Kategórie
Santoku HP-3

Santoku HP-3

Dostupnosť: Stav skladu: na dopyt
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 18cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Mäso, zelenina

Nakrájané kúsky sa dajú ľahko nabrať širokou čepeľou. V tom je čaro nožov santoku.

Vyberte si variantu!
579,00 €s DPH

Detail produktu

Spolu s nožmi Haiku Kurouchi a Haiku Itamae patria nože Haiku Pro do skupiny označovanej TAKUMI. Tento výraz je synonymom pre dokonalé remeselné spracovanie a elegantný výzor. Len tradičné, ručne vyrábané nože z prvotriednych vrstvených materiálov s ultimatívnymi vlastnosťami môžu byť označené výrazom TAKUMI.

Haiku Pro sú nože určené výlučne profesionálnym kuchárom, nie začiatočníkom. Sú vyhľadávané predovšetkým známymi sushi majstrami ako napr. Michiba Rokusaburou a Kandagawa Toshiro. Vyžadujú si špeciálnu údržbu, ktorá spočíva v pravidelnom brúsení na keramických brúsnych kameňoch a naolejovaní čepele pred uložením noža. Týmto spôsobom sa zamedzí vzniku korózie špeciálnej bielej ocele s vysokým obsahom uhlíka, ktorá tvorí jadro čepele /hagane/. Táto oceľ, v Japonsku označovaná SHIROKOU je spracovávaná pri teplote 1000 stupňov C a vyniká svojou mimoriadnou tvrdosťou. Preto nože Haiku Pro si udržia svoju extrémnu ostrosť po dlhú dobu.

Nože Haiku Pro sa vyrábajú v dielni so 17 remeselníkmi. Sú to zväčša potomkovia II. generácie nožiarov z mesta Sakai. Narodenie takéhoto skvostu spočíva z 83 úkonov štyroch skúsených remeselníkov. Ebuchi Kouhei potrebuje 27 úkonov na ukutie surovej čepele, ktorú Fujii Keiici v 20 krokoch vybrúsi pri zachovaní úctyhodnej tvrdosti 60-61stupňov Rockwellovej škály. Vzácne drevo z oblasti Gifu sa zmení pod rukami Tatsumiho Masaru na elegantnú rúčku ukončenú prstencom z byvolieho rohu. Tatsumi san to zvládne v 24 úkonoch. Polovičné množstvo operácii potrebuje Harada Takayuki na finalizáciu výrobku. Rozpálenú čepeľ vsadí do drevenej rúčky, vygravíruje slovo Haiku na čepel a pridá razbu sokola, emblém značky Haiku. Hotový výrobok starostlivo zabalí do drevenej škatuľky „Kirbako“, ktorá dokáže absorbovať vlhkosť.

Nôž Haiku Pro zvyčajne vydrží sushi majstrovi po celú jeho aktívnu kariéru. Pri odchode na dôchodok nôž spáli, čím demonštruje uzavretie jednej etapy svojho života.

Náš typ: Tým, ktorým učarili nože Haiku Pro, ale odrádza ich nevyhnutná zvýšená starostlivosť, vrelo odporúčame nože rady Haiku Original.

©2010-2016 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2020, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info