Kategórie
Chlebový nôž F-1304
Chlebový nôž F-1304 Chlebový nôž F-1304 Chlebový nôž F-1304 Chlebový nôž F-1304 Chlebový nôž F-1304

Chlebový nôž F-1304

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Živicová
Dĺžka čepele: 22cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Chlieb, pečivo, koláče
Výrobca: Tojiro

Chlebový nôž s 22cm antikoróznou čepeľou San Mai vhodný i na pečivo, koláče a zákusky. Jadro z VG-10. Rúčka z Micarty. Váha 170g.

Vyberte si variantu!
116,00 €s DPH 154,00 €
+ -

Detail produktu

Značka Tojiro sa rozhodla uviesť na trh novú radu kuchynských nožov. Pri ich tvorbe mal výrobca dva ciele. Kvalita čepelí musí spĺňať najprísnejšie požiadavky profesionálov a tvarovo musia byť atraktívne tak, aby zaujali i milovníkov moderného dizajnu. Veď nôž už dávno nie je len obyčajný nástroj na krájanie. Tak ako sa po kvalitatívnej i estetickej stránke rozvíjajú naše domácnosti, musia tento trend nasledovať i kuchynské nože.

San Mai je japonské označenie vrstvených čepelí, kde tvrdé jadro je z oboch strán pokryté jednou vrstvou z mäkšej ocele. Presne takúto čepeľ nájdete na rade Flow. Materiál na jadro dodala oceliareň Takefu Special Steel v podobe kobaltovej VG-10. Vďaka dekarbonizačnej prevencii /DP/ vyvinutej firmou Tojiro je tvrdosť jadra rovných 61 HRC. Po stranách je prikutá mäkšia oceľ s 13% obsahom chrómu. Znamená to, že čepeľ je nielen tvrdá, ale i pevná a má dobrú odolnosť voči korózii. S obdobnými sme sa už stretli na úspešnej sérii Tojiro DP. Pri nožoch Flow však výrobca zvolil symetrické ostrie Hamaguri s konvexným tvarom, takže vydrží dlhšie ako klasické „véčko“.

Predel medzi čepeľou a rúčkou tvorí kovaná záštita z antikoróznej ocele 18-8. Na ňu plynule nadväzuje rúčka z trvácnej modro-čiernej Micarty. Je nielen ergonomická, ale aj veľmi elegantná. Jej koniec je rozšírený a zaoblený, aby pohodlne spočinula v každej dlani. Sympaticky pôsobí priznaný mekugi kolík, ktorý fixuje rúčku. Decentné logo len zvýrazňuje zmysel pre detail. Nože pôsobia vizuálne no i pocitovo na dotyk uhladene a plynulo, preto názov Flow je veľmi priliehavý.

©2019 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Tojiro

Značku Tojiro sme pozorovali už niekoľko rokov. Našu pozornosť sme nesmerovali len na samotné kuchynské nože, ale i na históriu a zázemie firmy, šírku jej sortimentu a schopnosť opakovane dosahovať najvyššie kvalitatívne štandardy. Nakoniec po dlhšom vzájomnom spoznávaní sa, dostalo sa nám tej cti zastupovať značku Tojiro na Slovensku.

Je niekoľko oblastí v Japonsku preslávených koncentráciou výnimočných kováčov a brúsičov. Mestá ako Seki, Sakai, Takefu, Tsubame-Sanjo nie je potrebné predstavovať milovníkom ušľachtilých mečov a nožov. A práve v oblasti Tsubame-Sanjo v provincii Niigata sídli firma Tojiro.

Tojiro je známe predovšetkým dôsledným dodržiavaním osvedčených techník, ktoré sa odovzdávali z generácie na generáciu ešte z čias obdobia Eda. Povinnosťou každého zámožného feudála bolo stráviť určitý čas v hlavnom meste Edo. Bol to znak úcty k vládnucemu šogúnovi. Feudáli prinášali šogúnovi tie najkvalitnejšie produkty zo svojich oblastí. Preto každý z nich zamestnával na svojom panstve tých najlepších remeselníkov. Výnimkou samozrejme neboli ani kováči. Dnes predstavuje pre japonského výrobcu šogúna jeho zákazník. Tým je vysvetlená obrovská starostlivosť o kvalitu, ktorú venujú producenti svojím výrobkom.

Keďže samotné dodržiavanie tradícii v dnešnom konkurenčnom prostredí nestačí, Tojiro zavádza do svojej výroby nové pokrokové postupy a technológie. Stačí spomenúť DP metódu, pri ktorej dokáže výrobca zabrániť nežiaducej dekarbonizácii pri vyšších teplotách. Výsledkom sú veľmi tvrdé a odolné čepele kuchynských nožov rady DP. Možno smelo povedať, že Tojiro predstavuje číru symbiózu tradície a revolučných techník.

Nippon Knives vybral pre Vás to najzaujímavejšie z výrobného programu Tojiro a to nielen po kvalitatívnej ale aj cenovej stránky. Práve pomer ceny k úžitkovým vlastnostiam je veľmi silnou stránkou firmy Tojiro. Presvedčte sa sami a vstúpte do katalógu našich produktov.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2021, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info