Kategórie
Sada nožov FT-011
Sada nožov FT-011 Sada nožov FT-011 Sada nožov FT-011 Sada nožov FT-011 Sada nožov FT-011 Sada nožov FT-011

Sada nožov FT-011

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 16, 5cm + 13, 5cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Výrobca: Tojiro

Praktická skladba kvalitných nožov Tojiro v decentnej darčekovej kazete. Nôž Santoku s 16,5cm čepeľou vhodný na prácu s rybami, mäsom a zeleninou. Univerzálny nôž Petty s 13,5 cm čepeľou si poradí so všetkými prípravnými prácami. Čepele sú trojvrstvové s jadrom z kobaltovej ocele VG-10 s tvrdosťou 61HRC vďaka technológii dekarbonizačnej prevencie. Darček s lepším pomerom výkon/cena nájdete len veľmi ťažko.

Vyberte si variantu!
99,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

DP - Decarburization prevention


Séria DP predstavuje profesionálne kuchynské nože, pri výrobe ktorých bola uplatnená moderná metóda prevencie dekarbonizácie. Čepele sú, tak ako to je v prípade firmy Tojiro nepísaným zákonom, vrstvené. Jadro je zhotovené zo špičkovej ocele VG 10 dosahujúcej tvrdosť až 61 HRC. Po jej stranách sú vrstvy antikoróznej ocele s 13% obsahom chrómu.

Nože majú plnú rúčku /full tang/ zo stabilizovaného dreva pakkawood spevnenú tromi nitmi. Minimalizmus v tomto konkrétnom prípade reprezentuje absencia záštity. Vďaka svojej robustnosti a širokému sortimentu sú nože rady DP vyhľadávaným artiklom profesionálnych kuchárov. Firma Tojiro netají, že touto radou nožov zacielila na kuchárov, ktorí sú zvyknutí na nemecké resp. iné európske nože. Z nich vychádza ergonómia, no čepeľ s vysokým rezným výkonom je typicky japonská.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Tojiro

Značku Tojiro sme pozorovali už niekoľko rokov. Našu pozornosť sme nesmerovali len na samotné kuchynské nože, ale i na históriu a zázemie firmy, šírku jej sortimentu a schopnosť opakovane dosahovať najvyššie kvalitatívne štandardy. Nakoniec po dlhšom vzájomnom spoznávaní sa, dostalo sa nám tej cti zastupovať značku Tojiro na Slovensku.

Je niekoľko oblastí v Japonsku preslávených koncentráciou výnimočných kováčov a brúsičov. Mestá ako Seki, Sakai, Takefu, Tsubame-Sanjo nie je potrebné predstavovať milovníkom ušľachtilých mečov a nožov. A práve v oblasti Tsubame-Sanjo v provincii Niigata sídli firma Tojiro.

Tojiro je známe predovšetkým dôsledným dodržiavaním osvedčených techník, ktoré sa odovzdávali z generácie na generáciu ešte z čias obdobia Eda. Povinnosťou každého zámožného feudála bolo stráviť určitý čas v hlavnom meste Edo. Bol to znak úcty k vládnucemu šogúnovi. Feudáli prinášali šogúnovi tie najkvalitnejšie produkty zo svojich oblastí. Preto každý z nich zamestnával na svojom panstve tých najlepších remeselníkov. Výnimkou samozrejme neboli ani kováči. Dnes predstavuje pre japonského výrobcu šogúna jeho zákazník. Tým je vysvetlená obrovská starostlivosť o kvalitu, ktorú venujú producenti svojím výrobkom.

Keďže samotné dodržiavanie tradícii v dnešnom konkurenčnom prostredí nestačí, Tojiro zavádza do svojej výroby nové pokrokové postupy a technológie. Stačí spomenúť DP metódu, pri ktorej dokáže výrobca zabrániť nežiaducej dekarbonizácii pri vyšších teplotách. Výsledkom sú veľmi tvrdé a odolné čepele kuchynských nožov rady DP. Možno smelo povedať, že Tojiro predstavuje číru symbiózu tradície a revolučných techník.

Nippon Knives vybral pre Vás to najzaujímavejšie z výrobného programu Tojiro a to nielen po kvalitatívnej ale aj cenovej stránky. Práve pomer ceny k úžitkovým vlastnostiam je veľmi silnou stránkou firmy Tojiro. Presvedčte sa sami a vstúpte do katalógu našich produktov.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2021, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info