čo je výraz pre proces meditácie vedúcej k vedomiu. Nevedno ako hlboko sa venuje klan Hasegawavcov meditáciám, no jedná vec je viac ako jasná. Ich nože sú vedomo dotiahnuté do najvyššieho luxusu.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2020, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info