Kategórie

Tojiro Flow

Značka Tojiro sa rozhodla uviesť na trh novú radu kuchynských nožov. Pri ich tvorbe mal výrobca dva ciele. Kvalita čepelí musí spĺňať najprísnejšie požiadavky profesionálov a tvarovo musia byť atraktívne tak, aby zaujali i milovníkov moderného dizajnu. Veď nôž už dávno nie je len obyčajný nástroj na krájanie. Tak ako sa po kvalitatívnej i estetickej stránke rozvíjajú naše domácnosti, musia tento trend nasledovať i kuchynské nože.

San Mai je japonské označenie vrstvených čepelí, kde tvrdé jadro je z oboch strán pokryté jednou vrstvou z mäkšej ocele. Presne takúto čepeľ nájdete na rade Flow. Materiál na jadro dodala oceliareň Takefu Special Steel v podobe kobaltovej VG-10. Vďaka dekarbonizačnej prevencii /DP/ vyvinutej firmou Tojiro je tvrdosť jadra rovných 61 HRC. Po stranách je prikutá mäkšia oceľ s 13% obsahom chrómu. Znamená to, že čepeľ je nielen tvrdá, ale i pevná a má dobrú odolnosť voči korózii. S obdobnými sme sa už stretli na úspešnej sérii Tojiro DP. Pri nožoch Flow však výrobca zvolil symetrické ostrie Hamaguri s konvexným tvarom, takže vydrží dlhšie ako klasické „véčko“. 

Predel medzi čepeľou a rúčkou tvorí kovaná záštita z antikoróznej ocele 18-8. Na ňu plynule nadväzuje rúčka z trvácnej modro-čiernej Micarty. Je nielen ergonomická, ale aj veľmi elegantná. Jej koniec je rozšírený a zaoblený, aby pohodlne spočinula v každej dlani. Sympaticky pôsobí priznaný mekugi kolík, ktorý fixuje rúčku. Decentné logo len zvýrazňuje zmysel pre detail. Nože pôsobia vizuálne no i pocitovo na dotyk uhladene a plynulo, preto názov Flow je veľmi priliehavý.

©2019 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-5 z celkovo 5 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2021, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info