Kategórie
Kyusakichi Santoku YD-2
Kyusakichi Santoku YD-2 Kyusakichi Santoku YD-2 Kyusakichi Santoku YD-2 Kyusakichi Santoku YD-2 Kyusakichi Santoku YD-2 Kyusakichi Santoku YD-2 Kyusakichi Santoku YD-2 Kyusakichi Santoku YD-2 Kyusakichi Santoku YD-2 Kyusakichi Santoku YD-2 Kyusakichi Santoku YD-2

Kyusakichi Santoku YD-2

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 18cm
Typ čepele: Damascénska
Použitie: Mäso, ryby, zelenina
Výrobca: Yoshida Hamono

21 vrstvová damascénska čepeľ s jadrom z ocele ZDP-189. Tvrdosť jadra 67 HRC. Prstenec z pakkawood. Osemhranná rúčka z dreviny rosewood alebo z impregnovaného javorového dreva nórskej firmy Kebony. Brúsiť len na keramických brúsnych kameňoch so zrnitosťou 1000 a 2000. Každý kus je originál a môže sa mierne odlišovať. Obrázky sú ilustračné.

Vyberte si variantu!
322,00 €s DPH 358,00 €
+ -

Detail produktu

Tak ako už názov napovedá, ide prekladanie mäkších a tvrdších materiálov, v tomto prípade nehrdzavejúcej ocele a niklu. Tie sa následne prikujú z oboch strán na jadro z nesmierne tvrdej ocele ZDP-189. To je vo firme Yoshida Hamono „vyšľachtené“ na 67 HRC. Výsledkom je tvrdá, pevná a krásna čepeľ s 21 vrstvami. Máme tu česť s najvyššie postaveným produktom firmy Yoshida Hamono.

Ostrie je podľa očakávania typu hamaguri. Na čepeli je vyrazený alebo alternatívne laserom vytlačený nápis v kanji znakoch, ktorý predstavuje názov KYUSAKICHI a druh ocele ZDP-189.

Skúsenosti v kombinácii s prvotriednym materiálom a metódou sub-zero treatment prináša čepeľ, ktorej hľadať konkurenta je ťažkou úlohou. Pridajte prekrásny damascénsky vzor, prstenec z pakkawood, osemhrannú rúčku z materiálu Kebony alebo dreviny rosewood a o bezsenné noci je postarané.

Vzhľadom na to, že ide o ručnú výrobu, každý nôž je originál. Nože sa môžu navzájom líšiť tvarom, rozmermi, farbou i výslednou povrchovou úpravou čepele. Obrázky sú ilustračné a produkt sa od nich môže mierne líšiť.

Viac o značke Kyusakichi sa môžete dozvedieť tu.

©2020 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Yoshida Hamono

Tentokrát zavítame na najjužnejší z japonských hlavných ostrovov – ostrov Kyushu. Podobne ako na priľahlom Shikoku aj tu sa striedajú hory s obrovským množstvom malých polí. Veľká časť ostrova má agrárny charakter a preto tu kováči vždy zohrávali dôležitú úlohu. Takzvaní „field blacksmiths“ vyrábajú nástroje pre miestnych roľníkov, rybárov a lesníkov už mnoho generácií.

Nie inak to bolo aj so Seiji Yoshidom, zakladateľom firmy Yoshida Hamono. Pred tým, ako v roku 1946 položil v prefektúre Saga základný kameň svojej firmy, vyučil sa za kováča u miestnych majstrov. Tí ho zasvätili do tajomstiev výroby pravých japonských mečov. Odvtedy sa toto umenie vo firme starostlivo uchováva už niekoľko generácií.

Japonci majú mnoho vlastností, ktoré by mohli byť pre nás inšpiráciou. Jednou z nich je i striedmosť. Japonec sa nezvykne zbaviť výrobku, kým mu dobre slúži. Preto sa oňho stará s príslovečnou dôkladnosťou. Na oplátku získa dobrý pocit pri jeho bezproblémovom a príjemnom používaní. To je i krédo firmy Yoshida Hamono. Svoje nože vyrába z najlepších materiálov spôsobom, aby každodenne prinášali potešenie svojmu užívateľovi a to po neobmedzenú dobu.

I keď ide o rodinnú, nie veľkú firmu, Yoshida Hamono zabezpečuje kompletnú výrobu. Z Yasugi Specialty Steels /YSS/ nakupuje unikátnu oceľ, ktorú následne ručne spracováva tradičnými postupmi hizukuri. Ručnou výrobou sú i rúčky, ktorými sa finalizujú nože priamo vo firme

Možno sa spýtate, prečo sme si vybrali výrobcu z prefektúry Saga, ktorá nepatrí medzi vyhlásené strediská japonského kováčstva. Odpoveď je jednoduchá. Je len málo výrobcov, ktorí dokážu vyrobiť pravé uchihamono z ocele ZDP-189. A Yoshida Hamono je jednou z nich. 

©2020 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené. Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2022, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info