Kategórie
Šúpací nôž SNS-1134
Šúpací nôž SNS-1134 Šúpací nôž SNS-1134 Šúpací nôž SNS-1134

Šúpací nôž SNS-1134

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Živicová
Dĺžka čepele: 9cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Šúpanie, lúpanie, čistenie
Výrobca: Tamahagane

Nôž vhodný na prácu s ovocím a zeleninou. Ideálny pomocník pri šúpaní, lúpaní a čistení ako aj pri dekoračnom vyrezávaní. Čepeľ z ocele Aichi AUS-6AM. Konštrukcia full tang s mikartovou rúčkou.

Vyberte si variantu!
43,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Výraz Sakura má pre Japoncov veľkú symbolickú hodnotu. Označujú ním kvitnutie čerešní, krátke obdobie, kedy sa rodiny stretávajú a spoločne oslavujú nastupujúcu jar. Je však i ekvivalentom lásky a šťastia. Častokrát sa stretávame s motívom Sakura na tradičných japonských remeselných výrobkoch.

Niet divu, že firma Kataoka, výrobca nožov TAMAHAGANE, siahol po takomto symbolickom označení svojich nožov. Verí, že rada San Sakura prinesie užívateľom rovnaké potešenie, ako kvitnúce čerešne. Takýto pocit by mal prameniť z poznania, že aj za skutočne nízky rozpočet sa dá získať kvalitný nôž. Veď posúďte sami.

Cieľom projektu bola konštrukcia, ktorá spĺňa základné znaky japonských nožov - uhol ostria a jeho trvácnosť, ergonómia, dizajn - a to za viac ako rozumnú cenu. Uvedeným požiadavkám najlepšie zodpovedá japonská oceľ Aichi AUS-6AM. Obsahuje 0,65% uhlíka a vysoký obsah chrómu zabezpečuje výborné antikorózne vlastnosti. Vďaka spracovaniu čepelí firmou Kataoka ich tvrdosť dosahuje slušných 58 HRC. Pre porovnanie, rovnakou tvrdosťou sa pýšia mnohé európske kvalitné nože. Nôž sa veľmi dobre brúsi, no túto činnosť nebudete vykonávať pričasto. Ostrie je symetrické a má tvar písmena "V". Aby bola konštrukcia čo najpevnejšia, prechádza jednovrstvová čepeľ plynulo až po koniec rúčky /full tang/. Keďže jadro rúčky je z rovnakého materiálu ako čepeľ, odpadla nutnosť zvaru, čo sa kladne odrazilo na nákladoch.

Samotný materiál rúčky Vás zaiste prekvapí. Len málokto by v tejto cenovej triede očakával luxusnú Micartu. Je nielen trvácna, ale i veľmi estetická. Solídnosť konštrukcie umocňujú tri nity z nehrdzavejúcej ocele.

Pokiaľ ste si doposiaľ mysleli, že kúpa japonských nožov zruinuje Váš rozpočet, príďte sa presvedčiť o opaku.

©2005-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené. Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Tamahagane

Tamahagane je označenie prvotriednej ocele, ktorá bola prednostne určená na výrobu tých najkvalitnejších mečov japonských samurajov. Len tie najušľachtilejšie katany sa hrdili čepeľami z ocele tamahagane. Dôvodom bola vysoká cena, ktorá korešpondovala nielen s nekompromisnou kvalitou, ale aj náročným spôsobom výroby.

Tamahagane /tama = klenot, hagane = oceľ/ sa vyrába v hlinených „vaniach“ Tatara s rozmermi 1200x3700x1200mm. Tatara sa postupne vrství železorudným pieskom /10t/ a dreveným uhlím /12t/. Po 72 hodín horenia vzniká asi 2,3t vážiaci „oceľový kvet“ Kera. Ten obsahuje 3 produkty s rôznym podielom uhlíka. Hocho-tetsu je mäkšia oceľ s nižším obsahom uhlíka, zatiaľ čo Nabe-gane a Tamahagane obsahujú 1-1,5% uhlíka čo im zaručuje vysokú tvrdosť. Z celého cyklu výroby sa získa len asi 1t tamahagane. Dnes v Japonsku týmto tradičným spôsobom vyrábajú oceľ tamahagane iba dve oceliarne a to len dvakrát ročne.

Výrobca exkluzívnych kuchynských nožov z mesta Tsubame ležiaceho na severnom pobreží provincie Niigata si pre svoje výrobky prepožičal názov tamahagane. Japonci však prísne dbajú na tradície a morálne záväzky a tak Kataoka konštruuje svoje nože podľa osvedčených starých receptúr.

©2005-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené. Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2022, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info