Šúpací nôž 33008
Šúpací nôž 33008 Šúpací nôž 33008 Šúpací nôž 33008 Šúpací nôž 33008

Šúpací nôž 33008

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Plastová
Dĺžka čepele: 8cm
Typ čepele: Keramická
Použitie: Šúpanie, lúpanie, čistenie
Výrobca: Kasumi

Skúsili ste už japonskú keramiku? Vyskúšajte tento skvelo ergonomicky riešený nôž a zistíte priepastný rozdiel medzi lacnými čínskymi keramickými nožmi a tými japonskými.Nôž vhodný na drobné práce so zeleninou a ovocím je dodávaný s praktickým stojanom z akrylu.

Vyberte si variantu!
70,00 €s DPH
+ -

Štítky:

Detail produktu

KASUMI podobne ako ďalšia japonská firma KYOCERA vyrába i keramické nože. Výhodou keramických nožov je skutočnosť, že si svoje ostrie udržia dlhú dobu. Keramické nože vynikajú svojou ľahkou váhou a nevyžadujú si žiadnu údržbu. Sú vhodné hlavne na spracovávanie ovocia a zeleniny.

Rada KASUMI Ceramic sa skladá z 3 exkluzívnych keramických nožov s efektnými a pritom ergonomickými rúčkami vyrobenými z kvalitného polypropylénu. Šúpací a univerzálny nôž sa štandardne dodáva s dizajnovým stojanom z priehľadného akrylu.

Pozor, porovnávať japonské spracovanie zirkónu s čínskym, môže viesť k fatálnemu omylu.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Kasumi

Značka KASUMI patrí firme Sumikama Cutlery Mfg. Pvt.Ltd. Jej súčasný majiteľ predstavuje tretiu generáciu tohto nožiarskeho rodu. Pán Katsumi Sumikava našiel pre svoje nože veľmi priliehavé meno – KASUMI. Nielen preto, že sa podobá na jeho meno, ale hlavne preto, že ich damascénske čepele pripomínajú obrysy hôr pod hmlistou oblohou. V japonskej kultúre sa často stretávate s názvami, ktoré sú priamym odkazom na konkrétne predmety alebo javy. A toto je jeden z príkladov.

Firma Sumikama Cutlery sídli v provincii Gifu v meste Seki. Je to významné stredisko japonského nožiarstva, akási obdoba nemeckého Solingenu alebo anglického Sheffeldu. Pravdaže s bohatšou históriou. Prvý kováči sa tu začali usadzovať už koncom 13. storočia. Lákadlom boli zásoby rašeliny, bohatý železorudný piesok, čerstvá voda a blízkosť dôležitých riek. Tieto ideálne podmienky spôsobili, že medzi rokmi 1300 až 1500 pracovalo v Seki viac ako 300 kováčskych dielní. Kvalita mečov zo Seki si čoskoro získala neotrasiteľnú pozíciu a tie najlepšie katany samurajských bojovníkov pochádzali spravidla z tejto oblasti.

Dnes na produkciu kuchynských nožov značky KASUMI dozerá sám majster Kanefusa Fujiwara, člen 25.generácie klanu, presláveného výrobou mečov katana. Hrdý názov oblasti nájdete na každej čepeli značky KASUMI.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2019, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info