Nakiri 154250 - zeleninový nôž
Nakiri 154250 - zeleninový nôž Nakiri 154250 - zeleninový nôž Nakiri 154250 - zeleninový nôž

Nakiri 154250 - zeleninový nôž

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 16, 5 cm
Typ čepele: Damašková
Použitie: Zelenina
Výrobca: Hokiyama

Exkluzívny nôž na zeleninu so 16,5cm čepeľou. Jadro z extra tvrdej nástrojovej ocele SKD-11. 73 vrstvová damascénska čepeľ suminagashi. Osemhranná rúčka z exotického palisandru.

Vyberte si variantu!
310,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Nože Sakon Nickel Damascus patria do praktickej línie produktov firmy Hokiyama Cutlery. Sú dôkazom širokého záberu výrobcu, ktorý do svojho portfólia zaradil rôznorodú paletu nožov. Striedajú sa tu materiály od klasických až po vysoko sofistikované, rovnako tak spôsob výroby a finálna úprava. Záleží len na zákazníkovi a jeho preferenciách.

Úlohou nožov Sakon Shiraume označovaných tiež Nickel Damask je uspokojiť tých najnáročnejších zákazníkov a to po estetickej ako i kvalitatívnej stránke. Hagane týchto exkluzívnych nožov je ukuté z nástrojovej ocele SKD-11. Táto oceľ sa v priemysle používa na rezanie kovov a preto neprekvapuje jej

tvrdosť dosahujúca až 62-64 HRC. Vysoký obsah chrómu zabezpečuje odolnosť voči korózii. Po stranách je hagane obložené vonkajšou vrstvou, ktorá je zhotovená prekladaním 36 vrstiev čistého niklu s oceľou SUS-410. Dostávame tak 73 vrstvovú čepeľ s nádhernou damascénskou kresbou suminagashi. Ostrie má symetrický brus v tvare "V" a vďaka jadru z SKD-11 vydrží extrémne dlho. Svojimi parametrami sa čepeľ Shiraume vyrovná tým zhotovených z ikonickej ocele Yasuki Super Aogami, no navyše je antikorózna.

Tak ako sme si zvykli pri japonských profesionálnych nožoch, rúčka má osemuholníkový tvar. Je vyrobená z prekrásneho palisandrového dreva, na ktorú plynulo nadväzuje čierny prstenec. Ten je zhotovený z tvrdého stabilizovaného dreva pakka wood. Rúčky poskytujú bezkonkurenčný grip.

Nože Sakon Shiraume Nickel Damask bezosporu patria medzi najexkluzívnejšie nože v svojej cenovej kategórii. Predstavujú harmóniu vypracovaných detailov, ktoré Vám premenia prácu na pôžitok. Vkusne zladené farebné odtiene rúčky a prstenca zvýrazňujú kresbu suminagashi 73 vrstvovej čepele.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Hokiyama

Tosa je starobylý názov dnešnej prefektúry Koči, ktorá sa rozprestiera v južnej časti ostrova Šikoku. Sever prefektúry tvoria nehostinné hory, ktoré smerom na juh prechádzajú do úrodnej nížiny zaplnenej nespočetným množstvom ryžových polí. Tie sú chránené pred možnými vlnami tsunami zátarasami, vybudovanými na plážach Tichého oceánu. Znalci japonského kováčstva nenazvú túto oblasť inak ako Tosa.

Viac ako 800 rokov sa v Tose kuje prekladaná oceľ preslávená samurajskými mečmi. Dá sa povedať, že táto oblasť sa stala akýmsi "skanzenom" tradičnej kováčskej výroby. Nájdete tu roztrúsené malé dielničky, v ktorých jednotlivé rodinné generácie vytvárajú pre nás nepochopiteľné skvosty. Je skoro pravidlom, že v dielni pracuje otec so synom, aby bola zabezpečená kontinuita tradície. Vyrábajú sa tu všetky druhy čepelí od poľnohospodárskeho náradia po vzácne nože, no diametrálne odlišným spôsobom ako v oblastiach Seki, Sakai, alebo Tsubame/Sanjo. Tu sa nikdy nevyrábali nože určené na dekoráciu, ale odolné pracovné náradie. Preto sú nože z Tosy vyhľadávané znalcami po celom svete.

Od roku 1919 patrí firma Hokiyama Cutlery medzi priekopníkov zdokonaľovania tradičnej výroby kuchynských nožov. V zmysle hesla "dobré treba zachovať a pokiaľ sa dá, tak aj zdokonaliť" Shinsuke Hokiyama vytvoril v svojej firme 3 línie: tradičnú, praktickú a inovatívnu.

Tradičnú líniu /Tosa-Ichi/ tvoria ručne kované čepele od takých majstrov akým je Takeo Murata. Ide o vrstvenú oceľ, pričom jadro tvorí špičková vysokouhlíková oceľ typu shirogami alebo aogami. Na tie najlepšie kúsky je použitá Hitachi Blue Super. Najčastejšie sú čepele v neleštenej forme kurouchi. Nože si vyžadujú starostlivosť, keďže tento materiál nie je antikorózny. Praktická línia /Sakon/ je symbiózou tradičných výrobných postupov s modernými materiálmi a dizajnom. Okrem vysokouhlíkovej ocele je použitá i veľmi tvrdá prášková nástrojová oceľ a tiež damascénska oceľ. Dôraz je kladený na precízne spracované a ergonomicky vyladené rúčky. Inovatívna línia /Mugen/ je pýchou firmy Hokiyama Cuttlery. Adoptuje pokrok z iných oblastí do výroby svojich nožov. Ide hlavne o samoostriace sa nože SAKON+ s patentovou Vee-Tech technológiou prevzatou z leteckého a kozmického priemyslu.

Priateľské vzťahy s majiteľom firmy Hokiyama Cuttlery pánom Shinsuke Hokiyamom nám umožnili postupne Vám prinášať tie najzaujímavejšie nože z legendárnej oblasti Tosa.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2019, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info