Kategórie
Gyuto FD-1593 - nôž šéfkuchára
Gyuto FD-1593 - nôž šéfkuchára Gyuto FD-1593 - nôž šéfkuchára Gyuto FD-1593 - nôž šéfkuchára Gyuto FD-1593 - nôž šéfkuchára Gyuto FD-1593 - nôž šéfkuchára Gyuto FD-1593 - nôž šéfkuchára Gyuto FD-1593 - nôž šéfkuchára

Gyuto FD-1593 - nôž šéfkuchára

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 18cm
Typ čepele: Damascénska
Použitie: Univerzálne
Hmotnosť: 119,00 g
Výrobca: Tojiro

Nôž šéfkuchára. 63 vrstvená damašková čepeľ disponuje jadrom z ocele VG-10. Dymový výzor čepele zabezpečuje špeciálna oxidová vrstva. Gaštanová rúčka je žíhaná ohňom. Praktický univerzálny nôž do každej kuchyne. K tomuto nožu si môžete dokúpiť drevené puzdro saya KNK 88020.

Vyberte si variantu!
187,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Shippu v japončine znamená búrlivý vietor. A presne tak dorazili tieto bezo sporu jedny z najkrajších nožov vôbec do portfólia Nippon Knives. Len čo vyskočili zo svojich exkluzívnych obalov, hneď zaujali čestné miesto v našej vzorkovni. Slogan, ktorý tieto nože sprevádza: “Ostrie ako blesk pretínajúci tmavú oblohu“, nie je v žiadnom prípade nadnesená metafora. Však posúďte sami.

Jadro čepele z VG 10 s tvrdosťou 61 HRC, po stranách plátovanie z prekladaných tvrdých a mäkších ocelí. Výsledkom je krásny 63 vrstvový damaskový vzor /petty a šupáci nôž 37 vrstiev/. Niekomu by to stačilo, no Shippu určite nie! Finálnou vrstvou je špeciálna oxidová farba používaná v zdravotníctve. Čepeliam dodáva mystický dymový výraz. Čerešničkou na torte sú zlaté kanji aplikácie Je asi zbytočné pripomínať, že Tojiro pri výrobe týchto čepelí použil svoju DP metódu /prevencia dekarbonizácie/.

Živicový prstenec je predelom medzi čepeľou a gaštanovou rúčkou v klasickom tvare „D“. Drevo má povrchovú úpravu ohňom, nielen aby dokonale harmonizovalo s dymovým výzorom čepele, ale aby bolo lepšie vode odolné. Transparentný matný lak zabezpečuje farebnú stálosť materiálu.

Napriek svojim 63 vrstvám sú nože prekvapivo ľahké, presne také ako vietor. Kto hľadá ten najčistejší koncentrát estetiky skombinovaný s ultimatívnym materiálom, je na správnom mieste.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Tojiro

Značku Tojiro sme pozorovali už niekoľko rokov. Našu pozornosť sme nesmerovali len na samotné kuchynské nože, ale i na históriu a zázemie firmy, šírku jej sortimentu a schopnosť opakovane dosahovať najvyššie kvalitatívne štandardy. Nakoniec po dlhšom vzájomnom spoznávaní sa, dostalo sa nám tej cti zastupovať značku Tojiro na Slovensku.

Je niekoľko oblastí v Japonsku preslávených koncentráciou výnimočných kováčov a brúsičov. Mestá ako Seki, Sakai, Takefu, Tsubame-Sanjo nie je potrebné predstavovať milovníkom ušľachtilých mečov a nožov. A práve v oblasti Tsubame-Sanjo v provincii Niigata sídli firma Tojiro.

Tojiro je známe predovšetkým dôsledným dodržiavaním osvedčených techník, ktoré sa odovzdávali z generácie na generáciu ešte z čias obdobia Eda. Povinnosťou každého zámožného feudála bolo stráviť určitý čas v hlavnom meste Edo. Bol to znak úcty k vládnucemu šogúnovi. Feudáli prinášali šogúnovi tie najkvalitnejšie produkty zo svojich oblastí. Preto každý z nich zamestnával na svojom panstve tých najlepších remeselníkov. Výnimkou samozrejme neboli ani kováči. Dnes predstavuje pre japonského výrobcu šogúna jeho zákazník. Tým je vysvetlená obrovská starostlivosť o kvalitu, ktorú venujú producenti svojím výrobkom.

Keďže samotné dodržiavanie tradícii v dnešnom konkurenčnom prostredí nestačí, Tojiro zavádza do svojej výroby nové pokrokové postupy a technológie. Stačí spomenúť DP metódu, pri ktorej dokáže výrobca zabrániť nežiaducej dekarbonizácii pri vyšších teplotách. Výsledkom sú veľmi tvrdé a odolné čepele kuchynských nožov rady DP. Možno smelo povedať, že Tojiro predstavuje číru symbiózu tradície a revolučných techník.

Nippon Knives vybral pre Vás to najzaujímavejšie z výrobného programu Tojiro a to nielen po kvalitatívnej ale aj cenovej stránky. Práve pomer ceny k úžitkovým vlastnostiam je veľmi silnou stránkou firmy Tojiro. Presvedčte sa sami a vstúpte do katalógu našich produktov.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2021, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info